Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - orhideja pušta mlade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


orhideja pušta mlade

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: orhideja pušta mlade
    Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 13:05
Moj  phal je odcvjetao još ljetos, malo sam skratila stabljku i sad mi na njoj izbijaju novi listovi (znači ne dolje nego gore na samoj stabiljci) i pušta korijenje. Razmišljam da ih odvojim od stabljike i presadim u supstrat za orhideje. Malo sam zbunjena jer nisam znala da se phal može razmnožavati ovako ko ostalo cvijeće. Jel ima tko kakvih iskustava u tome. Budem i slikala pa ću ubaciti i fotku
nema kruha bez motike
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 15:41
Ines po tvom opisu radi se o keikiju (bebici) orhideji. Kad ti zračno korjenje naraste jedno 2 cm odreži na dužinu 1-1,5 cm donju stapku i posadi bebu orhideju.  
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 09:45
Oh, super, imat ću tri male orhidejice. smile188
Jel to česta pojava kod orhideja? Ja sam uvijek mislila da je njih nemoguće razmnožiti u običnim kućnim uvjetima
nema kruha bez motike
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 20:25
Koliko znam i nije prečesta pojava. Sve ovisi od same biljke. Negdje sam pročitala da se može premazati cvjetna stapka hormonom rasta kako bi se natjeralo biljku da izbaci keiki ali to može dosta iscrpiti matičnu biljku. Tvoja je jednostavno sama izbacila podmladak. Kad ga odvojiš od matične biljke u početku vrlo oskudno zalijevaj i više vlaži lišće dok se mlada biljka ne adaptira na novu sredinu bez matične biljke.
Inače phal je jedna od rijetkih orhideja koja se razmnožava na ovaj način.
 
Ines ajde uslikaj phal pa da vidimo tvoju "bebicu".Tongue
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 20:38
a ja bi volio vidjeti postupak na svakoj slićici
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 10:22
Budem uslikala pa stavim.
nema kruha bez motike
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:34
 
 
nema kruha bez motike
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:36

Evo stavila sam slikice, samo zakaj su tak velike? Confused   Skroz sam ispala iz štosa

nema kruha bez motike
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 18:43
i moja orhideja ona ljubicasta pusta opet mladu mislila sam da ce pusiti cvijet a ona jos jednu mladu a cambrya mi pusta cvijetnu stapku bas sam sretna :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 07:41
ines super. Moram priznati da ovako nešto još nisam vidjela. Na jednoj stapki čak tri mlada phalasmile227
Čini mi se da ti je prvi spreman za odvajanje od matične biljke. Posadi ga u supstrat za orhideje i nemoj previše zalijevati dok se ne navikne da bude samostalna biljčica. U početku ga dosta treba špricati po listićima.
A onda strpljenje jer kažu da ovako uzgojenom phalu treba 4-5 godina da procvjeta. Smile
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 08:59
Nije da se hvalim, ali nisu 3 nego 4 Wink 
 
Hvala na savjetu, ovaj tjedan ću skoknuti po supstrat i presaditi najveću bebicu. Inače taj veći je već imao cvijet, zato sam i bila zbunjena o čemu se radi.
nema kruha bez motike
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 11:34
imaš se i čime hvalitiThumbs%20Up
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 20:51
ja stvarno neznam kako ti je to uspijelo , ja ih imam 9 i sve mi cvjetaju ono stop , i možda zato nemam ovo kaj ti imaš , ali bi bilo pravo zadovoljstvo postići takav uspijeh , , još neki dan povezujem cvjeti na kraju ga otkinem , a to je jedna orh , koju sam kupila i neznam kakav ima cvijet  inače sve su mi prekrasne i stvarno im se divim 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 22:29
smile146 pa da se i ja pohvalim.

Imam i ja bebu orhideju, ali je još mala.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 07:44
Očito im je ove godine sezona puštanja mladih, tako da Branka ne gubi nadu. A ako me pitaš da li sam kaj posebno radila, stvarno nemam pojima. Stoje na kuhinjskom prozoru gdje nema izravnog sunca, kad se supstrat posuši ja ga natopim vodom (svakih 10-ak dana), cca 2x mjesečno pognojim i gotovo svaki dan malo poškropim listove. U principu držim se savjeta koje ste vi dale.Embarrassed
nema kruha bez motike
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 07:55
ines jesi li već posadila tvoj keiki o kojem si već ranije pisala? Ako jesi daj nam napiši kako ti napreduje.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 10:56
Nisam Confused nikako da odem po supstrat.
nema kruha bez motike
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 14:14
Požuri, nemoj da ti dodatno crpi matičnu biljku
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 20:37
Blago vama, vas vaše orhideje stalno uveseljavaju i ovo tu je zbilja super! Ja sam svoju dobila za Uskrs, imala je dvije grane s cvjetovima koji su trajali dosta dugo ali od tad nista, ima dva lista koja izgledaju zdravo, prvu sam stabljiku ošišala kad se posušila (kako sam čula da ih ne valja rezati zelene), a druga je još skoro pa sva zelena i to tako mjesecima stoji.
Kako da je probudim ako je to moguće i trebam li sačekat proljeće za to? smile113
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 10:28

 

Evo i ja se hvalim sa svojom orhidejom.Imam ju prvi pit i jesenas sam ju nakon cvatnje poštucala malo i evo sada ima pupiće.Samo mi još recite koje gnojivo uzimate za prihranu jer ja nemem ništa.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.