Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kohleria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kohleria

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kohleria
    Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 22:23

Evo jedna nova biljka koja potiće iz Kolumbije.Kohleria voli svijetlost ali ne i direktno sunce .Voli vlažnost zraka ali se nesmiju orošavati listovi jer bi moglo doći do trulenja listova a i time kompletne biljke.Treba je presađivati svakog proljeća,a razmnožava se reznicama ili diobom rizoma.Slika je sa neta .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 23:10
Moja komšinica ima tu biljku.
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 23:34
Ma i ja imam mali pelcerić koji sam dobila od svekrve
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 23:39
Ma divno je......još bolje kad znam da ste svi super za pomoćThumbs%20Up
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 13:12

Moj savet je posaditi nekoliko pelcera u siru saksiju, tako  se dobija lepa ovalna forma  biljke. Idealna za severnu stranu, malo prehrane i cvetace vam citave godine. Slika je sa  terase... Wink 

 
.
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 21:45
WoW,koja ljepotica!!!
Ako neko ima pelcer vise,podpisujem se za jednu!!TongueTongueTongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 18:29
Imam pitanje u vezi prezimljavanja kohlerije.Nekoliko puta sam  nabavila i sveke zime mi ugine, gdje griješim?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 20:21
Ja je imam i stalno je držim u toploj prostoriji. Nikad je nisam stavljala na zimovanje u hladno.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2008 u 22:14
izvinjenje zbog odsutnosti i kasnjenja sa odgovorom- zimi redje zalivanje i ne pretoplo mesto, sa dosta svetlosti, ako se desi da propadne treba je ostaviti neko vreme jer ponekad izbiju grancice iz korena.  Inace se lako oziljava reznicom pa je ja u toku zime obavezno obnovim.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2008 u 11:42
Prekrasna je,prvi put ju vidim.Malkice me podsjeća na fuksiju.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2008 u 20:02
Da, bas je krasna, mene s ovim točkicama i ovim trima izbočenim laticama podsjeca na orhideju!
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
Milena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Milena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 07:42
Ja imam ovu prekrasnu biljku. Stoji mi na balkonu vani u visećoj košari. Nije direktono na suncu, ali dođe do nje. Jedino sam je ove zime unijela u kuću na par dana kad je bila bura jer joj bura uništi lišće. Podnosi hladnoću do 5 stupnjeva. Cvjeta cijelu godinu što je rjetkost kod cvijeća. Zimi je oskudno zalijem. Ako je zima malo i opeče ona se brzo oporavlja, a i razmnožava se kao luda. Rasadila sam je na sve strane prošlog proljeća. Potrebno joj je presađivanje jer ispuni lonac korijenjem kako se brzo širi. Uspjeva baš svimaTongue
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2010 u 21:23
Ja sam ljetos dobila nekoliko pelcera i dobro su se držali do zime. S obzirom da su se izdužili jednome sam pokušala otrgnuti vrh u nadi da če se razgranati, ali nije opet je potjerao jednu grančicu, ali je na kraju propao. Sada mi je ostao još samo jedan izduženi pelcer. Neznam gdje griješim. Zaljevam kada se supstrat već malo isuši ( jednom tjedno), u dnevnom boravku je, ima dosta svjetla ali nije na prozoru, niti preblizu radijatora.....
Milena kaže da uspijeva baš svima...... voljela bih biti među tima kojima uspijeva Wink, ali za sada baš nisam sigurna.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 11:54
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 14:16
Moja još ne cvjeta. Po zimi je nestao nadzemni dio pa je opet u proljeće izrasla.Preko zime bude u podrumu gdje nisu baš najbolji uvjeti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:25
dobila sam i ja od Jagode,malu grančicu,lijepo se razgranala,a sada je moram ppresaditi u vazu,gdje će biti duže vrijeme.
 
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 09:01
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/26772e0f-cž.jpg" />


Silvestra sta je recept za ovako bogatu cvatnju?
Predivna je.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 06:19
Silvestra, jel to tvoja slika???? Nevjerojatno se osula cvijetom. I ja bih htjela znati recept!
 
Super biljka, ali moja ne cvate bas kao Silvestrina.
Mimar, i tvoja je predivna. Dobar savjet ono za nekoliko pelcera u jednoj saksiji. Ja kod kohlerie uvijek imam problem da je razgranam i popunim, iako se dobro grana, sporo popunjava grm.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 08:32
hmm..gledam vase i mislim si jel i ova moja moja vrsta kohlerie? imam ju godinama, al ne znam ime:/
 
 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 05:10
Kikach, ovo je episcia reptans, preeeeeeeekrasna biljcica. Nevjerojatno cvate. I moja ce uskoro procvasti, i to mi se cini da ce cvasti ne samo originalna biljka, nego i sve one vrijezice kojima se kiti, bit ce to zaista divan prizor.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.