Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik jedne ruze
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik jedne ruze

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 22:30
slikice čekamSmileSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 13:34
nije sve idealno u mom ružičnjaku! bolest mi je napala ruže!CryCry na jednoj pepelnica,drugoj odumiraju maldice,mlada stabljika u startu crna ko ugalj,na trećoj ružine bube koje mi jedu cvjetove,ta mala gamadAngry. cvjetovi i stabljike su pune malih bubica kojima su moje ruže poput najveće gozbe.

htjela sam slikati bolesti ruža i ostale ruže kad aparat javlja da je baterija prazna. sad me od ponedjeljka čeka šetnja po vrtnim apotekama u potrazi za: Talstarom,Piroxom fluid,oni imaju širok spektar djelovanja,dok su Dipterex,Fastac i Decis za pojedine bolesti.Za svaku ružu poseban tretman. Ako netko ima bilo sta od navedenog bar malo,ako mi možete poslat pa ću ja platit za pesticide i troškove slanja.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 00:05
drage volje ali nemam niš od toga ja to sve zaljevam, špricam i poljevam otopinom koprive, čika i ljuski od jaja s bananom-- naravno usmrđenoDead
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 15:25

cvijece na balkonu je super!!!  svega po malo...ja imam nesto s cime spricam te gamadi na cvijecu...neznam naziv al pogledat cu  pa javim...ja sam to kupila kod sebe na kontinentu u poljo apoteci...do sad sam uspjesna bila...na kale su dolazile neke crne bube ja pospricala i nema ih vise...

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 20:44
iako redovito vodim brigu o svom cvjeću ove temperature mi ga unistavaju.

tako su mi počeli zutjeti listovi kala,svo lišće sa fuksija je otpalo,menta-ako se uspije spasit bit ce super. ostalo cvjeće je ok,s ružama i dalje imam problema al unatoč svemu jako dobro se drze. u međuvremenu su mi 2-3 ruze ponovo cvjetale,nazalost u vremenu kad sam bila bez interneta.

orhideja je odbacila 4 cvjeta,5 ih je normalno cvjetalo i nakon nekog vremena su usahnuli.ali na samom vrhu grane ima jedan mali pupoljčić tako da se veselim novom cvjetu orhideje. hortenzije vise ne cvjetaju,kako su počele tako su stale,mini ruza je počela da propada al jedan dio nje je u cjelosti zdrav tako da vjerujem da cu je spasiti.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 14:15
meni su dvije ruže u totalnoj komi Confused
pa ja tek sad vidim kakve lijepe cvijećke ti imaš Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 12:51
danas sam posadila pelcere lantana,fuksija,ruža,i sjemenkice lantana.

sad se moram strpiti dok se ne primeSmile

pregledala sam neke lukovice,nikle jesu,cvjetale nisu,al bar su malo veće pa ću ih ponovo posadit,nadam se da ce sljedeće godine cvjetati.

propale su neke lukovice narcisa,al većina će ih biti spašenaSmile

zemlja mi je sva u grumenima,toliko je tvrda,tvrda od kamena,nevjerovatno. morat cu mjenjat zemlju,neke ruže presadit kao i hortenzije,a neke ruže imaju doći tako da me čeka i sadnja novih ruža.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 17:31
 smile161posađene lanjske lukovice koje nisu dale cvjeta. nadam se da nisam zakasnila sa sadnjom.

ako budem imala sreće onda cu imat narcise,tulipane,zvončiće,i ostalo cvijeće.smile159

2 zumbula imaju cvijet koji se svaki dan imaju otvorit a mislila sam kako od njih neće bit ništa i ove godine no prevarila sam se.

ruže su pune pupoljaka i novih listova,fuksijama,hortenzijama,hibiskusu polako se zelene grane. jedva čekam proljeće!
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 17:29
premda sam lukovice kasno posadila,one ljepo napreduju i ubrzo bi se mogla veseliti prvim cvjetovima. ali gotovo svo cvijeće su mi napale lisne uši,počele na đurđicama,prešle na reznicu ruze koja se odlično primila i koja ima mladice da bi kasnije došao i mali pauk Angry

lisne uši su mi napale i mladice,nisu nego nikle iz lukovica a vec su pune malih napasnika. danas sam ih sve prskala i nadam se da cu ih se riješit!

isto tako danas sam posadila alstromeriju (hvala hoya smile79) i sad čekam da vidim kako ce se primit
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:18
rose nema te dugo jesi li šta radila draga hoću izvještaj a cvjetići koje sam ovdje vidjela su prave slatkice bravo na trudu draga!!!
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:40
najnoviji izvještaj: ti mali zeleni gmizavci,zvani zelene uši mi napadaju cvijeće Angry izgleda da mi je i jedna ruza bolesna,ima mi neku čudnu boju lista al nisam dobro ni pogledala list sam već bacila. nadam se da ce mi tulipani cvjetati od 4-5 komada koliko ih imam,nadam se bar jednom cvijetu.

narcisi su mi izrasli ko trava od njih nista ni ove godine,da nisam kupila u emezzeti narcise u pitaru sa pupoljkom ove ih godine uopće nebi imala.

sad imam nove u koje ulazem veliku nadu da ce mi sljedece godine iz tih 5 gomolja koliko ih se nalazi u novom kupovnom pitaru izbacit nove žute cvjetove.

ruže su sve u pupovima,među prvima koja bi mogla procvjetati je ruža caribia.
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:45
Draga što se tiče narcisa da li ih režeš kad precvjetaju ili ostaviš onaj zeleni dio da se sam osuši? Možda je u tome problem pa ti ne cvatu jer se nasmiju rezati dok sami ne požute i ne osuši se dio koji je iznad zemlje a ako ih režeš možda ti zato raste samo zeleni dio a ne cvijet.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:53
lani mi narcisi nisu uopče nikli! ove godine su nikli,nisam ih ni takla al oni su brate mili ko trava. morat cu slikat da vam to pokazem. ovi kupovni su ocvali,cvjetovi se osušili i njih sam uklonila.

drjemovci i zvončići među zadnjima su počeli pokazivat da su se primili,hoće li ove godine bit sta od cvjeta-neznam.

od reznica lantana još nikakvih naznaka,reznice ruža su mi sve propale osim 2-3 koje su se primile i koje imaju ljepe i velike izdanke.

hortenzija je svakim danom sve bujnija,tako i fuksije te se uskoro veselim njihovim prvim cvjetovima.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 18:26
evo mog problema sa narcisima. lani nisu nikako niknuli a ove godine su narasli ko trava.



ovde ih drzim jednom rukom da vidite koliki su narasli a od cvjeta nista Disapprove



i ovako izgledaju u pitaru kad se malo udaljim(molim vas negledajte pod)





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 21:07
baš me zanima u čemu je problem.
više sreće sljedeće proljeće!
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 21:53
pretpostavljam da su narcisi bili u sjeni te nisu dali cvijeta

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 22:33
ali imam dovoljno sunca na balkonu,nisu uvjek u sjeni,nego sto da ja sad radim sa njima?
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 16:57
posijane neke sjemenkice,sad da vidim hoće li niknuti. kako sam ove godine sve kasno sadila sve mi je u kratkom roku niknulo pa se tako nadam i za sjemenke
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 20:03
Baš mi je žao zbog narcisa i meni čudno izgledaju nemam pojma šta bi to moglo biti a vidim bit će i novih cvjetića samo da niknu sjemenkice draga!!
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:42
ostavi ih da se osuse, pa ce dogodine da cvijetaju

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.