Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ipomea, slak ukrasni, ladolež
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ipomea, slak ukrasni, ladolež

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 00:08
Dzomba, ovako možeš skužiti je li cvao: spiralni duguljasti je pupoljak, a lijevo je ocvali cvijetWink


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 14:14
Hvala ti Silvek Embarrassed...jutros sam ostala kuci jer sam morala doktoru i bas sam gledala..mislim da jos uvijek nije cvijetao Tongue jer nema jos ni jednog pupoljka...Hvala ti najljepsa!!! smile79
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 16:43
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Hvala ti Silvek [IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />...jutros sam ostala kuci jer sam morala doktoru i bas sam gledala..mislim da jos uvijek nije cvijetao [IMG]smileys/smiley17.gif" align="absmiddle" alt="Tongue" /> jer nema jos ni jednog pupoljka...Hvala ti najljepsa!!! [IMG]smileys/emot134.gif" align="absmiddle" alt="smile79" />

Jasmin čudi me da nije cvjetao,jer trebao je odavno to da učini.Ako ti je sjeme od mene,to je onaj ljubičasti,što je baš ne zahtijevan i cvjeta do kraja ljeta...Podnosi skoro sve.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 22:22
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Hvala ti Silvek [IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />...jutros sam ostala kuci jer sam morala doktoru i bas sam gledala..mislim da jos uvijek nije cvijetao [IMG]smileys/smiley17.gif" align="absmiddle" alt="Tongue" /> jer nema jos ni jednog pupoljka...Hvala ti najljepsa!!! [IMG]smileys/emot134.gif" align="absmiddle" alt="smile79" />

Jasmin čudi me da nije cvjetao,jer trebao je odavno to da učini.Ako ti je sjeme od mene,to je onaj ljubičasti,što je baš ne zahtijevan i cvjeta do kraja ljeta...Podnosi skoro sve.

 

Jest ljepoto,tvoje je sjeme ali cvijeta ni za lijeka Big%20smile Big%20smile...u nedjelju sam kuci pa cu nadgledati cijeli dan Wink...ima da procvijeta LOL LOL
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 21:56
Joj ja ih ove godine imam svakakvih -ne znam da su i postjale takve-baš pravi -MIX-obožavam ihsmile213
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 21:10

Prekrasan slak, kultivar Rose Silk. Sijala oko 15. 01. Evo sada cvate, i to punom parom. Ogroman cvijet, predivan! Dijana, hvala!

Za sada je u kuci, za Uskr selim na Hvar, kako ce se tek tamo razbujati! Vec sam zamislila da ga popnem uz sve stupove u plasteniku, pa neka se takmici sa ljepotom sa hibiskusima.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 21:11
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lili42 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lili42 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 22:59
Prekrasan ti je slak ,izgleda ko hibiskus.
It’s a kind of magic, one dream one soul, one prize!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 02:56
nina stvarno je šesan smile94
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 17:25
ja sam dobila od susjede ovakav sličan slak, samo tamnoljubičasti i ona kaže da to nije obični, a ime nije znala(pretpostavljam da je to baš ovaj) ..navodno je i dosta skup.zanima me jel smijem ja njega posaditi u zemlju pa da raste po ogradi kao obični slak?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 19:05
Tamnoljubičasti slak,sijem uvijek direkt u baštu.Prošle sezone sijala sam više vrsta Ipomoea direkt u baštu,sem cardinala ...Njega sam posijala u čašice i prebacila u baštu kad je prošla opasnost od mrazeva...Kultivari mogu u baštu,kao i obični slak...

p.s.u nazivu ove teme izostavljeno je jedno slovo...
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 22:11
aha ok, onda ću ga ja staviti kak sam rekla, mislim da mu ništa neće bit ..mislim od susjede je u tegli vani cijelu zimu tak da mislim da mu ni ovak neće ništa bit ..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 09:05
Svake godine posijem ukrasni slak, a svaki puta pronađem neko novo mjesto za njega. Prošle sezone sam ga posijala oko mlade ukrasne japanske trešnje. Evo kako je na početku sezone izgledao. Kasnije je cijelu krošnju prerastao...



Prvi puta sam sijala i ukrasni slak prekrasnih, krupnih, azurno-plavih cvijetova. Zove se Ipomoea "Heavenly Blue". Ovakvi su mu cvijetovi.


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 09:19
Originalno poslano od člana tanjica tanjica napisao:

aha ok, onda ću ga ja staviti kak sam rekla, mislim da mu ništa neće bit ..mislim od susjede je u tegli vani cijelu zimu tak da mislim da mu ni ovak neće ništa bit ..


Kako misliš cijelu zimu u tegli?Slak je jednogodišnja biljka!
Cimicifuga,lijepi su ti slakovi!I ja sam ih sijala svuda,pa su se tako i kod mene penjali uz stabla vočki!Ove godine ću sijati samo na par mjesta.,jer mi zauzmu dosta prostora i uguše druge biljke!Imam i ja
"Heavenly Blue" i još dosta nekih kultivara.

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 09:24
Neki ukrasni slakovi su u toplim predjelima trajnice. 
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 10:39
e cure gledam ja ovo ,kod mene slak nije nikad tako divan i bujan kao kod vas na kontinentu al ipak cvate,ove godine sam se zezla posijala sam ga prvi put u teglice i prošli tjedan presadila u vrt sve su uništili kosovi Angry jednostavno kako trčkaraju ko ludi sve su ih strgali..odu sjemenke u kupus uh,ovaj sijetloplavi je predivan nisam vidla za kupit sjeme samo one lila  
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 10:39
I "cardinal climber" je trajnica u hladnijim krajevima!I još neki kultivari,su trajnice .Onaj ljubičasti ne može da prezimi u hladnijim predjelima,a u toplijim ,može,vjerovatno! Moj lapsus!Ja imam nekih 10-tak vrsta ladoleža,i ni jedan nije opstao preko zime.Sad čekam rezultate za "cardinala"Trebao bi nići ponovo,na mjestu gdje je bio prošle godine!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 16:38
Nisam znala da postoje ukrasni slakovi koji su i kod nas na kontinentu trajnice.
Vidjet ćemo kako će biti sa tvojim Cardinal climber-om pa ako je preživio onda ću se baciti u potragu za sjemenom od te vrste!
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 23:11
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Kako misliš cijelu zimu u tegli?Slak je jednogodišnja biljka!


Pa njen je u tegli cijelu zimu vani ..kad na zimu opadnu listovi ona ga na proljeće oreže i on počne ponovo tjerat..I da, mi smo u zg-u, znači šljiva je, a ona tako radi s njim već godinama ..

Nemam pojma, možda ne pričamo o istoj biljci ..Jedino što znam je da on ima jako krupne cvijetove, puno krupnije od običnog slaka..

I ona kaže da se razmnožava jedino dijeljenjem korjena s tim da se korjen mora kao polegnuti vodoravno i zagrnuti zemljom ..tako sam i ja ove godine i primio se.

Probat ću još pitati na temi za prepoznavanje Confused
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 15:24
muko moja,onaj divni slak sto sam nedavno okacila, iznesen vani prije tri tjedna, i potpuno se posusio. Sreca da sam jedan ostavila unutra, a i ovi suhi prave sjeme od onih prvih cvjetova, ali sam ipak razocarana, ja ocekivala da ce sad u proljece buknuti...
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.