Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Samobor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Samobor

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 08:22
Prekrasno...smile186....a evo sad nesto razmisljam....u Samoboru sam bila zadnji put prije 30 godina  smile181.... imali smo susrete izvidjaca Hrvatske i spavala sam kod jedne curice (koja se zvala Zeljka...)....Andrea, da nisi to ti bila? smile187
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 16:23
ANDREA!!!! Pa gdje si do sada skrivala one slike? Prekrasno!!! Samobor mi je poznat, kako radim u Zagrebu, u Samoboru sam često službeno i uvijek me ponovno iznenadi svojim ljepotama, ali OVO, OVO je smile79
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 20:18
smile55 Andrea za tvoj trud da sa nama podijeliš sve ove ljepote
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 16:47
Evo, tek sam sad otkrila, ali nikad pohvala dosta!!!! Wink


Samoboru Srebrni cvijet

" Hrvatska radio televizija i Hrvatska gospodarska komora i ove su godine proveli akciju Turistički cvijet - Kvaliteta za Hrvatsku, uz podršku Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka, Ministarstva za zaštitu okoliša, prostorno uređenje i graditeljstvo, Instituta Ivo Pilar, kao i Hrvatske udruge hotelijera i restoratera. U brojnoj konkurenciji strogi žiri dodijelio je Samoboru drugo mjesto i Srebrni cvijet u kategoriji kontinentalnih gradova, iza Varaždina, a ispred Zagreba.
Ocjene su se dobivale u 12 kategorija, od ukupne turističke usluge, dostupnosti informacija na web stranicama, smještaja, prometa, ugostiteljskih sadržaja, trgovine, javnih i ljudskih resursa, dekoracija, kultura i zabava, odmor u prirodi kao i prilagođenost osobama s invaliditetom. Gradonačelnik Antun Dubravko Filipec zahvalio je svima koji su sudjelovali u uređenju grada i osmišljavanju kulturne i zabavne ponude te rekao da se istim tempom treba nastaviti i dalje kako bi sljedeće godine Samobor osvojio prvo mjesto.
Vrhunac svega bit će službeno brendiranje Grada Samobora, iako je Samobor već i sada brand, zaključio je gradonačelnik prezentirajući nagradu na sjednici Poglavarstva. "
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 17:11
smile55smile55
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 17:24
smile55
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 18:28
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

smile55smile55

Opasno su se žašustrili da idućeg godine pobijede Varaždin!!! smile96
Moram priznati turistička ponuda je jako, ali... još bi više trebali poraditi na uljepšanju ulaza u grad... centar im je super, vidjet ćete uskoro kako su sredili Vugrinšćak - poznato šetalište!!!!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2007 u 18:38
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

smile55smile55

Opasno su se žašustrili da idućeg godine pobijede Varaždin!!! smile96
Moram priznati turistička ponuda je jako, ali... još bi više trebali poraditi na uljepšanju ulaza u grad... centar im je super, vidjet ćete uskoro kako su sredili Vugrinšćak - poznato šetalište!!!!



Bilo bi to jaaaako dobro, ali mislim da je to jakkkko teško.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 19:36
Kao i mnogi iskoristili smo ovaj predivan dan za odlazak u prirodu!!! Pegla se napokon odmorila od mene... LOL
A mi, put pod noge i put prema Sloveniji, kad smo došli do malog graničnog prelaza Bregana, put uz samu granicu odveo nas je dubbbboookkko u više niti ja znam jeli Samoborsko gorje ili Žumberak, ali ovaj detalj drugi znaju i bitno je da smo svi zajedno uživali!!! Pogledajte!!!


Poniji, ima ih ohoho a i mi smo jednog jahali!!!

Pastrve



Ovaj je za jahanje!

Labudovi

Ne znam jeli "drvena" ribica čuva jelena ili on nju, ali...

Da ste ga vidjeli kako je počeo da trči, kao da hoće pitati "Zar mene nitko neće slikati? Stižem!!!"

Evo i za kraj vijetnamska svinja!!! Naravno da zauzima veliku pažnju izletnika!!!

A poslije još poneka slikica prirode i samog uređenja, sad sam obuhvatila životinjski svijet!!!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 19:42
Prije par mjeseci mi je kolega s posla pokazao taj raj na zemlji i od onda "vodim" djecu tamo , ali kako to obično biva NISMO otišli. Ovo je naprosto smile93. Bravo, fotke su stvarno pokazale dio te ljepote smile79
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 19:49
I ja sam cula za ovo mjesto ali naravno nikad nisam bila tu. Andrea, hvala sto si se potrudila pokazati nam i ovu ljepotu. smile79
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 22:00
Andrea hvala za informaciju - gdje za vikend???....smile78 taman sam iscrpila destinacije  na moru i u Istri sad krećem...prema kopnu... smile71
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 22:21
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Andrea hvala za informaciju - gdje za vikend???....smile78 taman sam iscrpila destinacije  na moru i u Istri sad krećem...prema kopnu... smile71

Mislim da nećeš tako skoro doći do Sanobora, barem koliko ja znam lijepih mjesta kad prođeš tunel Sv. Rok!!! Wink
Ali, bit će mi drago.... naravno... imam u našoj okolici još toga... ne vrhovi poput Paklenice, ali Japetić, Okić, Oštrc.... Žumberak nije daleko....
U nastavku stavljam i slike prirode... da dočaram ovo izletište do kraja!!! Clap
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 22:36
Pogled sa mosta!!!!

Drveni ukrasi



Mlinski kotač iz blizine

Malo evo i gljiva!!!

I... Cry

Pa, mama zar ovo nećeš slikati? (već i njoj čudno, ako nešto ovakvoga propustim LOL)

Dječji parkić, ali kao što se vidi i veliki mu se vesele (pogledaj vrtuljak)!!! LOL

Naravno i cvjetnog detalja nedostaje!!!!

Pa i fontana je tu!

A ova kamenjara me razveselila sa ova dva puža (na velikom kamenu veliki puž, a na malenom mali puž)


Budući smo se htjeli odmoriti gore na terasi koja se vidi na zadnjoj slici... od gužve, gladi, traženja WC-a i sličnih problema nisam stigla uslikati predivne anđeoske trube.... Embarrassed

Drago mi je da vam je ovo već poznato izletište, ali prije par godina je bilo Cry i sad se vidi veliki pomak, dosta se još izgrađuje.... vanjska terasa sa ponudom (vidi se kod fontane) jer su stvarno gužve!!! I tko odluči doći posjetiti ovo izletište neće požaljeti... Wink

A u idućem nastavku posjet se sprema na Grgosovu špilju i Poučnu stazu Samobora!!! Wink


Ažurirao andrea01 - 08 Listopad 2007 u 22:39
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 22:43
Mi ne bi na ljulje i vrtuljak mi smo ludi za životinjama....smile89 pogotovo ovih što kod nas baš ne dolaze....tipa  labudovi....i ponići....smile71
A i zanima nas što nude na terasi??? Je li klopa domaća???
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 22:53
Nismo na kraju ovdje jeli, ali koliko ga ljudi hvale, a i u blizini je još jedan poznati restoran.... "svi kažu da je domaća hrana"! Cry Ali, neću ništa komentirati jer nismo isprobali!!!
Ali, u samoborskoj okolici svi će ti znati reći gdje je "Rudar"!!! Jeli smo teletinu sa žara, zagrebački i pastrve! Svi smo bili smile50


A, rudarsku greblicu se mora probat!!! LOL
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 22:59
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

 
A, rudarsku greblicu se mora probat!!! LOL


A što je greblica??? Zvući dobro!!!!smile89
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2007 u 23:19
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

 
A, rudarsku greblicu se mora probat!!! LOL


A što je greblica??? Zvući dobro!!!!smile89


Baš sam si mislila kad ćeš pitati! Slani kolač, tanko tijesto a unutra punjeno sa sirom i orasima, ili nećim zelenim! Stvar je da se donji i gornji dio tijesta ne reže, neg se prvo napuni smjesom i poklapa drugim dijelom, tako ostaje sočna!! Ma, super stvar... smile50
Srećom sam rudarska kumica pa je često degustiram!!!! LOL


Ažurirao andrea01 - 08 Listopad 2007 u 23:20
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 20:40
Samoborsko gorje... Cilj - od vrha Oštrca - 691 m doći do Samobora...
Budući su vidici predivni evo da ih podijelim sa vama!!! Wink
Od Oštrca preko pl. doma Veliki Dol na Palačnik do Samobora... pogledajte kao stepenice ispred nas - lijevo je Oštrc, a Samobor skroz lijevo ispod najnižih brijegova!



Japetić - najviši vrh Samoborskog gorja se nalazi lijevo od ovog usjeka, jednom prilikom ću i do njega pa će ovdje završiti!!!Wink

Oštrc

Pogled na Zagreb

Paraglajder - dosta ih ima tokom vikenda pa tako smo i mi uspjeli jednog uslikati!

Pogled na Zaprešić i Zagorje (još malo pa sam i shashu ugledala LOL), a i sve smo se više približivali našem cilju!

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 20:48
Ispod lijevog  brijega -  Samobor

Napokon smo ga ugledali, stari grad Samobor

Na putu...

Jedno od najljepših boja danas viđenih na putu

Naravno, i kesteni su završili u ruksaku! LOL

Eto, nakon lijepe šetnje koja je trajala 6 sati, sretno smo stigli iscrpljeni kući!!!
Usput je bilo puno gljiva (koje nismo brali), panjeva lijepih i ostalog.... ali ovog puta vidici sa brda su prevladali... Da zaboravila sam napomenuti da bi i šetnja bila i kraća, ali kao pravi planinari ugledavši kestene smo zaboravili na markaciju... smile96

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.