Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike gljiva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike gljiva

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 16:36
"Šampita" je velika gnojištarka - Coprinus comatus, odlična jestiva gljiva, delikatesna. Pogledaj iznad moje slike gljiva, i ja sam ju poslao. Na tvojoj predzadnjoj slici je isto ona samo je već starija, u raspadanju. kad je starija onda se raspada u crnu kapajuću masu. Ova na zadnjoj slici je savršeno jestiva. Možeš ju pripremati na razne načine kao i sve ostale gljive. Svakao preporučam probati.
 
Na trećoj slici odozada je isto vrsta gnojištarke, jajasta gnojištarka (Coprinus atramentarius). Ovo su već isto malo stariji primjerci, nije jestiva.
 
A na prve četiri slike su puze iz roda Armillaria (najvjerojatnije Armillaria cepistipes). Dobre su jestive gljive, ali ove na tvojim slikama su već malo prestare tako da ti ne preporučujem njohovu konzumaciju. Ovako izgledaju dok su mlade - http://www.naturamediterraneo.eu/Public/data5/lipo/Armillaria%20cepistipes%202.JPG_20071122194320_Armillaria%20cepistipes%202.JPG
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 16:45
super...hvala ti puno....svaka čast na poznavanju gljiva...ja to nikad ne bi naučila...
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 10:49
evo još gljiva u mojem dvorištu...baš su mi simpa ovakve...


Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 11:29
Ovo je blistava gnojištaraka - Coprinus micaceus. Nije jestiva.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 21:46
Ajde da i mi ubacimo koju slikicu gljiva

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 13:25
SmileSmile Aha, ostavit ću ih i tu - jer su "identificirane"
 
judino uho (a baš "živo" djeluje, kao da je uistinu uho)
 
 
gnojištarka, nekakva - cordy zna bolje Smile
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 23:34
...uf... bio mi komp pa net u komi neko vrijeme a ja sa onim mojim starim mobitelom slikala i sada se nakupilo toga hrpu slika....dižem ih već sat vremena.....i tratim vrijeme tipkajući ovo... :)))...nadam se da sam otkirla nalazište one ljekovite...hrastove sjajnice :))


p.s. novi imiđ photobokleta je super :)
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 00:11
...hmmm..novi photoboklet mi je lijep ali mogu kopirati onaj niz za kopiranje slike tek nakon što ju otvorim... to traje i troš one neke bajte.... u zadnje vrijeme mi jako rastu.... ako netko zna neki dr način nek javi..... do tada evo nekih slika... kako mi je komp bio skoro mj dana uu komi...što on što konekcije... bilo je jako puno gljivarenja i šetnji u međuvremenu i svašta se puno i fino bralo :)))


maglenke


































Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 00:25
...malo me jako zeza taj boklet.....

...imajte na umu da je slikano starim mobitelom pa možda neke slike negdje neće biti potpuno vjerne...

rujnice


šumske pečurke


livadne zlatače


veri jang and strong :))...


ne raspoznajem podvrste- vrste vrganja ali bila sa znalcem koji je samo klimnuo glavom :)...a bilo tih vrhanja ... :)))))))))))))))


puhare


borov čavlić




slinavke


...sunčanica je gljiva mog djetinjstva i nema niti jedne na svijetu koja bi ju meni nadmašila... :))

livadna sunčanica


kuštrava




jedna od blještavih slika gdje se ne vidi ništa ...samo hrpa...


modrikača

Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2008 u 08:21
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:



ne raspoznajem vrste ali bila sa znalcem koji je samo klimnuo glavom :)...a bilo tih vrhanja ... :)))))))))))))))

 
Boletus edulis - jesenski vrganj

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:



kuštrava
 
 
Nije kuštrava (Macrolepiota rhacodes), već samo sunčanica (Macrolepiota procera).
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 20:50
...a ja mislisl da je kuštrava :))...ma glavno da je jestiva :))))))))))))))))))))
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 09:14
AJOJ MENI, KAKVA LJEPOTA ( vrištim ), ja imam samo jednu skromnu slikicu ali bacit ću se i ja na fotkanje...

Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 03:11
evo da ja dodam sivke ubrane u studenom a uskoro će biti ožujke i smrčci...
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 09:52
....hmm... :)))...moglo bi se dogovoriti kakvo zajedničko gljivarenje kad bude vrijeme ... :)))
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2009 u 22:43
Griva možda to i dogovorimo kad bude vrijeme naravno, neznam iz kojih si krajeva da li si naš(a)sugrađan?
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 08:17
... pehljin :)) ...al ne idem na kave jer se bojim fotoaparata, zrače! :)) bez tih opasnih naprava, možemo se dogovoriti :)))... berem dosta vrsta gljiva i  puno vrsta ljekovitog bilja... divlje djevojče iz šume :)))
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 22:21
Moji prijatelji iz Clusona se bave ovim poslom vec godinama,rade i Izlozbe po cijeloj Lombardiji i bas ovih dana je izasao clanak da su pronasli prvi "neku" gljivu koja raste u ovom periodu..ja o tome nazalost neznam nista i nebih vam mogla reci nista o istim! ..Ostalo mi je samo par slika s njihove izlozbe,nazalost s gubitkom Hard-diska izgubila sam i dosta slika.. evo par:










Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:43
Griva dakle ti si Pehinarka a to je blizu mene odnosno na mojem putu prema Klani i Studeni mojim gljiv.destinacijama.Vidimo se kad bude vrijeme..Što se tiče fotoaparata dogovoriti ćemo se...smile39
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 17:45
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Griva dakle ti si Pehinarka a to je blizu mene odnosno na mojem putu prema Klani i Studeni mojim gljiv.destinacijama.Vidimo se kad bude vrijeme..Što se tiče fotoaparata dogovoriti ćemo se...smile39



..uf, uf.... čini se da dijelimo destinacije :))))...a zato je ponekad puuusto i sa dobro skritim tragovima :)))
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 23:50
Džomba evo slika sa izložbe moje udruge Ožujka u studenom 2008.
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.