Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 12:22
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Koji je to srećnik?... [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />


Hahahahahah,neko..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 13:42
Meni je lijep i onaj najobičniji slak, ali sad ste me zaintigirali sa ovim prelijepim primjercima, pa sam malo tražila i pronašla   ovo

ipomoes lobata


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 13:53
Proletos sam sijao takav ladolež, nikla mi biljčica čak je izbacila i nekoliko cvetova i onda je odjednom propala. Moraću nabaviti seme za sledeću godinu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 15:12
Baš je divan ovaj ladolež.Nisam vidjela još ovakav..
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 21:44
prekrasan..moja svaka biljčica daje po jedan cvijetak..niti slučajno se nije dogodilo da da dva u isto vrijeme..uh
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:24
pozdrav svima... jako mi se sviđa ukrasni slak, ali nemam iskustva s njim. teta će mi dati da si ga posadim sad na jesen, pa me zanima trebam li znati nešto posebno o njemu....
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:40
[QUOTE=martina1985] pozdrav svima... jako mi se sviđa ukrasni slak, ali nemam iskustva s njim. teta će mi dati da si ga posadim sad na jesen, pa me zanima trebam li znati nešto posebno o njemu..... još me zanima ako sijem sjeme, kad je vrijeme za sijanje; na jesen ili na proljeće?????
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:40
Posadiš na jesen? Koju točno vrstu? Malo sam zbunjena jer se slak uobičajeno sije sjeme na proljećeSmile
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:45
kupila sam neki mix; piše gore FRUMOAZA ZILEI.... prvi put čujem za to, ali na sliki su prekrasni cvjetovi zato sam to uzela
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:57
danas sam vidjela ukrasni slak roze boje, omotanog oko graha na susjedovoj njivi,pa me zanima, mogu li ga samo otkinuti i staviti u vodu da pusti korijenje, pa zatim posaditi u zemlju?ili?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:01
TaTjana, radije sačekaj sjemenke da dozore, slak je jednogodišnja biljka i ako je i uspiješ tako razmnožiti (neznam pa ne tvrdim ništa), svejedno će ti trebati sjemenke za drugu godinu.Smile

Martina, kupila si biljku ili sjeme?
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:04
kupila sam sjeme. piše da je jednogodišnja puzava biljka kojoj se cvjetovi otvaraju ujutro, a zatvaraju navečer.
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:14
Originalno poslano od člana martina1985 martina1985 napisao:

kupila sam sjeme. piše da je jednogodišnja puzava biljka kojoj se cvjetovi otvaraju ujutro, a zatvaraju navečer.


nećeš vjerovati ali ovdje ukrasni slak smatraju korovom(dračem). hvala tismile128
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:18
i kod nas je to drač, pogotovo po kukuruzu... ha,ha
ali ovo je UKRASNI SLAK i meni je prekrasan
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:23
Ukrasni slak se sije na proljeće, može direktno van u 4 mjesecu. Na jesen se mogu skupiti sjemenke, stavila sam sliku u ovoj temi nekoliko stranica unatrag, a i sam se jako uspješno zasijava.
Malo sam se zbunila jer si spomenula Martina da ćeš ga saditi na jesen.Smile
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:27
znači da ga svake godine moram ispočetka sijati????
sjeme pokupim najesen i u proljeće opet ispočetka???
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:43
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ukrasni slak se sije na proljeće, može direktno van u 4 mjesecu. Na jesen se mogu skupiti sjemenke, stavila sam sliku u ovoj temi nekoliko stranica unatrag, a i sam se jako uspješno zasijava.
Malo sam se zbunila jer si spomenula Martina da ćeš ga saditi na jesen.Smile


hvala silvek na savjetu i pomoći!!zlatna si!smile92
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:45
Nema na čemu Smile
Da Martina, svake godine iznova, ali nemoj se brinuti, ako ti se raspe sjeme, zasijati će se i on samSmile
Na vrh
martina1985 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 409
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martina1985 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:57
hvala ti puno...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 22:15
Jako lijep cvijet...ja jos uvijek cekam da moj procvijeta...ili se je to vec desilo Confused al',kako ste vec napisali,ako mu se cvijet vidi samo ujutro onda moram cekati nedjeljuOuch....Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.