Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 136>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 21:37
Baš mi je žao za clematis. Moj je plavi multi blu se zove dao mi je dva puta po dva cijeta od proljeća, a sada ima 4 pupoljka, jako sam sretna.
 
Možda ga mogu nekako zakorijeniti - povaljenicom, pa ću ti spremiti.
Pasiflora te čeka, ustvari sad ih ima jako puno novih mladih s korjenom, pa ćeš dobiti i više. Sad je ljeto valjda si malo slobodniji za doći to uzeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 12:00

Moj klemati je jako loš.Dva puta su se sušile mladice a dao je malo cvijetova i sada je gotov.Cvetovi ocvali,jedna slaba grančica leluja na potpori,ma tuga i žalost.Kada mi se napune baterije od fotića slikat ću ga pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje. Inače u početku je bio predivan,cvjetovi(jednodva komada) predivni,veliki,ludilo i onda odjednom kljos.Jedan klemati mi se posušio.Krenuo lijepo i onda odjednom su se grančice kao ofurile jedan dan i gotovo.Ma već sam pisala o tome.Užas!

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 12:22
Mikice, to je poznata uvenulost clematisa. I kod mene ista priča sa dva komada. Jesenas sam ga preselila na novo mjesto i ove godine je lijepo se držao. A jedan predivan rozi je izgledao koma prošlu jesen i ove godine je bio ipak predivan, a sada opet lošije izgleda.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 15:14
Evo moje sirotinje

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 18:53
Mikice, on ima dosta zelenog lišća. Koliko ga već dugo imaš?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:00
i ja imam identično iskustva s nekim biljkama - ne samo clemantisima

mikice - nemoj puno dirati oko tog mjesta gdje si ga posadila - vjerujem da će dogodine opet krenuti
bar ja imam takvo iskustvo

u proljeće sam izvadila mladog  piilu iz vrta jer je lani bio tako slabašan da nisam bila sigurna oće li uopće opstati, ali još je živ
nije cvjetao, slabo je i listao, ali nadam se da će dogodine biti bujniji
ipak se trebao prilagoditi novim uvjetima

sad je u povećem pitaru i mislim da ću ga tu i ostaviti do daljnjeg

druga 2 su u vrtu i nisu loše izgledali za cvatnje, mislim da sam stavila sliku 8plavi i bordo crveni)

ali cvjetovi nisu dugo trajali i sad izgledaju poluosušeno

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 08:08
Pa ovaj klematis imam od ranog proljeća.Kažem da je lijepo krenuo,odmah je imao predivne plave,velike cvjetove,počeo se širit sa krasnim velikim zelenim listovima i tada samo preko noći je sve povenulo osim ove jedne grančice koja nekako opstaje.Imam mjesto u vrtu taman onako kavo njemu treba,noge u hladu a cvjetovi na suncu.Da li da ga na jesen ili proljeće tamo presadim?Ili da ga pustim do proljeća u ovoj velikoj posudi?
Postavila sam more pitanja kao da smo na kvizu!
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:27
molim za pomoć, našla sam na svojim klematisima sjeme, ali na svakom je zeleno pa me zanima kad ga mogu ubrati, morali li biti suho?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:53
mora biti suho inaće neće proklijati
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 07:55
ima li netko onaj zimzeleni klematis da li može prezimiti u zagrebu
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 22:11
Danas sam u vrtnom c našla skupinu klematisa koji su navodno došli u prodaju prije 2 mj......tek ih danas vidim....jad i nevolja  -  osušili se ,otpalo lišće, izdužile se grane a bilo lijepih sorti....vidim na deklaracijama....naravno cijenu ostavili istu......IPAK iskopah jednog koji  i nije u lošoj kondiciji....malo zapušten, ali jedrih listova......i   kupih ga.  Konačno....prvi klematis......The President mu je ime, trebao bi cvjetati tamno plavo.....smile213
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 11:42
Molim za pomoć ove godine sam posadila klematis mislim da je jackmani i imao je tako puno cvjetova i sad se odjednom počeo sušiti. Nešto se dogodilo s njim, prvo su mu uvenuli cvjetovi i pupovi, kao da se beživotan, što da radim?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 13:27
ja mislim da je prirodni proces - bar je i moj u takvom jadnom stanju
bio je i prošle i pretprošle godine, ali na proljeće - nakon što ga orežem opet krene i propupa
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 11:42
....presadit ću klematis u vrt....da li on traži blago kiselu reakciju tla ili normalna vrtna zemlja....
.....Baka bea jeste li tu blizu? Ili OTC ?
Ili neko drugi??! Hug 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 11:48
dok ne stignu znalci evo jedan članak
 
Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 13:28
Iris članak je odličan, samo je mali problemčić što ja ne znam u koju skupinu od tri nabrojene moj spada, radi orezivanja, jer je cvjetao u nekim čudnim razmacima. No da nebi pogrješila neću ga ove godine orezati uopće, pa ću vidjeti. No naučila sam neke korisne stvari.smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 19:40
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....presadit ću klematis u vrt....da li on traži blago kiselu reakciju tla ili normalna vrtna zemlja....
.....Baka bea jeste li tu blizu? Ili OTC ?
Ili neko drugi??! Hug 
 
Nema neke posebne zahtjeve. Uspješno raste u vrtnoj zemlji.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 22:42
Hvala na informacijama !!!!!Smile
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 18:57
Više sam naučila u ovih par dana o cvijeću od kada sam se ulogirala na ovaj forum nego cijeli život. Nisam imala pojma da postoji ovoliko vrsta clematisa, prekrasni su, smile93a posebno mi se sviđaju plavi i bordo.
Ima li netko možda koju reznicu ili sadnicu viška?smile143
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 22:06
Moja pavitima sa nalazi u prolazu između kuće i zida i ima sunca recimo od 11 sati ujutro do 14 sati popodne. Nema mnogo sunca.....ali se ispod , kod nogu nalazi paprat a na samom dnu pravi zimzelen.
A druga pavitima je večinom u hladu .....ima predivne velike petokrake latice....na žalost cvijeta samo u proljeće.

Kad bi napravio reznice od nje.....i stavio nove reznice na sunce nagodinu, bi li cvijetala cijelo ljeto?
(žao mi je što nemam slike a ni fotić - bit će uskoro)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.