Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9495969798 136>
Korisnik
Poruka
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 02:02
Prije svega pozdrav clemantisoljupcima /kama .Prije kupnje danima sam proučavala temu na forumu i odlučila se za Klemantisov tretman prvo tegla pa onda vrt . Odabir sadnica mi je ograničen na najbliži Konzum i katastrofalne su . Za sad su prema slikama posađeni ljubičasti i crveni (tamno ) nazivi nisu pisali tako da dok i kad ne procvatu (ako ?9 uz vašu pomoć neću niti znati koji su. Ovo su moje bebice krhke i majušne mantram da se razviju u konkretne biljke ( lobelijice su pikirane da gospodi prave hlad    )


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 11:17
Ljudi moji, izbor je stvarno zasad jadan. Lijepo je vrijeme čudno da ih nema još u trgovinama. Ja sam u potrazi za Armandijem, pa ako ga netko uoči neka javi...
Tena 28.3.2010
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:14
Ja sam moje kupila prošloga proljeća i pred jesen sam posadila u dvorište. Sada su dobro potjerali i lijepo rastu.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:16
Ovo je " Alpina". Toga nisam orezala , za sada lijepo raste u dvorištu.
Imam ih još  3 ali slikanje će biti dok još malo porastu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:35
d.i.n.a, ne znam od kud si. U Bauhausu, Jankomir imaju puno montane rubens, druge nisam baš primjetila.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 08:17
Hvala Maggie! Nije mi Bau preko svijeta ali ja tražim određene vrste. Pričekat ću dok bude veći izbor, samo se nadam da mi ne promakne. Inače Montanu imam.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 07:37
Lilie oreži ga na nekih tridesetak cm od zemlje, ostavi eventualno 2,3 pupa odozdo. Usput ga prehrani s NPK, da se i korijen može razvijati ( otopiš veliku žlicu na desetak l vode ili jednostavno baciš gnojivo oko klematisa pa zalijevaš - nemoj pretjerati s gnojivom). Inače, D. Walton je III skupina.Smile
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 12:10
Gricka smile79
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 15:00
Izgleda da bi alpina mogla ove godine biti prvi klematis koji će mi procvjetati


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 15:06
ili će to ipak biti jedina grančica early sensation koja se nije smrzla


Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 16:40

Clap vau..kad se otvore, koji ljepotani..meni je prvi cvjetak bio od guernsey cream..

Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 21:47
pupoljci moje montane rubens su sve veći, jedva čekam da se otvore!!!

smile64
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 23:15
od 3 clemetisa imam ovaj jedna ,dva sam bacila,jedan nije prezivio zimu,drugi kupit nije uspio ...ovaj mi lijepo napreduje al mene zanima kad ce on pocet pustat sa strane izboje ,nece mi valjda ostat ovako "štrkljast" Confused

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 00:28
Gricka predivno :D moji ako prežive dobro je u zadnj tren sam ih spasila od grickanja psa pa su malo ( ko da već nisu bili kupljenji kržljavi ) očupkani . Biti ću sretna ako prežive .
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 00:29
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

od 3 clemetisa imam ovaj jedna ,dva sam bacila,jedan nije prezivio zimu,drugi kupit nije uspio ...ovaj mi lijepo napreduje al mene zanima kad ce on pocet pustat sa strane izboje ,nece mi valjda ostat ovako "štrkljast" [IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />[IMG]http://i42.tinypic.com/2vwzhqr.jpg" />


Eee to i mene interesira samo idu u vidsinu nikakvih pupoljaka sastrane da će potjerati nove grančice bočno.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 08:31
 Ni ja baš nemam sreće sa klematisima, Jedamn imam već par godina, ali je još uvjek jako mali, Maksimalno je imao dva prutića i tri cvijeta. Ove godine sam ga drastično porezala i nadam se da će biti bujniji. Drugi od prošlog proljeća je tako jadan da se pitam da li će uopće preživjeti, o cvatnji i ne razmišljam.
Baš me neće, a tako ih volim. 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 21:28
ovaj moj kad je kreno stavrno je u kratkom vremenu izrasto,al samo jedna grana,mozda sto sam ga premjestila,stavila sam ga na mjesto gdje ima sunca tek kasno poslijepodne..al ,mislila sam,dok ne poraste prkos kojeg sam posijala da mu stiti noge od sunca nek ne bude na suncu..ocito sam pogrijesila 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 23:04
Alpina me obradovala sa prvim pupovima.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 17:05
mene je ovaj obradovo!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 18:53
Evo uoči Uskrsa

Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9495969798 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.