Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lavanda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lavanda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
Korisnik
Poruka
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 05:24
Hvala na podrsci Fermina-Daza
smile169
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nelina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nelina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 14:01
Da li je točno da ako lavandu orežem odmah nakon cvatnje( 6. mj.) još jednom cvate u 8. mjesecu?
Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:49
Tongue istna je!moja lavanda je spremna za košnju, čekam samo da grane sunce, a onda će ponovno cvjetati negdje u kolovozu.

Na vrh
anitnom View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anitnom Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 17:11
Ovo je sličica prošlogodišnje i pretprošlogodišnje lavanda što mi visi na lampi.

Sličica se poveća kad se klikne na nju
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 00:08
moja lavandica je mlada ,druga godina,po zimi se skoro sva osušila jer je držim u tegli unutra ali sad je živnula i čak ima jedan ali vrijedan cvijet 



sutra je novi dan
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 06:45
Izgleda poprilično zdravo i bujno. Očito se samo pritajila Embarrassed
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2008 u 07:27
da super se oporavila samo se nagnula na jednu stranu ali to i nije važno samo da ona meni raste
sutra je novi dan
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 11:23

kako ti je lipa lavanda i ja bi je tila imati, ali neznam di je kupiti?

možda baumax ili bauhaus, zna li netko?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 11:30

u svim vrtnim centrima, rasadnicima, Konzumu, sad će, još malo 

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 11:34
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

kako ti je lipa lavanda i ja bi je tila imati, ali neznam di je kupiti?

možda baumax ili bauhaus, zna li netko?
 
Već sam ti na strani gdje si se predstavila napisala da mi pošalješ adresu na PP. Ja imam sadnica lavande pa ću ti ih poslati smile73, a ružmarin ti mogu poslati u reznicama pa ih pokušaj sama ukorijeniti. Oni se lagano ukorjenjuju.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 11:17
Dali netko radi domaći sapun od lavande onak sa komadićima cvijeća unutra? Dobar je za suhe ruke i ranice lakše zarastaju.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 11:17
pravopis!!!!! Da li......
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 11:53
Evo jedne posebne sorte lavande koja kod nas cvjeta cijelu godinu (slikano danas)


život je more
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 12:55
..izgleda drugačije...kao oni uzgojeni kultivari što se prodaju po vrtnim centrima.....
.... ali mislim da ja pravo pitanje šta kod vas ne cvate cijelu godinu?? :))))))))))))))))))))))))))))))
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 15:20
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

..izgleda drugačije...kao oni uzgojeni kultivari što se prodaju po vrtnim centrima.....
.... ali mislim da ja pravo pitanje šta kod vas ne cvate cijelu godinu?? :))))))))))))))))))))))))))))))
 
Griva dobro pitanje!!Wink
Kod njih bi valjda i zrak procvjetao samo da ga probaju posaditi...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 20:52
A ne, ona naša domaća lavanda cvjeta ljeti i u jesen, a ovu zovu francuska lavanda, ima jako dekorativne listove kao da su izrađeni i malo im je drugačiji cvijet. Ja sam jednu takvu posadila prošle godine i izrasla je ogromna pa mi je zagušila ostalo cvijeće, presadila sam je, ali teško se ulove tako velike, malo se posušila.
život je more
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 13:04

.....pravu lavandu (augustifoliju) vidjeh samo suhu... i dosta je različita od svega što sam "naških" vidjela.... a njene sadnice ne možete tek tako nabaviti...navodno se čekaju par godina, koštaju paprenooo i mogu se nabaviti samo preko 1 štele u Hr... tako se priča... :))...i ne rastu ispod 800 m nadmorske visine.....

.... ne bih se štela svađati ( opet :))))...ali mislim da je to uzgojeni kultivar.... kojih ima na desetine a neke kako ljudi zovu..... isto kao sa recimo ružama.... 2 ili 3 su "prave" divlje vrste a ostalo su sve uzgojeni kutivari... no to ne umanjuje njhovu ljepotu, radost ili miris .. samo su drugačije.... i izgledom i sastavom..... divlje ruže (su) se upotrebljava(ju)le za lječenje.. ja nažalost imah prliku upoznati samo caninu... :)))...ah seljaka... :)))


..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 09:42
Da li netko radi domaći sapun od lavande onak sa komadićima cvijeća unutra? Dobar je za suhe ruke i ranice lakše zarastaju
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 15:12
Evo da se i ja malo umiješam u diskusiju na temu lavandu, jednu od mojih omiljenih trajnica. Uspješno je uzgajam trideset godina gotovo u centru metropole. Počela s dvije sadnice kupljene u rasadniku u predgrađu Zadra, što kažu naša, poznata i kao hvarska, iako je porijeklom sa Pirineja, L. officinalis. Preživjela sve nedaće kontinetalne klime dok nije zasmetala susjedu, ne, nije pravila sjenu rasla je na mom zemljištu, danas su od nje ostali žalosni ostaci, stablo debelo 9 cm. Bila je predivna visoka gotovo 1m. U međuvrenu eksperimentirala. Danas imam zgodne male kultivare zbijena rasta L. angustifolia 'Hidcote Blue', izrazito tamnoplave boje i isto takve 'Rosea' ružičastog cvijeta. Još mi je posebno srcu prirasla L. longifolia (spica) šireg lista, ne baš obilnog cvijeta, ali zato izvanredno jakog mirisa i posebno sivog lista. Sve su niske, oko 35 cm, pogodne za manje vrtove, za kamenjar, uz ruže u ružičnjaku, za stepski i mediteranski vrt, za obrube i niske šišane živice, za cvjetna korita i lonce (pitare). Prežive sušu i kontinentalnu zimu. A što se tiče nadmorske visine, izračunajte gdje je ZG. kod mene rastu i na brdu i u nizini. poz..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 22:07
...no koliko ja vidjeh i znam prava lavanda= l. vera= l. officinalis= l.angustifolia i neće rasti na niskim visinama..
...širokolisna = l. latifolia = l. spica i može rasti bliže nižim visinama i moru...


...al je preko  vrsta što križanaca što kultivara pa je zbrka... a odrediti što je točno to biće koje držimo u rukama..maltene posao za vidovnjaka :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.