Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako se zovu ove biljke?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako se zovu ove biljke?

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako se zovu ove biljke?
    Objavljeno: 01 Kolovoz 2007 u 09:14
http://img217.imageshack.us/my.php?image=img0346om3.jpg
Pozdrav vratil sem se z odmora  sa NP Krke ,pital domače za to drvo niko nema pojma ka se zove,pa akpo ko zna ?



Ažurirao administrator - 01 Kolovoz 2007 u 13:00
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2007 u 19:09
nekaj me zeza upload


meni se čini da je neka vrsta "akacija",ali nema trnje?



Ažurirao vule - 01 Kolovoz 2007 u 19:16
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 20:58
možda" kiseli ruj"
pogledaj sliku pa usporedi
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 21:21
Meni lici na bagrem
(mala je slikica)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 21:28
To je i Vule reko,ali ovaj na slici nema bodlje,a bagrem ima
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 22:06
pa cini mi se da imaju dvije vrsta bagrema divlji sa bodljama i pitomi bez bodlji
ali mislim da ce dilemu rijesiti Ivan
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 10:51
Pozdrav!Kiseli/dlakavi ruj nije definitivno to ima kod mene po ulicama,a nikad nisam čul za pitomi bagrem?Mi  i mamo divlji koji raste ko lud na pesku i zovemo ga "nerodik"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 11:12
E Vule onda nebi znala.Stavi veću sliku i čekaj dok se Ivek vrati sa godišnjeg.On je šumar valjda znaBig%20smile
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 18:08
Nisam sigurna, ali mislim da ovog drveća ima kod mene posađenog u drvorede. Ne znam koja je to biljka, ali vrebam sjeme jer mi je drvo prekrasno. Ima sitno lišće poput akacije i baš me nekako asocira na filigran.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 19:07
A gde je taj drvored ,jel ove u NP Krka su cvale kraj srpnja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 19:53
Vas dvoje ste skoro pa susjedi,Vule i Kika,možda da mu veliš di je taj drvored Kika,pa nek vidi jel to to.A ako je gradsko lako se raspitati u gradskoj vrtlarijismiley_158
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2007 u 22:13
Pa i nismo baš daleko. Panonska nizina. Ja sam inače u Koprivnici, i vidjela sam da neka stabla još i sada cvatu, a neka su odcvala. Ispred kuće su posadili jedno, ali je to odcvalo i kao što vam je poznato, vrebam i čekam sjemenke.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2007 u 07:05
Dobro jutro Podravino,bum i ja navrnul po seme ima sigurno i u parku da se ne motam po ulicama
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 07:48
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

Pozdrav!Kiseli/dlakavi ruj nije definitivno to ima kod mene po ulicama,a nikad nisam čul za pitomi bagrem?Mi  i mamo divlji koji raste ko lud na pesku i zovemo ga "nerodik"
e, sad ste me  našle.. bum napial sve o baremu (usput.. "ne lomite mi bagreme"Tongue
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 08:09
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

To je i Vule reko,ali ovaj na slici nema bodlje,a bagrem ima
definitivno nije bagrem - agacija
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 08:19

BAGREMI

Latinski naziv : Robinia pseudoacacia L. spada u porodicu lepirnjača (mahunarke).  Zovu ga još obični ili bijeli bagrem.

Razmnožava  se sjemenom. Sjemenke se MORAJU stratificirati.

U hortikulturi se koristi kao soliter,  u grupama, za drvorede, kao i za žive ograde, a postoji velik broj kultivara koji imaju različitu primjenu.

Tako cv. «Pyramidalis» ima usko – piramidalnu krošnju i grane bez trnova !!!!!

cv. «Umbraculifera» sa gustom okruglastom okruglastom krošnjom također je bez trnja

U našim parkovima  uzgaja se i ružičasti bagrem (R. hispida L.) koji ima debele i čekinjastodlakave grane te ružićaste do svijetlopurpurne cvjetove skupljene u čekinjaste dlakave grozdove.

Također postoji i sobni bagrem ( Acacia), ali iz porodice Mimosacae( mimoze), dok su pravi bagremi iz druge porodice. Ima grane s trnjem ali i vrsta bez trnja. Cvjetovi su sitni i žuti ili bjeličasti. listovi su višegodišnji. Cvate I-III mjesec. Razmnožavanje teško izvodivo, eventualno sjemenom.  Također, ima vrsta  koja s enaziva isto bagrem - Acacia decurrens iz porodice mimoza, bez tnja...
(za sada toliko Smile)


Ažurirao Ivan - 15 Kolovoz 2007 u 18:20
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2007 u 19:05
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

http://img217.imageshack.us/my.php?image=img0346om3.jpg
Pozdrav vratil sem se z odmora  sa NP Krke ,pital domače za to drvo niko nema pojma ka se zove,pa akpo ko zna ?

Vule, danas sam prolazila tvojim Đurđevcom i vidjela još jedno drvo koje mi liči na ovo sa tvojih fotka. Za razliku od onih Koprivničkih drvoreda, ovo ima nešto veće i možda malo šiljatije lišće. Drvo se nalazi ispred prve kuće odmah iza Magme, ako ideš od Naftaplina prema Novom selu. Javi da li je možda to ovo drvo koje tražiš. Puno je suhih i zrelih sjemenki pa možeš i u berbu. 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 21:58
Evo, još upita! Naravno, ne znamo kako se zovu ove biljkice!!!


Za ovu biljku stavljam dve slike! Da se bolje vidi lišće jer cvijeta još nemaju, već kao da se nešto vidi (slično klasu u sredini jedne)!

To u sredini je klas!



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2007 u 22:21
ja ne znamsmile96
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 10:38
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

ja ne znamsmile96
Pitam se samo sa čijeg su dvorišta kad se tako slatko smiješ! Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.