Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaki jabuka - Diospyros
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaki jabuka - Diospyros

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
praky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Travanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje praky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 18:23
Pozdrav

Ako netko možda zna gdje mogu nabaviti podloge za cijepljenje Kakija-Diospyros lotus

lp
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 20:17
Cvetanje diospyros lotusa i pcele koje oprasuju male cvetove Tongue.




Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2016 u 18:08
Evo jedan novi video od danas i na njemu mozete videti kako izgledaju cvetovi kakija i koliko ih ima ove godine  Smile.



Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2016 u 13:10
Kaki jabuka mesec avgust, ovako trenutno izgledaju plodovi kakija.




Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2016 u 16:27
Razlika izmedju lotusa i kakija (japanske jabuke).


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2016 u 16:35
Evo i ove godine je stiglo vreme za branje plodova, ovako je to kod mene danas izgledalo.


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2017 u 23:53
Juče obrano stablo kakija, a evo i video kako je to kod mene ove godine izgledalo.


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2017 u 22:45
Divno! Eto, klima se promjenila... I moja je lijepo rodila..
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2018 u 09:57
Kaki jabuka sa puno plodova iz moje bašte.


Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2018 u 23:09

Kaki ovih dana...





 


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Biljemdozdravlja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Siječanj 2019
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Biljemdozdravlja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2019 u 20:26
Iz iskustva mogu reći da je jako ljekovita.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2019 u 03:47
Već nekoliko godina se dvoumim da li posaditi ili ne kaki jabuku. Naime, nisam ju nikada probala jesti, a ono što sam pročitala me dovodi u nedoumicu... Naime, nije mi jasno da li plodovi moraju stajati neko vrijeme i fermentirati prije nego li budu jestivi, u kojim uvjetima to mora biti... i slična pitanja. Naime, na moju vikendicu od jeseni ne odlazim pa neznam što bih sa plodovima jer sumnjam da bi im u šupi u podrumu zgrade gdje živim bilo adekvatno mjesto za stajanje.

Molila bih nekoga tko ima kaki jabuku da mi objasni i opiše o postupcima sa plodovima i u koje vrijeme su plodovi jestivi.
Ako mi bude odgovaralo odmah na proljeće ću ju posaditi.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2019 u 09:06
Cimi moj savjet je prvo probati plod koji je zanimljivog okusa i puno ljudi ga ne voli, uključujući mene. Ja sam ju posadila jer moj muž voli jesti, a meni su lijepi plodovi koji su ukras na stablu, opadne lišće, a plodovi mogu ostati kao kuglice. Plod treba fermentirati na hladnom mjestu, mora biti mekan da bi bio jestiv. Generalno, bere se prije ozbiljnijeg mraza, složi u kašete, spremi na hladno mjesto i pusti da zrije. Dio znam ostaviti na toplije mjesto da ranije sazri. Nešto ostavim na stablu kao ukras, a i ti plodovi budu jestivi, omekšaju na stablu, što treba pratiti da ne propadnu. S obzirom da imam dva istovjetna stabla (trebali su biti različite vrste ) , uvijek u neko vrijeme muku mučim s plodovima koje treba jesti jer ih malo ljudi voli. Za onog tko voli jesti kaki jabuke jako je zahvalno stablo, rađa odlično, sama odbaci višak plodova, lijepo izgleda, dugo plodovi traju. Moj savjet je definitivno prvo probati. Eh, da, sad imam dvadesetak spremnih za jelo i još nešto sitno onih koji još mogu stajati. Negdje do veljače traju u ovim mojim uvjetima, garaža koja glumi hladnjak. Pozdrav Cimi                          
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2019 u 12:41
Nisa, hvala na odgovoru. Otprilike to sam i pročitala, ali nisam se sjetila kupiti ih da i probam da li mi se uopće sviđaju. Ma probala sam ja njih prije dosta godina kada su se pojavile kod nas, ali očito mi se baš nisu svidjele kada ih poslije nisam kupovala. Možda nisu bile fermentirale?

Meni se zapravo one sviđaju kao ukras kasno ujesen kada se plodovi vide na granama. Samo kada razmislim u to doba niti nisam na viksi pa neću uživati u njihovoj ljepoti.

U svakom slučaju moram ih još jednom isprobati da li mi se uopće njihov okus sviđa.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2019 u 21:29
Sigurno nisu fermentirani plodovi u prodaji jer nisu adekvatni za manipulaciju, mekani su. Prodaju se tvrdi plodovi, stvar je slična kao s kivijem.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2019 u 21:58
Sad tek vidim koliko sam toga propustila vidjeti od kad me nije bilo na forumu .
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2019 u 18:24
Evo jedan video o tome kako se jede kaki Smile.




Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2019 u 22:58

Kaki se može i sušiti i izvrstan je. Još čvrste (nedozrele, trpke) plodove ogulim (nije neophodno) i narežem na 1 cm debljine i sušim. Plodovi s košticom malo se teže režu (koristim salamoreznicu) i nakon sušenja su dosta tamniji od onih bez koštica... i to je to...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2019 u 09:25
ja ga zagrizem, isisam unutrašnjost a onda pojedem koru.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2019 u 06:23
Kod mene završena sezona što se tiče kakija, plodovi pobrani i dosta njih već i pojedeno.Ove godine najkrupniji plod kakija je bio 460g težak Embarrassed .

https://youtu.be/yLHD4W4C-vc
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.