Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lavanda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lavanda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 14>
Korisnik
Poruka
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 10:36
a kako?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 10:55
pošpricaj sa tekućinom za prat stakla...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 12:05
jesi isprobala ovu tehniku???
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 16:06
aha, napale mi crasulu ovata, uspješno ih se rješila...a jesu  gadna ta stvorenja
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:21
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana marino15 marino15 napisao:

A šta mogu i granu posaditi?šta je prvo trebam posadit u neku posudicu da pusti korjene ili?

ma ne cilu granu, samo vrhove, ali od grane možeš dobiti više vrhova



znaci uzalud mi trud,i ja sam na jesen posadila grane lavande,nisam kidala vrhove nego cijelu granu zapiknula tj par njih..znaci nista od njih
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 20:33
ako im se do sada nisu osušili listovi, možda su se i primile

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 20:52
nisu se osušili ,al nisu ni zdravi,onako,kao biljka koja se adaptira ..dat cu im sansu mozda se uhvate..jednom sam isto tako zapiknula granu i primila se..
Na vrh
sagare22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 185
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sagare22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 19:21
Dobila sam danas reznicu lavande od naše balalayke, ovako izgleda:



Posadila sam je u teglu duboku 20cm, u zemlju koja je mješavina vrtne i zemlje za cvijeće, zalila i stavila u dnevnu sobu na prozorsku dasku s pogledom na jug. Da li je to OK tako ili da nešto promijenim? Koliko često da je zalijevam sad dok još nema korijen i kada je mogu staviti van na terasu?



Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 19:25
tako ogoljenu lavandu nisam nikad vidla ..ako ti se ne primi posalji mi adresu ja cu ti "ukrast" uz put kad idem u setnju jednu grancicu 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 19:30
ja sam jesenas grane od lavande zapiknula u zemlju,nisam uopce odvajala grancice i evo je drzi se dobro

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 07:49
Svake godine zamotam lavandu i uspješno mi praživi ali ovi debeli minusi su joj ove godine izgleda došli glave. Danas sam ih odmotala i uopće ne izgledaju dobro. kao pofureni su. 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 21:33
moj prošlogodišnji grmić lavande dobro se drži. barem tako izgleda. posušile se samo 2 manje grančice. pokrila sam je preko zime. nalazi se uz sz zid kuće. sad jedno pitanjce.prije nego sam je pokrila skratila sam je za otp trećinu( da je mogu pokrit). preko ljeta nisam je rezala.da li sam pogriješila? to mi je sasvim nova biljka i nisam imala nikakvog pojma kako s njom postupati. da li je smijem sad još malo podrezati? naime, ne želim da mi se previše razraste pa da kasnije kad bude starija imam problema s njom zbog veličine. kad sam je kupila bila je veličine lopte.
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 13:52
Molila bi pomoć
Imam veliki grm lavande u vrtu, stara je oko 7 godina i do sada nije bilo problema, međutim ove zime ju je snijeg ugnjavio, sva se je posavijala od težine snijega, ako bi je drastično ošišala skroz do njenih golih grana dali bi se obnovila?
Sad je zelena iz vana ali u sredini je suha, da bi ju uspjela oblikovati kao što je bila prije snijega morala bi ju jako srezati, ima li smisla to pokušati ili da ju radije izvadim i stavim mladu na njeno mjesto? Koliko lavanda može biti stara?
Na vrh
mosorka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mosorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 17:18
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Originalno poslano od člana marino15 marino15 napisao:

Administrator koliko kostaju te reznice lavanda?Dali negdje oko 15-20kn?meni bi trebalo oko 20 komada.
ja prodajem gotove sadnice za 10kn


A koju lavadu imas? Angustifolia?  Ja bih kupila nekoliko reznica!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 20:23
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

pošpricaj sa tekućinom za prat stakla...
 
Ovo sad prvi puta čuječ, no kako vidim dalje si natipkala da si i krasulu tretirala tako, odlično, moram zapisati Big%20smile.
Malo sam se nasmijala kad sam pročitala - podsjetilo me na film Moje grčko vjenčanje (tekućina za pranje stakla rješava sve probleme LOL)
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 14:13
Pozdrav lavandoljupcima...Evo da vam predstavim i svoje baranjske lavande (augustofolija). Prvih 4-5 godina sam ih štitila preko zime, a sada ih ni ova ćića zima i duboki snijeg ne uspiju uništiti. Najstarija ima 8 godina, a ostale oko 5

























U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 21:01
Lepo!!! Smile
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
sagare22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 185
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sagare22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 10:44
smile227
Prva liga.
Ova druga slika, jel to sad nekad snimano, vidim visibabe sa strane?
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 11:12
Nije slikano ove godine, ali u isto godišnje doba.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 08:00
Sabi i Ketty, dobrodošle na forum - pročitajte ovu temu od početka, u njoj se kriju svi odgovori na vaša pitanja o lavandi Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.