Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena sanderiana - Lucky bamboo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena sanderiana - Lucky bamboo

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 09:08
Aha! Sad znam razloge!
Ja imam samo 2. Vrijeme je da ih upotpunim do kolko ono - smile42-21!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 10:09
ja ni ne znam koliko ih imam jer imam dva lucky bambooa koji imaju po više stabljika u krugu i teško ih je prebrojiti, a morat ću se jednom natjerat...
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 11:16
bas mi je drago da se razgovara o bambusu. vec htjedoh pitat oko tih "kucnih" koji stoje u vodi ali i o "vanjskom" bambusu. inace i po feng shuiu je bambus jako pozitivna biljka
zanima me ako netko zna i ima iskustva sa bambusima koji se vani sade.
imam tako neku ideju da posadim u tegle na terasi / balkonu. mislim da brzo rastu i zgodni su kao ziva ograda. jedino nisam ih vidjela nigdje za kupiti. ima ih jedan bioenergeticar iliti iscjelitelj (zivi u kvartu pa znam) koji ima veci dio okucnice zasadjen s bambusima. to bi nekako potvrdilo tezu da sire dobru energiju
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 11:45
 ja mislim da se moze i od jednog ,duzeg, načiniti dva ili tri...presijeces ih i oni ce potjerati nove izbojke...mozda sam u krivu, ne znam, ali moglo bi se pokusati...
Na vrh
danav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 12:52
novi sam clan i zelim vas za pocetak sve pozdraviti!
imam problem sa bambusom.Star je 2 godine i bio je super.Zadnjih 6 meseci u boci sa njim sam drzala ukrasne gel kuglice (koje drze vlagu ),ali sam skoro primetila da stablo od dna ka vrh rapidno zuti.Kuglice sam bacila i sad je samo u vodi , ali zutilo i dalje napreduje .Da li da osecem zdrav deo i ozilim ga a ostatak (zuti deo) bacim?Molim vas brzo za odgovor.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 14:07
Danav,dobro došla!
Ja bi to odrezala sve do zdravog djela.On se lako "zakorijeni" da i jednu grančicu prerežeš na 3-4 djela,gotovo sigurno e svaka grančica pustiti korijen.
Na vrh
danav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2009 u 14:52
hvala  shasa na dobrodoslici i na savetu !!
Na vrh
danko.ba.nanko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danko.ba.nanko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 17:40

Zdravo,

i sam imam dvije stabljike ove biljcice. Drzim ih u prozirnoj "vazi". Na dno sam usuo pjesak koji sam kupio u Ikei zajedno sa vazom. Imam ih vec preko godinu i kao sto se moze vidjeti sa slike u dobrom su stanju osim sto je ovaj desni malo poceo da blijedi.
Sad ne znam, citao sam da treba mijenjati samo vodu, ali zena mi je u dva navrata rekla da je dodavala prije nekih dva mjeseca u vodu malo gnojiva.
 
Interesuje me da li kada mijenjam vodu moram i ovaj pijesak izvaditi obzirom da se stvorio zeleni talog u pijesku. Mene nesto strah da ga necu sokirati ako ga svaki put budem vadio iz ovog pijeska koji kao sto rekoh ima zeleni talog (za ukras sam dodao neke skoljkice u vodu valjda mu nece skoditi obzirom da su iz mora).
 
 
Hvala na svakom savjetu...
Na vrh
starshine View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starshine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 11:58
Bok svima,

moj "bambus" je star 3 godine - dobili smo ga kod useljenja u novi stan :)
Stigao je u ful niskoj keramičkoj teglici sa stabljikama na tri kata (u obliku nekakve piramide) - znači puno "stabljika" poredanih ukrug.
Cijelo vrijeme je bio super i još su se svi čudili kako nam je opstao tako dugo...do sad... Listovi, koji su uspijeli dosta narasti - počeli su žutiti i sušiti se.
Kako da to spriječim tj.kako da mu pomognem? MOlim vas pomoć, ako netko zna. Užasno puno hvala ;)
Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 12:28
Ne može živjeti u vodi zauvijek, čim veći naraste, to mu više hrane treba. Probaj dodati malo gnojiva u vodu, a ako ga hoćeš sačuvati, možda je najbolje da ga posadiš u neku teglu sa zemljom.
Na vrh
starshine View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starshine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 12:49
Pa da - i činilo mi se skroz logično da je preveliki samo za vodu! Samo mi je bilo čudno što nigdje nisam vidjela da je "bambus" prebačen u zemlju - kod svih je samo u vodi.  Draga Hannah, super si :) Nema mi druge, nego probati - malo veća teglica, zemlja za sobne biljke...i možda da maknem s prozorske daske?

Na vrh
Hannah87 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 107
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hannah87 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 00:33
Ostavi na prozoru, treba im svjetla. Ja sam imala posađeno u zemlji neke 2 godine, rasli su malo sporije, ali baš tamno zelene boje kakvu nisam mogla dobiti samo u vodi. Prošle jeseni sam ostavila kod roditelja u zimskom vrtu, ali kako oni nisu baš pazili da bude stalno vlažno tlo, požutili mi bambusići. Ne znam dal su još živi.
Na vrh
Veronika88 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veronika88 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 11:10
Imam problem :(

Dobila sam lucky bamboo prije otprilike 2 god i na pocetku je sve bilo super. No nedavno je prestao rasti. Korijenje mu nije zdrave crvene boje (barem sam na netu procitala da te boje treba biti) nego je zuto.

Lisce mu je pocelo zutjeti i novi listici koji su poceli rast su se sasusili. maltene nema lista koji nije barem zuckast.

nalazio se blizu kompa pa sam mislila da je to problem. preselila sam ga prije par dana no cini mi se da mu je nakon tog jos gore. ne nalazi se na direktnom suncu nego na stolu u mojoj sobi.

mozda je problem u posudi u kojoj ga drzim? u uskoj vazi je koja ima sire dno i stavim otprilike 15 cm vode (koju mijenjam jednom na tjedan sa prethodno odstajalom vodom ili vodom iz boce).

Moja mama je procitala da je dobro staviti na dno mu malo zemlje, pa smo prije par dana stavili cca 2 cm sloja zemlje. Ne znam da li je to greska.

Please help Cry
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 22:24
Evo i ja sam si ga danas kupila, odličan je, ali jedan, nisam htjela više kupovat jer kad sam pročitala ovaj forum shvatila sam da je svima na kraju požutio i da su mu listići počeli venuti. Hm, na to ovdje trenutno nema odgovora, da li itko zna u čemu je problem i kada ga točno treba zasaditi u zemlju????
Nadam se brzom odgovoru!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 23:45
Lucky bamboo treba držati u destiliranoj vodi koju povremeno treba dolijevati, tako će se korijenje duže održati zdravo. Povremeno se doda malo tekućeg gnojiva.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 00:54
Moj Lucky Bamboo zalivam isključivo destiliranom vodom, odnosno kad vidim da su žile pomalo vani dodan vode. No nikad ga nisam gnojila. Ima preko tri godine i izgleda ovako



Čak iz vode izviruju mali izboji


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 19:48
Da malo oživim temu...
Imam ga i ja. Kćer je ove godine dobila za rođendan, piramidu  ( 39 je malih, brojala sam i ta brojka se ovdje ne spominje kroz  značenje ali znamo da je jako dobar i pozitivan Wink) Predivan je  i htjela nešto naučiti kad ono... ravno na CIF Smile
Dobila sam i ja u buketu i kako je prerastao zasadila sam ga u zemlju i već je oko 1 metar  visok. dakle, ne bacajte ga, i kada malo požuti u zemlju sa njim! Biti će sretan a vama donjeti puno pozitivne energije Smile
 
Lora, vidjela sam ga na kavici kod tebe i baš ti je lijep i veliki, pohvale!
 
Evo slikica:
 
 
Tamo je u kutu..označen
 
 
 
 
Na vrh
froginho View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje froginho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 14:17
Pozdrav. Kupio sam danas dva luckya i drzim ih u odstajaloj vodi, stabiljke su duzine 90 centimetara. E sad posto meni trebaju stabiljke biti maximalne duzine 60 centimetara dali ja mogu ove skratiti pri dnu i tako ih staviti u vodu. Naravno oce li pustiti korijene. Hvala.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 17:58
Ovo je moj Srećko!
Naravno, nekad je "živio na veelikoj nozi"!
Dobiven je u buketu prije 4 godine!
I do prošle zime, je bil OK!
No, stabljika-noga mu je postajala sve smežuranija i žuća u vodi, skroz do izdanka koji je tkđ. već postajal jadan!
Odrezala sam samo izdanak i posadila u zemlju!
Eto, uspijela samga spasiti!
Gdje živi od proljeća???
Ima svoj "terarij" u kojem mu je lijepo, i ima već 7 novih listića!Tongue
Mislim da mu tak paše, uvijek mu je vlažno i toplo!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 07:42
lovro odlična ideja Thumbs%20Up
ja sam ga imala, ali stalno je žutio i gubio dio po dio, no ja ga nisam spašavala, nego sam ga pustila da skonča
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.