Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 15:19
prekrasan ti je ovaj sedum tak zeleni sa crvenim
 
a ostalo je već sve rečeno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 15:24
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Je, je pocrvenio je malo. Joj kako me obradovalo

Moram li ga i ja skloniti? Pročitala sam da tolerira do -6, zove se sedum palmeri. Ako ga moram skloniti smijeli biti u grijanoj prostoriji, želim ga gledati?Hug
 
Ja taj sedum nikad ne pospremim. Ova vaza mi je preko zime na balkonu pred vratima (tamo gdje smo svi sjedili), i u zavjetrini je a ostali takvi su mi svi po vrtu i još nije niti jedan nikad smrznuo. Tu kod tebe na Srdoči slobodno ostavi vazu vani....... evo sad znam i ja kako se zove, a ja mislila opet neka crasula Wink, ja štogod neznam kako se zove a liči jedno na drugo zovem crasula LOLWink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 20:18
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Ovaj mi je calistemon nevjerojatan, krcat je cvjetova, stalno se otvaraju, svaki dan novi,novi....
 -

Ovu biljkui nemam -pelcaj mi kad dođem da me čeka
 
Sukulent i cikasica prije nego sam je pospremila u garažu. U drugom je planu....jer... ipak mi već imamo forumsku cikasicu missicu Wink
-kako mi je drago kad to znamLOLLOLLOL

 

 

 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 20:58
Danas sam i kod nas vidjela jedan kalistemon ogroman u punom cvatu, ovaj tvoj je prekrasan, izgleda da im odgovara vrijeme kad opet cvatu, sedumi su sada najljepši kad malo pocrvene, a polica i ulov super...
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 22:33
I meni su sedumi najljepši preko zime kad dobiju boju.
Ma nanjušila ja calistemončeka pa šetala vrtovima dok ga nisam našlasmile89Moji su "veliki" ko cvijet ovog tvog...ko zna kad će procvastiLOL
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 23:37
uvijek kad prošećem nešto lijepo nešto novo ClapClap
sedum /palmeri/, uvijek pocrveni kad je hladno....
to vam je onaj kojega ja imam brdo....kod stepenica za na terasu.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 23:49
Korijenko, kalistemon ti je baš raskošan primjerak. Vjerujem da mu puno znači i odgovarajuća klima...i što ga, hvala bogu, ne trebaš seljakat po zimi, kao što mi to kontinentalci moramo činiti sa biljkama osjetljivim na hladnoću. Prekrasne su "crvene četkice"! smile120
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2009 u 20:30
Bože kalimeston bi već bio moj da sam ti bliže najbolje je cvijeće ono koje se ukrade- a ja imam ko će to uraditi
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 11:24
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Ovaj mi je calistemon nevjerojatan, krcat je cvjetova, stalno se otvaraju, svaki dan novi,novi....-hoću ga i ja vadi korijen i premijestaj ga na drugu  stranu kad dođem da ga uzmem .---odma smile232

 
---------
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 21:29
sukulent je baš simpa...kao da se srami pa je pocrvenio, a stalaža sa kaktusima je impresivna, ali me zabrinula jer ja nemam kamo sa takvom stalažom ako se ovo moje stihijsko skupljanje nastavi LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 22:07
Stalaža sa kaktusima izgleda odlično!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 22:26
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Cikas palma- zadnji ulov, ispred kuće imam dvije velike breze, sad su najljepše jer pomalo žute
 

 

 
Ne znam baš puno o toj palmi osim da ih ima puna Opatija, znam samo da ju moram spremiti po zimi i da ju moram presaditi u proljeće, tamo gdje ju je kupio mm nema agronoma (ne volim kad u rasadniku prodaju biljke a nemaju pojma o pojmu) tako da ne znam kako zalijevati po zimi i u kakvu zemlju staviti, itd.. Ono što pročitaš na internetu je dosta varljivo, htjela bi da mi se javi netko tko ima iskustva sa cikasom.

LOL
LOL- Ma ovo je za ne povijerovati koliko je moja Cikasica ljepša
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2009 u 22:39
Korijenko, za cycas u tegli...treba biti u kiseloj zemlji (ona za rododendrone) prihrana isključivo eko-gnojivom....u zimskim uvjetima mora biti na svjetlom mjestu jer joj se izdužuju grane u suprotnom, i blijede...a zalijevanje jako rijetko zimi, možda jednom mjesečno odstajalom vodom i to svega deci....i to je puno! Ako budeš presađivala, pazi da joj očistiš stablo od zemlje, to isto ne voli da joj je dio stabla zakopan.  Tako ja radim i za sada nemam nikakvih problema. Moja je cikasica smještena u prostoriji gdje temperatura zimi bude prosječno 10 do max 15 stupnjeva, na svjetlom mjestu...i tako već više od mjesec dana. Ne vidim neke promjene na njoj i mislim da joj je za sad dobro.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 14:33
Hej vidim da si se jaaako lijepo ponovila na kavici!!!
 
A calistemon ti je super, ja sam bila dobila pelcer ali na žalost ništa od njega.
 
P.S. Flavia hvala ti za info za cycas palmu....ako moja zimu preživi....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 14:38
Korjenčice ona šarena agavica ide li u sklonište ili trpi vanjske temperature?Moja je još uvijek na balkonu, ali vidim iz jedne skale da  ima vrsta koje moraju biti visoko u plusu sa temperaturom.

Tislaniju ( ili već kako se zove) danju iznesem na sunce a noću je gledam u grijanoj prostoriji i je li to OK? Vidiš kako ih pazim kao bebicesmiley1269.gif
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:15
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Korijenko, za cycas u tegli...treba biti u kiseloj zemlji (ona za rododendrone) prihrana isključivo eko-gnojivom....u zimskim uvjetima mora biti na svjetlom mjestu jer joj se izdužuju grane u suprotnom, i blijede...a zalijevanje jako rijetko zimi, možda jednom mjesečno odstajalom vodom i to svega deci....i to je puno! Ako budeš presađivala, pazi da joj očistiš stablo od zemlje, to isto ne voli da joj je dio stabla zakopan.  Tako ja radim i za sada nemam nikakvih problema. Moja je cikasica smještena u prostoriji gdje temperatura zimi bude prosječno 10 do max 15 stupnjeva, na svjetlom mjestu...i tako već više od mjesec dana. Ne vidim neke promjene na njoj i mislim da joj je za sad dobro.
 
Draga Flavija baš si mi lijepo opisala. Kad sam ju lani kupila tj. MM, to je inače njegova nisam baš znala previše o njoj i posadila sam ju ovo proljeće u veću vazu od teracotte u zemlju kakvu obično mješam za kaktuse. Mogu ti reć da mi dobro raste samo mi nije još bacila nove grane odunutra. Što se prihrane tiče još ju nisam uopće gnojila ali sad ću je ionako preko zime ostaviti da miruje pa ću na proljeće dodati neko eko gnojivo. Sad mi je u garaži i ima sve uvjete kako si mi opisala Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:19
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Ovaj mi je calistemon nevjerojatan, krcat je cvjetova, stalno se otvaraju, svaki dan novi,novi....-hoću ga i ja vadi korijen i premijestaj ga na drugu  stranu kad dođem da ga uzmem .---odma smile232

 
---------
 
Niho, jedino ti mogu zapelcat od grančice pomoću hormona jer on je grm i još mi nikad nije potjerao grančicu iz zemlje, samo tjera na krošnji......
Ne znam kako kod drugih u vrtu ali kod mene je tako, i ja bi htjela da napravi mlade da mogu presađivat.....Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:26
Rijetko nekako navratim na hacijendu ali nekako mi je gusto zadnjih dana na poslu pa ne stignem, svejedno mi je drago da me posjećujete, svima
smile78
 
Šmrcko, ja sam sve kaktuse spremila pa tako i agave. Vani mi je ostala samo velika šarenolisna u vazi, ali ona je ogromna i odrasla i već se je navikla na zimu i u zavjetrini je...
Ovu tilandsiju ja spremim preko zime u garažu na hladno sa drugim cvijećem i ne brinem ništa, kad je kiša malo je izbacim van da se namoči i opet unutra, s njom nemaš nikakve brige....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:29
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Hej vidim da si se jaaako lijepo ponovila na kavici!!!
 
A calistemon ti je super, ja sam bila dobila pelcer ali na žalost ništa od njega.
 
P.S. Flavia hvala ti za info za cycas palmu....ako moja zimu preživi....
 
Daj mi reci kako si ga pelcala, da li sa hormonom ili bez, u kakvu zemlju, da li si dodala pjeska i u koje god. doba si to radila ???
 
I ja bi htjela pokušat,  npr. vajgela mi je uspjela bez problema i bez previše "cirkusiranja", možda ti nisi potrefila vrijeme....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:42
onaj sukulent zeleni sa crvenim - koliko ti je star? I da li mu dugo treba od pelcera do malo bujnije biljke? Baš je krasni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.