Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Horti-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Horti-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 21:10
i ja navijam za slićice.moje visibabe još nisu nikle,neznam što im je.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 20:10
Obećajem da će sutra biti sličica.
Danas sam napokon posadila amarilise i achimenes. Jutros sam vidjela da mi je clivia potjerala pupove. Dvije godine uopće nije cvala. Sreća njena što volim i samo lišće, inače bi već dobila prekomandu.
Popodne sam malo obrezivala suharke po vrtu, ali nisam se usudila dugo biti vani jer sam strašno prehlađena, pa da ne "popravim" stvar.
Od zemljanih radova još uvijek ne mogu ništa započeti jer je premokro.
Nadam se da će drugi tjedan biti bolje vrijeme.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 21:41
Stvarno je premokro, a mi bi svi kopali i sadili LOL
Samo ti prije ozdravi, a i ja se nadam da bu onda i vrijeme boljeSmile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 14:46
smrc,smrc,eto tako se i ja osecam,a i previse je hladno za radove u vrtu...brzo ce prolece,pa cemo se naraditi:)))
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 11:23
Evo me opet. Dok me nije bilo koristila sam lijepo vrijeme za sadnju biljčica koje sam dobila na razmjeni. Dakle bilo je i iskapanja i pakiranja. Obrezivala sam pampasicu ( odmah lišće sasjeckam za nastiranje gredica ). Ali pošto je moja sjeckalica na ručni pogon ( škare ) to ide polako, pa još nisam završila.
Još uvijek mi je dan prekratak za veće pothvate. Sad se opet vratila zima pa sam danas planirala sjetvu u kući.
Ali ostatak sjemena Meconopsisa, Lychnisa i Agapanthusa ne mogu naći. Kud sam ga samo zgurala? Sad idem oko ručka pa poslije u potragu. Dictamnuse sam izvadila koliko je ostalo još sjemenčica i ubacila ih u salveti u frižider. Ne žele niknut pa da mi ne smetaju.
Javit ću navečer što sam napravila.
I stavila sam napokon nekoliko sličica u "moje cvijeće". Obećanje je obećanje.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 11:52
odoh da pogledam
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 13:06
Dobra stara Horti! Vrijednice, baš te volim ovakvu smile79
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 18:39
Horti jesi barem stigla posaditi biljke?Ja nisam,i sad nestrpljivo čekam jer sutra vele toplije i bez vjetra.Hrpa cvijeća mi stoji u kući,u sanducima,samo ih pregledavam,orošavam i čekam da krenem u sadnju.Odo i ja tražiti slikicesmile213
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:54
Horti, nikako mi nije jasno zašto pak ti nisi išla s nama k Bešliću, nećeš izmigoljiti slijedeći put.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 23:18
nešto si unatoč zimi uspijela napraviti, a i ja također
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 18:22
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Horti, nikako mi nije jasno zašto pak ti nisi išla s nama k Bešliću, nećeš izmigoljiti slijedeći put.


Triša moja sad sam skroz zbunjena! Kud sam to trebala ići i kad i s kim. Ovo mi je sad stvarno zagonetka LOL. Kud god da se ide sljedeći put mi javi, jer sam se ja veselila da ćemo ići kod BB pa se u tom planu izgleda nešto pošemerilo Confused.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 18:47
Nisam stigla zapisati ali u subotu sam obavila sjetvu po planu. Duže sam tražila sjeme nego što sam sijala. Već sam bila sva očajna da ga neću ni nać kad se MM sjetio da imam nekakvo sjeme u džepu njegove stare jakne.
I naravno bilo je tamo, od prošle sjetve. Izljubila sam ga duž i poprijeko ( mislim MM, ne sjeme ).
Čak sam uspjela dokraja orezati i pampasicu makar je puhalo.
Jučer me kolegica nagovorila da idemo u šetnju na pauzi kroz staro prognaničko naselje, nema tamo više kućica, samo trnje i travurina. Cijelim putem sam njorgala kak smo mogle ići u arboretum gdje se bar ima šta vidit a ne u tu pustaru. I zamislite što je moje oko sokolovo spazilo: Euphorbiu ( onu što tjera krtice ) jedan mali luk, možda vlasac i pakujac. Odmah je moj Švicarac nožić naravno odradio posao, i jučer popodne sam odmah posadila svoj ulov. Vidjele smo još i božur i jorgovan, turskih karanfila i onih narančastih visokih hemerocallisa... Čim bude lijepo vrijeme idemo opet. Samo moram uzet lopaticu. Tko zna što se tamo još krije?
Danas se opet vratila zima i ne radi mi se ništa. Pogotovo po kući...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 19:04
Draga Horti, ma baš mi je žao. Naravno ja koja stalno čučim na forumu, pa sve znam, mislim da i drugi sve stignu. Ma bili smo proteklu subotu u Žažini, kod Bešlića uživat u kaktusima. Nije bitno tko ih voli, a tko ne, jer je bio predivan izlet. Istijanke, ja iz Rijeke, a preko Karlovca, pa u Zagreb.
Glupo, ali nisam se sjetila prije izleta javit ti. Neće se to dogoditi. Slijedeći put kava u karlovcu sa Horti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 13:06
vidim ja draga ti sa Švicarcom hodaš okolo, a ja bez lopatice i vrečice neidem nikud, zbilja nikad neznaš na što ćeš naletiti.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 19:52
Napokon jedna lijepa subota.
Prije podne sam izgubila na pospremanje, pranje, kuhanje... Skoknula sam do knjižnice i u kupovinu, tako da sam tek oko tri sata otišla u vrt.

Priredila sam si gredicu i posijala grašak, a onda sam počela čupati travu iz gredica sa cvijećem. S jedne strane sam sve očistila a na drugoj sam tek započela. Tu imam i red malina uz cvijeće pa odmah i njih okapam.
Kad sve očistim od trave planiram navesti komposta pa ako budem imala s čim malčirati, tako da imam manje okapanja po vrtu. Moram raskrčiti dosta veliku površinu za nove gredice pa neću stići stalno grebati po istom mjestu. Da su bar najavili nekoliko lijepih dana uzela bih godišnji i sve napravila, ali opet je prognozirana kiša.
Dok se vrijeme proljepša bit će mi trava do koljena.
Tako nakon duge zime napokon malo razgibavanja. Sad me sve živo boli.

Skoro sam zaboravila reći, izžicala sam u susjedstvu šeboj za kamenjar i odmah ga posadila.
Poslikala sam vrijesak, moram sutra prebaciti slike.
Još malo ću se tu smucati pa odoh na zasluženi odmor.


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 19:59
Sad ćemo spavati ko bebe...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 22:00
draga vidim da si bila vrijedna a što se umora tiće u istom smo položaju
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 10:46
Nadam se da si se odmorila i da nema posljedica razgibavanjaSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 16:41
Danas moram s veseljem zabilježiti da sam dobila na poklon bijeli božur.
Nadam se da neće istrunuti u vrećici dok budem mogla u vrt, jer da sad krenem propala bih u blato do koljena. Ovakvog potopa ne vidjeh skoro.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 17:59
Baš sam danas bila u tvom gradu. Išla sam pogledati kaj si to radila danas baš zbog velike količine kiše. Cijelo vrijeme padalo je bez prestanka od 8 do 14.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.