Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Drvo mozak - Maclura pomifera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Drvo mozak - Maclura pomifera

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:14
E moj Antune, neznam ti ja o tome ništa, trebalo bi pitati ove malo stručnije Božikovine i Tropi, oni će to znati sigurno.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:21

Čuli ste božinkovine i tropi ajde odgovorite mi!!!!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:48
Da si rekao čarobnu riječ(molim),možda bi ti već odgovoriliTongueAntune,na prvoj str je slika ploda,vidiš da ima sjemenke u sredini.Logika ti nalaže da izvadiš sjemenke.Eto,dok ne dođu znalci.....Wink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 13:19
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

a lantana dali da posadim cijeli plod ili on u sebi ima sjemenke koje moram odvojit,a?

Ako imaš lopticu u kojoj su sjemeneke,onda povadi sjemenke,ocisti ih i prosuši i onda sij.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 17:40
HVALA
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 21:40
Maclura pomifera je korov među drvećem i u djelovima Amerike i Italije je prava pošast, dakle pažljivo sa sadnjom (sijanjem).
Antun007, iz ploda koji si dobio neće ti izrasti ništa! Onaj tko je donio sadnicu na Brač bio je pametan i donio je samo žensku biljku a za plod ljubavi (sjemenku) potrebna je i muška strana.
Lijepo zamoli nekog od forumaša da ti pošalje reznicu ili sadnicu i dobro razmisli što, gdje i kako sadiš i siješ.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 21:42
Dobro pazit ću
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 21:46
Našao sam ja sjemenke u plodu
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 16:21
Pa, to drvo raste u parku ispod moga prozora ,a nisam ni znala da se tako zove.Šta sve neću od vas naučiti.
Na vrh
SweetRevenge View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SweetRevenge Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 19:50
Dragi forumaši, kako točno od reznice razmnožim to drvo? Meni je zbilja predivno i odlučila sam kak bi si mogla to posaditi. Zagreb je prepun toga i okolo sam nailazim na mozgove Smile Ako bi mi netko detaljnije mogao opisati proces, hvala :)
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 12:18
jedna zanimljiva činjenica o makluri: njezino drvo je kod sjevernoameričkih indijanaca bilo najcjenjenije drvo za izradu lukova. odmah iza nje dolazio je po tom pitanju bagrem.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
luckyseven View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2013
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luckyseven Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 19:27
to još nikad nisam vidjela.čudno izgleda i fenomenalno je!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.