Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 200201202203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 10:30
ooo predivne bijele ljepote....bas je poseban dozivljej vidjeti sve bijelo....smile86
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2016 u 18:16

Korijenko, imaš li kakav savjet vezano uz Cornus kousa „chinensis“? Vidjela sam to stabalce na jednoj od slika iz tvog prelijepog vrta.

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2016 u 09:55

Mirna...ne znam što te zanima o Cornusu ali evo nešto od ovog moga. Selila sam ga par puta dok mu nisam našla pravo mjesto. Tek nakon par godina napravio je mlade grane - konačno. Posađen je na sunčanom mjestu u najobičnijoj vrtnoj zemlji samo sam mu kad sam ga sadila dodala malo crne zemlje i malo gnojiva Plantela briketa (to mi je običaj za svo grmlje koje sadim). Kod mene su sušna ljeta pa ga dosta zaljevam. Lani je stvarno obilno cvijetao i to je uz trešnju Kanzan najljepša biljka u mom vrtu. Jako bi voljela posaditi i roza cornus Florida ali kako su oni osjetljiviji nekako se nećkam (a i skupe su sadnice) i ne volim da mi se biljka "muči" u vrtu.

Evo nadam se da sam barem malo pomogla Big smile i da ćeš i ti postati vlasnica jedne tako divne biljke....

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2016 u 20:09

Ne znam smijem li se jadati u tvom vrtu. Ja već jesam vlasnica jednog takvog drvca. Našla sam ga u zabiti vrtnog centra, skoro pa odbačenog. Čak nije bilo ni na nekakvom sniženju ali sam ga jako željela i bila sam uvjerena da će se oporaviti. Većina grana se osušila. Nešto je potjeralo iz baze i to je sad prije grmić nego stablo. Kroz par godina sam vidjela samo nekoliko ojadnih cvjetića. Već sam u napasti da ga izvadim i bacim.

 

U pravu si što se tiče ružičastog stabalca. Stabalce veličine tvojeg stoji cca 800,00 kn !

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2016 u 10:45
Mirna..... ja ga nebi iskopala pogotovo sad kad ti je počeo rasti, moj je par godina stajao i nije mrdnuo ni centimetra i lani je napravio baš veliki porast tako da on kad krene lijepo poraste u godinu dana. Moj je isto grm nije stablo. Mi smo nestrpljivi, znam (zato sam ga ja i kupila već dosta velikog) ali vjeruj mi za njega se vrijedi potruditi i počekati. Sad ga lijepo oreži, mislim te suhe i stare grane i ostavi mlade, baci mu malo dobre zemlje i malo ga pognoji pa ćemo vidjeti rezultat...
I samo se ti jadaj, veseli, komentiraj, traži savjet..... sve to možeš tu u mom vrtu.......čekam te sa kavom Big smile, pooozzzz....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2016 u 18:21

Hvala na ohrabrenju i savjetu Smile !

Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2016 u 14:32
Malo sam svratila do tebe. Prelijep mi je tvoj vrt. I bijeli i ostali ali nekako se uvijek duže zadržim kop perunika. Savršene se ovako u "špaliru". Pozdrav ti šaljem da znaš da sam bila....i virila.....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 11:52
Korjenko, draga, prijavljujem jednu tihu šetnjicu tvojom hacijendom... smile92
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2016 u 17:46
I ja ..... i ja takodjer ......
                                                   
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2016 u 12:26
Drage curke moje, obećajem da ćete dobiti jednu lijepu jesensku šetnju, još uvijek sam pretrpana svim svojim "umjetničkim" aktivnostima tako da stignem samo svakodnevno zalijevati, tu i tamo nešto suho porezati i pobrati povrće....... 
Dobra organizacija i planska sadnja u vrtu stvarno mi se isplatila, ovako vrt održavati stvarno je super, za mene igra i uživancija.
Slike sljede čim malo zahladi, kod nas je još uvijek ljeto u pravom smislu riječi...
smile57
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 15:17
Dobar dan drage moje cvijetne prijateljice i prijatelji Hug
Konačno da stavim malo slika da vidite kako je to bilo ovog proljeća i rane jeseni na hacijendi....

Rano proljeće




Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 15:19



Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 15:21




Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 15:24



Neki dan sam opet na ovo mjesto posadila ove divne mini maćuhice, puno su ljepše i bogatije od onih većeg cvata 

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 15:27
Proljeće u White garden....






Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 15:32
Grote...
Do jučer ova je slika bila moja naslovna fotografija na fejsu.....




Ovo je sve od proljetnih slika ...sutra sljede jesenske......do sutra Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 19:15
predivno, kao iz časopisa, neodoljive grote pune života, baš si znalački to složila
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 19:33
Bajkoviti vrt .
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 20:23
Kamen i cvijeće...ma predivno smile55
     
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2016 u 20:25
Krasno i konačno, čekam nestrpljivo sutra, puno je članova na fejsu i fale jako, bar meni, tako da s nestrpljenjem čekam slike divnih vrtova.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 200201202203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.