Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena sanderiana - Lucky bamboo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena sanderiana - Lucky bamboo

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Flower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dracena sanderiana - Lucky bamboo
    Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 21:12

Pozdrav svimaSmile

Dobila sam bambus u vodi i što sad s njim?
 
Ima jednu grančicu i lijepe listiće, držim ga u uskoj vazi u vodi.
 
Da li ga treba posaditi ili ?Question
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 21:18
i ja sam tako dobila prije 3 god- kažu da je za sreću i uspjeh-  ne treba ga saditi, ostavi ga u vodi....   i  dobrodošla na forum!!!!
Na vrh
Flower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2007 u 22:08
Hvala na dobrodošliciSmile
 
A što s vodom?
 
Mijenjati, nadolijevati, treba li dohrana?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 00:20
Flowersmiley_68dobrodošla.Ja imam već 3-4 godine bambus u jednoj flaši,svakih par mjeseci,kad više skoro nema,nadolijem mu vode.I on raste.smiley_128Znači samo ga stavi u vazu sa vodom i to je to.
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 10:50
Shasha, a da ti ubaciš sličicu tog svog babmusa,
(nešto sam i ja dobila ovih dana, samo su mi rekli ''a zar ti ne znaš'' kako s tim), pa da vidim je li to to  
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 12:37
I ja imam bambus vec 4 god i stalno mi je u vodi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 15:02
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 15:11
E sad,koliko sam ja čitala,to nije bambus(iako ga svi tako zovu,pa i cvjećari).To je vrsta dracene,drva života,što se vidi i po drvcu i listu.
Eto,nije da je bitno no kad več konačno nešto znam da i velimBig%20smile
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 21:13

kako god bilo i zvalo se, to je to,,Hug

hvala Shasha
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 14:28
E sad ja jeli tacno da moraju bambusi biti u paru
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 21:32
Ne znam Dina,ja sam imala jedan sam nekih godinu dana,onda sam dobila buket cvijeća u kojem je i jedan bambus bio.Tako su sad dva.A jedan sam je bio sretan istoLOL
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 21:35
ma ja sam dobila buket sa bambusom kad sam diplomirala
i tad sam saznala da bi bilo najbolje da su u paru
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2007 u 21:36
samo sto mi vise niko ne kupuje takve bukete
jer ne valja sam sebi kupovati tako kazu
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2007 u 14:31
Kada budeš magistrirala dobićeš sigurno neki buket sa bambusom
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2007 u 15:40
heheheheh sto znaci uskoro
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 20:41
shvatila sam da često ljudi različito zovu biljke od prvog naziva a lucky bamboo me najviše zbunio zato što sam dobila ceduljicu uz njega(vidi se na biljci u zelenoj teglici) gdje piše da je bamboo, a kad sam malo pretraživala po netu piše da je to neka vrsta dracene-koja može rasti i u vodi i u zemlji. često se daruje jer kažu da donosi sreću ovisno o broju stabljika koje dobijete...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 21:20
 Jel netko zna kakvi uvjeti trebaju za lucky - bambo - mojoj prijateljici žuti pa me pitala za savjet , a ja neznalica kakva jesam  , koga ću pitat več vas.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 06:32
meni stoje u relativno tamnom hodnjiku, mjenjam im vodu svako 3-4 dana i povremeno ih poprskam sa vodom po lišću i izdržali su već 6 mjeseci. na gušćem bambu mi je jedna grančica bila počela žutit, pa sam je izvadila i posadila u zemlju i ona se oporavila. predpostavljam da se to dogodilo zato što je biljka bila baš pregusta
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 08:15
evo šta sam našla na internetu:
3 stabljike = sreća
5 stabljika = materijalna dobrobit
7 stabljika = dobro zdravlje
21 stabljika = opći blagoslov i blagostanje.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 08:19
a druga stranica kaže (na engleskom):
The number of stalks also has meaning : three stalks for happiness; five stalks for wealth; six stalks for health. Four stalks, however, are always avoided since the word "four" in Chinese sounds too similar to the Chinese word for "death"!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.