Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako se zovu ove biljke?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako se zovu ove biljke?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2007 u 12:13

Treće je sto posto kalifornijski mak, Eschscholtzia californica, imam ga i ja, za prvu biljčicu nemam pojma, a treće bi po listovima mogla reći da je graničica, ali me buni ovaj klas, ako ništa drugo prepoznat ćemo kad procvate Smile

Nekako mi promakla ova identifikacija, sory Andrea, zato i postoje pp Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2007 u 19:03
Goga,obrati pažnju na dno,ima debelu lukovicu.Ne znam ima li grančica takvu lukovicu(koju lukovicu,pa to je luk od 2kg!??)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 09:52
evo kako sad taj"cvijet" izgleda
Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 11:45

Hmmm, zanimljivo!

Iskreno, trenutno mi baš ništa ne pada na pamet, ajde slikni kad ovaj populjak procvate Smile

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 17:11
Naravno da hoću no bojim se kako je zahladilo hoće li biti išta od cvijeta jer je on vani u vrtu posađen.Ne znam koliko je pametno sad,kad cvate,presaditi ga u teglu!?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 17:55
jako interesantna biljcica
a ako je vec toliko kod tebe zahladnilo sta mislis da je malo pokrijes najlonom mislim da joj napravis kao mali staklenik
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 18:51
Shasha! Pa tebi raste metla u bašti...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 22:25
Jeli ti to ozbiljno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2007 u 23:30
Još da je iz porodice "vileda" niko sretniji,VokiLOLLOL
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2007 u 07:35
Šalim se naravno, izgleda šašavo, jedva čekam da otvori latice da vidimo kako izgleda.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2007 u 13:13
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Šalim se naravno, izgleda šašavo, jedva čekam da otvori latice da vidimo kako izgleda.

Svi smo radoznali!!!
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2007 u 17:15
jedva cekam da vidimo shashinu metlu
ko zna mozda zena jos nesto i zaradi
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2007 u 20:39
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

jedva cekam da vidimo shashinu metlu
ko zna mozda zena jos nesto i zaradi


Pa će biti bolje nego "drvo love"....ipak je vileda traženija...smile96ne treba stavljati ni lovu ni trake....smile186
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 16:41
smile96
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 18:13
Moram da vas razočaram, ali naša shasha ne uzgaja "metlu" koja bi joj bila potrebnija, već to je MORSKI LUK!!! Evo ga!!!




Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 20:50
Eto sad znate i imenom kaj ja imam a vi nematesmile225smile96
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 21:09
A o morskom luku će nam tibor nešto više napisati!!!
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 00:02

Bitno da smo ga uspjeli identificiratiWink

porodica ljiljana
 
Ima vise latinskih naziva,
urginea maritima(gubi listove zimi)
urginea scilla
ornithogalum caudatum (lazni morski luk,procjepak,zimzelen)
scille maritime
 
Vole suncana mjesta tokom ljeta,a za vrijeme zime hladnije.
Pjeskovitu zemlju sa kombinacijom zemlje za cvjece,optimalan omjer bi mu bio 50;50.
Dok se formiraju pupovi,treba ga obilno zaljevati,preko zime slabo.
Povremeno gnojenje je pozeljno.
Lukovice se mogu odvajati u svako doba godine.
Jako je jednostavan za uzgajanje..
 
 
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 00:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eto sad znate i imenom kaj ja imam a vi nematesmile225smile96

Eto, tibor ti odgovorio na tvoju identifikaciju... a znam da ti lijepo znaš dalje što treba... smile78

Tibore, a da otvorimo novu temu negdje gdje on spada pa da pišemo o karakteristikama, iskustvima i slično!!! Wink


Ažurirao andrea01 - 27 Rujan 2007 u 00:15
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 11:22
Andrea,ispravak-VAŠU identifikaciju.Mene nije ni zanimalo kako se zove dok ti i Hana(di je uopće ta žena nestala?) niste zapele.E sad vi znatesmile96smile96
Znam šta treba,treba ga u kuću unjeti(valjda),treba za Hanu lukovicu pripremiti,naravno da će Tibor  za točan odgovor  dobiti lukovicu.A ti ne znam ni dal je hoćeš!? U svakom slučaju za vas imaWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,387 sekundi.