Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 10:50
Plavetnilo je ono što mi prvo padne u oko.
Mene oduševio slak. Prije skoro pet godina imali smo ga uz kraj vrta gdje je sada dihondra. Sve redovito čistimo i ove godine u sred tog vrta niknuo jedan tamnoplavi. Čudo koliko godina traje to sjeme!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 12:12
Oleanderi i krumpirki su fenomenalni!! Slak ti je ljepi,moj jako slabo cvate,tek tu i tamo koji cvijetić ali zadovoljna sam kako se razratao pa lišće štiti od nepoželjnih pogleda LOLLOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 08:39
Evo ga napokon - plumbago

Baš sam se zainatila da ga sama uzgojim, pa nikako. Sva sreća da ih tamo gdje sam skidala grančice ima puno. Od puno zabodenih grančica u razna godišnja doba jedna jedina se primila, dugo životarila, ali ipak ....












i jedan novi stanovnik u mom vrtu - ukrasna trava? šaš? neznam



Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 08:54

Ti kažeš da ti je slak na kraju s cvatnjom! Pa moj u vrijeme najveće cvatnje nije imao toliko cvjetića.

Jako lijepo.

Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 11:31
Otok vrt ti je prekrasan,imaš puno cvijeća koje prvi puta vidim.Vratila sam se nekoliko stranica unatrag da sve pregledam i pola imena cvijeća već zaboravila ali cikasice,fuksije,oleandri ... smile181ma sve je krasno.Smile
čovjek uči dok je živ
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 11:40
Otok,predivno cvijeće. Plumbago je posebno lijep.Ona trava,ukrasna jeste neka vrsta šaša.Imam je i ja,mislim da se tačno zove Carex conica 'Snowline'.Nisam baš sigurna u tačan naziv ove trave,jer dok sam tražila info.o svojoj naišla sam na puno slični variteta a sve imaju različit naziv.Uglavnom šaš jeste...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 11:41
Slavonka, baš mi je drago što pored svih slatkih obaveza (one najmanje lutkice i one dvije veće slatkice) nađeš vremena da prošetaš i mojim vrtom.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 11:43
Alisa, hvala ti na prepoznavanju šaša, idem sad tražiti gdje ću s njim
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 21:10
Život jednog suncokreta
















Baš je lijepo zasijati, gledati kako niče, raste, pupa i cvjeta i okreće se prema suncu, nažalost i usahne. Ali sakupe se sjemenke i kreće se ponovno i uvijek nanovo.



A gušt je i nacrtati pa sačuvati taj trenutak ljepote


 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 21:13
Ti Otok i Lantana me stvarno oduševite sa svojim cvijećem -svaka čast .neznam više i šta bi reklasmile64
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 22:28
Koja plava rapsodija od krumpirka, plumbaga, slaka, rekla bi Niho  smile39
a onda ovaj fotoseasion suncokreta, pa na kraju nacrtan, ovjekovječen, prelijepo  smile39 stvarno si svestrana Otok Clap
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 18:40
Ma tako Lantana da ne bi mislila da ja sama je podržavam svaka čast ma predivno jesmile120
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 21:09
kako je sve lijepo,slak,plumbago,suncokret...a ova slika je pravo umjetničko djelo
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 21:32
ova slikom ispričana priča o suncokretu je zaista superClapSmileSmileSmile posebno zadnja slikaClapClapClap
šta se tiće šaša- baš kao šta je alisa (ako sam dobro zapamtilatko j ešta rekao) navela...nevjerojatno ih j eteško raspoznati- znam da se ovaj var. naziva i kineskim šašem pa sam ja prihvatila taj nazivWink... pri odabiru mjesta uzmi u obzir da se on širi nevjerojatnom brzinom- ja sam svoj na kraju ograđivala (onim velikim prerezanim plastičnim flašama za vodu) da ga obuzdamWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 21:44
imas krasnog cvijeca....i dok sve pregledam zaboravim imena sta mi se vsida...stvarno krasno cvijece i ono s oleandrima i uglhjenom cu isprobati...to nisam znala ...bas fora
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 22:27
Kad gledam ovaj suncokret naum mi padne kako smo mi kao dijeca znala roditelji posiju i budu baš veliki a mi idemo i krademo i sakrijemo se iza kuće i grickamo. -A oni na nas malo galame da nsmijemo to jesti zeleno i baš me posijeti na neke divne trenutke koje bi voljela povratiti ---jer stvarno ko izgubi roditelje lijepo se je prisijetiti ovako neki stvari lijepi događaja sa njimai vratiti se u djetinjstvo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 22:51
Baš su mi krasni tvoji slakovi, svjetli....moji su ove godine većinom svi neki tamni...a stvarno ih ima u mnogo nijansi i stvarno su prekrasni Smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 08:38
Ovaj hibiskus ima preko 30 godina, stalno je vani (u vrtu moje mame - tamo je doduše zaklonjeno od bure), visok je preko dva metra




Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 08:40
smile227 Otok koji prekrasan i velik "starac" 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 08:43
prekrasan je a i izdržljiv kad ostaje vani
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.