Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaki jabuka - Diospyros
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaki jabuka - Diospyros

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 23:09
Hvala Baka Bea, znači da je ipak živo. Ta grana je sada visoka skoro metar pa eto... polako narsti će..
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 10:45
Svake godine u isto doba se srećemo u šetnji.Rekla bi moja prijateljica Paška(ili Paškinja):"Rastu mi gube!"Što bi u prijevodu značilo:"Cure mi sline".
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
kumkvat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kumkvat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 10:41
zna li netko gdje se može nabaviti sadnica kaki- vrsta čokolada.
Na vrh
barajevo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Siječanj 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barajevo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 19:18
Većina Vas već zna da se kaki mora (bar bi trebao) kalemiti na lotus (po meni je to divlji kaki). Kako mi je teško doći do sjemenki kakija, nudim u zamjenu sjemenke lotusa za sjemenke kakija.
Ovo je više šala u kojoj ima i malo šale. Naime, lako mi je (još uvijek) doći do sjemenki Lotusa a nikako ne mogu doći do sjemenki kakija i bio bih zahvalan bilo kome tko je spreman da mi pošalje nekoliko sjemenki kakija (svejedno da li u Srbiji ili u Hrvatskoj), a jednako tako sam spreman da onima koji žele sami da kaleme, pošaljem sjemenke lotusa, ne kao reciprocitet već ako žele da se okušaju u uzgoju.
Na vrh
ginog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ginog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 12:14
Naš mali kaki ima problema. Dok je bio u loncu na balkonu, s puno sunca i topline, bilo mu je lijepo i počeo je krasno pupati. Nismo ga htjeli presađivati po onim nenormalnim hladnoćama, a onda smo  možda malo i kasnili s presađivanjem. Uglavnom, presadili smo ga prije mjesec dana, sve po regulama, mislim, ali nekoliko dana nakon toga šoka pojavili su se prvi smeđi listovi (kao na slici) koji se suše i otpadaju. Novi pupovi i dalje tjeraju, ali istovremeno otpadaju stariji listovi. Ne znam što bi mogao biti razlog. Možda nedovoljno vlage, dugo je suho vrijeme ali se bojimo pretjerivati pa ga zaljevamo svakih nekoliko dana s oko 5 litara vode. Ima li netko ideju što bi mogao biti razlog?
Hvala unaprijed na svakom savjetu.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 21:07
Ako je u pitaru onda bi uzrok mogao biti loša drenaža,sav višak vode mora uredno oteći.
Na vrh
ginog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ginog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 22:03
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Ako je u pitaru onda bi uzrok mogao biti loša drenaža,sav višak vode mora uredno oteći.
 
Hvala trava. Nije više u pitaru, presađen je. A to i je ono što nas brine: ne znamo da li mu dajemo premalo ili previše vode. Jer tlo jest možda premalo porozno i rahlo, ali na dno rupe prilikom presađivanja bili smo stavili kamenja, tako da mislimo da je drenaža ipak dovoljna. Biće prije da mu je bilo premalo vode jer je bilo jako suho vrijeme, već tjednima nije bilo prave kiše. Vidjet ćemo što će biti dalje.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 22:13
Onakvo lišće je obično znak da nešto nije u redu sa korjenom.U takvom slučaju je uvijek bolje prekinuti sa zalijevanjem.
Na vrh
ovdje_nova View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovdje_nova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 09:31

Upomoc!

Imamo japansku jabuku u Istri koja je do prsle godine bila u saksiji. Ovo proljece izgleda bolesno. Jedina grana koja je izrasla prosle godine se sad susi, a suse se i sve nove male grancice i plodovi. Postojeci listovi se uvijaju. Ne znamo sta se sa njom dogadja, pa molim za pomoc...

Prosle godine u saksiji smo imali tri ploda, ali ni tad nije bas izgledala zdravo, nije nesto rasla, vise se odrzavala na zivotu....

Na vrh
ovdje_nova View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovdje_nova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 09:33
Zaboravila sam reci da joj sigurno ne nedostaje vlage - zaljevamo ju svakih 2-3 dana kad nema kise.
Na vrh
barajevo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Siječanj 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barajevo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 12:53
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Hvala Baka Bea, znači da je ipak živo. Ta grana je sada visoka skoro metar pa eto... polako narsti će..


Bojim se da cu te razocarati ali, rekao bih da si bila potpuno u pravu sa svojom sumnjom da je to Lotus. Upravo mu je takvo lisce kakvo je na tvojoj slici i po njemu se razlikuje od kakija - prilicno je uze nego kod kakija (mozes to uporediti sa slikama na ovom forumu). Dobra ti je i druga ideja da nadjes negdje plemku i cijepis je na svoju biljku. Ja sada imam dvdesetak sadnica lotusa i mogu direktno uporedjivati lotus i kaki. Ove sadnice lotusa cu zadrzati do proljeca, neka ojacaju kod mene jos preko slijedece zime (imam podno grijanje i dosta mjesta u kuci, a na proljece cu ih vratiti Arboretumu Sumarskog fakulteta u Beogradu, gde sam i nakupio sjemenke.
To sam već dogovorio s njima.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 15:59
Već dvije godine nemam ploda Cry Prve je imala par a sada ništa. Što bi bio razlog tome? Molim pomoć..Embarrassed
Rijeka

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 01:20
Danas sam posadila kaki u vrt. Zemlja je dosta mokra pa se nadam da će se dobro ukorjeniti. Mala je biljka visine 1m, a ima i jedan plod koji je već počeo žutiti....Big smileBig smile
sutra je novi dan
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2014 u 07:15
Čudesna je to voćka. Iako ju je jedna od tri žestoke oluje napola isčupala, vezali smo je kao kravu sa špagama, donijela je plodova da se donje grane savijaju pod težinom. Već sam se osladila s dva ploda, počeli su mekaniti, a otkrili su ih i ptice. Kupili mrežu, no sad je problem kako je prebaciti preko stabla Shocked
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2014 u 22:59
Unatoč obilnoj kiši kaki je uobičajeno sladak, jedino je malo prebrzo ozrenul'... Volim njegove boje lišća u jesen....






Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2014 u 23:31
Stvarno raskošne jesenje boje mada i s plodovima lijepo izgleda Wink
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 00:07
Moon Hug
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 23:20
Ni ove godine nemam ploda. Na početku sam pročitala da joj treba 4-5 godina da rodi a nekima od vas već sljedeće godine daje plodove. Ima cvjetove i onda jednostavno sve odbaci. Neznam zašto je to tako kod moga?
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 23:45
Pročitala sam ovo o vrstama kakija:
Plodovi kakija su jabučnog tipa, a ovisno o sorti mogu biti plosnati, okrugli ili duguljasti, različite debljine.
 
 KAKI TIPO, HACHIYA, HIRATANE, ROJO BRILLANTE, plodovi moraju dozorjevati pohranjeni u klijeti.
 Sorte koje možemo uživati (brati) izravno sa stabla, to su takozvani tvrdo užitni plodovi, to su sorte: VANIGLLIA (Vanilija), O`GOSHO, JIRO, FUYU ( hana fuyu). Kod tih sorti se ponekad javljaju plodovi koji moraju neko vreme stajati (uzoriti), da budu dobri za konzumaciju i isto su tvrdi i jedemo ih kao jabuke sa korom.
Rijeka

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2014 u 18:48
Odbacivanje ploda može biti nedostak hraniva,da bi bili sigurni da će oplodnja i zametanje plodova biti dobro,može se u vrijeme cvjetanja baciti malo uree ili KAN-a i dobro zaliti da gnojivo dođe do korijena.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.