Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kohleria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kohleria

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 05:43
sara jesi li i nju možda malčice previše zalijevala ? Kako ti je Belina rekla, zapelcaj novu, i inače je nju potrebno s vremenom obnavljati da bi bila lijepša jer isto cvate na vrhovima. Dobiješ drugu ako ti ne uspije Wink
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 07:18
u neznanju, mislim da sam je prečesto zalijevala...kada sam skužila da joj ne paše bilo je već kasno...budem joj odrezala vrh i uzemljila gaLOL pa ćemo vidjetiSmile...hvala ti na briziSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 09:20
da li je moguće da kohleria preživi grijani stan zimi? tako mi je liepa rado bi ju imala u stanu, al kod nas je zimi i do 25°...
carpe diem
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 19:25
..i moja kohleria će prezimljavati u stanu s centralnim grijanjem pa ćemo odgovor znati na proljećeLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2012 u 06:32
...kohleria za sada dobro podnosi centralno grijanje i čak mi se čini da se malo oporavila...orezat ću je na proljeće
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 18:04
Kohleria obozava toplu sobu. Ako joj mozete dati i dosta svjetla, moze cvjetati i tijekom zime bez problema.
Medjutim, povremeno je treba dobro sasjeci, jer se vremenom totalno izvitoperi.
Moje imaju i jednu cudnu osobinu, a to je da kod mladih donji dio stabljike uvijek bude uzi i  slabackiji od gornjeg, pa dno stabljike ne moze nositi vrh stabljike, i moram im stavljati potporu. Medjutim, kad je u tom trenu srezem na pola, taj donji dio ojaca, i dobijem dobru formu i jaku biljku.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 18:26
Prvi put vidim... Predivna biljka!!! Jako zanimljiva... Hvala na krasnim slikama i savjetima! Ako ju sretnem, kupujem sigurno, pošto kažete da voli grijane prostore...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:41
Kohleria je cudo. Moze se razmnoziti i komadic prepun pupoljaka, pa istovremeno i cvate i zakorjenjuje se, sto nisam srela niti kod jedne druge biljke, osim episcie, koja se isto tako ponasa.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 09:46
da jako se lako razmnožava i po meni uopće nije zahtjevna niti malo.

Sarice kako se tvoja drži ?
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 12:36
...hvala na pitanju, belica, malo se oporavila, digla iz mrtvih i otišla pomalo u zrak...to ćemo riješiti orezivanjem na proljeće...malo su joj nekak obješeni listovi, ne znam, možda tak i treba biti...moram doći na praktičnu nastavu kod tebe da vidim kak tvoja izgledaWink

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 13:27
prelijepa biljka,nadam se da će vam prezimitiWink
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 06:29
Evo Sara da vidiš moju novu koju sam zakorijenila jesenas i zanemarujem je na prozoru blagavaone, dakle tamo se stalno jadna grije jer je iznad radijatora, a starica je u garaži




Ma Stefice ona prezimljava bez pol frke, na proljeće ti šaljem pelcer ako ti se sviđa draga, samo me podsjeti da nebih zaboravila jer mi ponekad vjetar puše kroz glavu LOL
belica,zagreb
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 09:05
Draga Belice,da li imas jos neki pelcer viska?rado bih ga ja prihvatila....ja sam svoju kolheriu bukvalno "ubila",nisam znala da ne podnosi zrasavanje,pa sam je redovno rosila zbog suhog zraka .propala mi je .hvala.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 12:13
Može samo me bocni na proljeće molim te...
belica,zagreb
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 12:22
Belice
javljam se u martu.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:17
Vrlo zahvalna biljčica...imam par ovakvih!
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 20:51
Može Belice podsjetim te  na proljećesmile78
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 07:40
...koka, hvala za fotku, tak je nekak slična i mojaLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 11:10
...konačno sam namolila fotografe da mi ju dojdu poslikati...otišla je puno u zrak, a ja nemam snage, pouzdanja ni sugurnosti da je se usudim orezati prije proljeća...vidite kak ima obješene listove, baš mi se i  ne sviđa to:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 13:48
o da tvoja se jaako istanjila i izdužila, nema svijetla dovoljno, ali nemoj ju sad rezati, nema potrebe, ostavi je tako do proljeća i onda ju oreži, brzo će ti se oporaviti i pretvoriti u ljepoticu.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.