Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tekoma - Campsis radicans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tekoma - Campsis radicans

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 23:05
u mom susjedstvu...


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2011 u 22:04
ova tekoma koja se penje oko stabla je puna cvjetova, nisam ju obrezivala, a ona koju držim na "brajdi" tek pokoji cvijet




slike su od ove prve
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 23:07
I moja je ove godine prvi put procvjetala. Samo na dvije grane su cvjetići.
Valjda će iduću godinu biti bujnija.
Pusa Fatki







Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 22:33
moja tekoma je bila jako agresivna prošlu godina.sad je srezana na nekoliko grana
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 21:24
mene zanima da li bi bilo moguće zasaditi tekomu uz zid visine metar i pol i širine 5m i zadržati je da ne prijeđe na drugu stranu zida?

ili je mozda zasaditi uz 2m visoki željezni stup?
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 08:19
morana tekoma je jako agresivne i to ne samo nadzemni dio već i korjenje koje izbaci mladice jako daleko od matične biljke tako da je moraš držati pod kontrolom. Čini mi se da jako privlači mrave.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 19:32
ma znam, al na dijelu zemlje koji imam u vidu nista ne zeli rasti, a i želim taj zid koji mi je uzasan zazelenjeti... samo me zanima hoce li se ona hvatati sama uz zid kao što to bršljan radi...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 08:00
Istina lana2,moja tekoma kada procvjeta bude prepuna mravi.Probala sam i pošpricati da ih uklonim ali ništa ne vrijedi,nema ih 2 dana i onda opet nahrle,nekada se sva crni od mravi.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 00:24
Moja tekoma nikako dalje od pedlja visine već 3 godineCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 00:35
Ja sam posadila sad nedano. počela je listati
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 08:24
Šmrcko,ja imam tekomu već nekoliko godina,ali nikad nije puno rasla i bila je blijeda.Cvjetala je,ali sve je to izgledalo jadno.Kad bi vidjela druge kako bujaju ja bi rekla da je moja druge vrste,neki izrod.
Ove godine ima lijepe zelene listove,tek je počela rasti,ali se odmah vidi da je to nešto drugačije.Očekujem da se udupla ove godine.Pretpostavljam da joj je trebalo vremena da razvije žile i izbori se za svoje mjesto.A možda me je čula kad sam rekla da ću je posjeći
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 11:18
Znači čekanje.Možda je i problem što je seljena 3 puta, a i 4-ti put će ovu godinu.

Stavit ću je bliže kamenom zidu i betonu, na sunčano mjesto, tu mi je prezivjela pasiflora.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 09:46
Od frendice sam na dar dobila malu biljku tekome.Neznam ništa o toj penjačici pa sam malo tražila po netu i tu na forumu.Jako mi se sviđa al me strah da ne bude prebujna i izmakne kontroli.Kako uspjevaju druge biljke u njenoj blizini.Prvobitno sam htjela posadit Pandoreu.Koliko su različite,mislim što se tiće te kontrole jer sam čula da je s pandorom lakšeSmile
Na vrh
žarka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žarka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 11:59
jako je lijepa, kako se razmnožava?
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:22
Originalno poslano od člana žarka žarka napisao:

jako je lijepa, kako se razmnožava?
Ona se rzmnožava sama.Moja svako ljeto istjera iz korjena bar 3-4 nove sadnice.

Josipovac,Osijek
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 14:23
jel se može ona držati u većim teglama. imam veliku terasu
pa mislila tamo staviti....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 20:24
Imam ju već 3 god u velikoj tegli i ne buni se. odrežem ju svaku jesen na 50cm i ona svake godine potjera i cvate. Na takav način držim ju pod kontrolom jer opčepoznato je da je invazivna biljka i korjen joj se jako širi
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 07:42
hvala na savjetu! probala bum i ja tako staviti!!!
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 15:35
Ja moju orezujem u proljeće kada prođu mrazovi.Susjed je jedne godine svoju orezao u jesen nešto malo prije mrazova i izgleda da mu se smrzila na svježe orezanim granama.Na proljeće je potjerala tek nijh par i imala jako slabu cvatnju.

Josipovac,Osijek
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 00:01
Mene je moja tekoma iznenadila. Proljetos posađena, procvjetala je prije dva dana
 
Tekoma (Campsis t. Madame Galen)
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.