Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trikovi i savjeti za decoupage tehniku -
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaTrikovi i savjeti za decoupage tehniku -

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 09:55
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 15:24
@anđelka,sve na porcelanskim šalicama slikano je akrilnim bojama a ono crno na bijelom kontur pastom u tubi.
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 08:47
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

pitajte Big%20smile
kad nanositi i kako lak za raspucavanje?
jučer sam ga namazala i samo mi se lijepo stvorio sloj kojeg sam kasnije slobodno mogla odlijepiti ,,,niti jedna pukotina...gdje griješim?
Hvala!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 08:54

ako pitaš za dvokomponentni lak za raspucavanje tu na žalost ne mogu pomoći jer još nisam radila sa njim

pogledaj malo na ovaj link.....možda pronađeš nešto korisno:
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 09:18

a probat ču danas opet pa čemo viditi rezultat...

U svakom slučaju hvalaWink
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 19:50
Originalno poslano od člana maslina55 maslina55 napisao:

@anđelka,sve na porcelanskim šalicama slikano je akrilnim bojama a ono crno na bijelom kontur pastom u tubi.
 
Znači, predmet cijeli premažeš akrilnom bojom, onda naneseš kontur pastu, a na nju premaz ljepilo za porculan, a onda sve zapečeš?
ANĐELKA
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 10:11
opet ja s mojim pitanjima!
moj prvi pokušaj rada s raspucavanjem nijebaš ispo kako sam ja zamislila...skoro p da se ni ne vide ispucalo...pa molim da pomognete,,na koji način dobiti da se pukotine baš baš vide...( podloga ja bila tamno ljubičasta a preko svijetlo svijetlo lila.....prvo sam namazala ljubičaastu pa kad se osušila crakle lak, pa kad on osušio tu svjetlo lila i na kraju se ta ljubišasta jedva vidi)....
hvala hvala
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 10:24
jedna od mogućnosti je da imaš loš crackle lak
druga je da si radila sa jako gustom bojom a ona onda sitnije ispuca
ili si možda pretanko namazala.........e sad koja od tih mogućnosti je ne znam
moj ti je savjet da isprobavaš na nekoj daščici ili debljem kartonu sa tanjih crackleom i sa debljim....sa rijeđom bojojm i sl......
meni uvijek ispadne sitan Tongue ali pošto ja ni ne želim velike pukotine nisam nesretna Smile  
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 12:11
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

jedna od mogućnosti je da imaš loš crackle lak
druga je da si radila sa jako gustom bojom a ona onda sitnije ispuca
ili si možda pretanko namazala.........e sad koja od tih mogućnosti je ne znam
moj ti je savjet da isprobavaš na nekoj daščici ili debljem kartonu sa tanjih crackleom i sa debljim....sa rijeđom bojojm i sl......
meni uvijek ispadne sitan Tongue ali pošto ja ni ne želim velike pukotine nisam nesretna Smile  
moguče da je i lak star...davnoooo sam ga ja bila naručila pa tek sad stavila u pogon....tanko sam mazala i lak i boju to je sigurno.....a i boja je onako malo gušča,,,,kombinirat ču onda malo pa čemo vidjet što če dati bolje rezultateWink
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 14:10
Originalno poslano od člana omnia violet omnia violet napisao:

opet ja s mojim pitanjima!
moj prvi pokušaj rada s raspucavanjem nijebaš ispo kako sam ja zamislila...skoro p da se ni ne vide ispucalo...pa molim da pomognete,,na koji način dobiti da se pukotine baš baš vide...( podloga ja bila tamno ljubičasta a preko svijetlo svijetlo lila.....prvo sam namazala ljubičaastu pa kad se osušila crakle lak, pa kad on osušio tu svjetlo lila i na kraju se ta ljubišasta jedva vidi)....
hvala hvala
moja prva muka je bilo ista tvoja samo što ja nisam bila podrobno pročitala upute..nisam mazala u istom smjeru nego lijevo desno i zbog toga se nije raspucalo..inače imam gusti krakle i pukotine koje sam radila su dosta krupne ..moš vidjet na mom stolu..možda je to razlog da nisi mazala dovoljno laka i u jednom smjeru..
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 15:50
e vidiš to sam skroz zaboravila napomeniti
sva sreća uvijek ima neko da nadoda objašnjenje Smile
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 19:47
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

e vidiš to sam skroz zaboravila napomeniti
sva sreća uvijek ima neko da nadoda objašnjenje Smile
ma nisam ti ja iris baš za nekakvo obajšnjenje..samo sam rekla kaj se meni dogodiloConfused samo zato što sam brzalaDead a nisam lijepo po redu čitala već šta ste napisale vi koje imate neki staž u decoupagu pa mi se nekako možda činilo da bi moglo biti ovak banalan razlog..Big%20smile
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 19:53
pa naravno da je moguće i da je to razlog
sve su to sitnice a opet ako neku preskoćimo onda nema rezultata
 
morat ćemo mi ove trikove zajedničkim snagama detaljnije napisati.... jednu po jednu tehniku
jer više glava više zna Smile
 
 
Na vrh
morema View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 249
Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 14:04
drage tete salvete, pomagajte
Kupila sam 2k lak u Lumosu. I sve sam radila kako piše (podloga, salveta, step 1, pa čekaj pa step 2) i uopće mi ne ispadnu pukotine.
Da li moram paziti kao kod cracla da nanosim u jednom smjeru, jer kad istisnem tekučinu na podlogu ja to samo razmažem kistom ili moram paziti da dva puta ne prođem kistom preko istog? Kad radim s craclom pukotine mi super ispadnu.
Na vrh
frezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 167
Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 12:36
 Draga moja  Morema!
Ja ti mogu reć da se i meni ista stvar dogodila i to dva puta... pa sam zvala lumos i ona mi je rekla da sam sve dobro radila... ( Prvo staviš step 1 koji možeš i sušiti fenom, on uvijek ostane onako ljepljiv, pa staviš step 2 i ostaviš da se suši na sobnoj  temperatuti ) i nije bitno u kojem smeru nanosiš. Ja sam sve to na kraju lipo spremila i kako u zadnje vrime nemam puno vremena nisam više isprovavala.. Eto sad  i ja čekam pomoć!!!!!
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 15:43
morema i frezija, vidim da vam nitko ne pomaže pa ajde da ja probam jer sam i ja imala isti problem. bitno je da nigdje ne promašite kad stavljate step1, jer ako ga na nekim mjestima nema tamo ni step2 neće odraditi svoje, a kad utrljavate uljanu boju, prah ili sjenilo sve ostane umuljano. i step2 morate debelo namazati.
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 16:06
nikad nisam radila s dvokomponentnim lakom pa nemam savjet
ali već se spominjao na forumu......prelistajte malo ranije postove u ovoj temi ili u pretragu foruma upišite dvokomponentni lak
Na vrh
morema View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 249
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 09:41
Cure, hvala vam na pomoći. Malo sam pregledavala ranije postove i ovo sam našla. Kad uhvatim vremena budem opet probala. Frezija možda ti pomogne.


Originalno poslano od člana goga-osijek goga-osijek napisao:

Originalno poslano od člana lula lula napisao:

Originalno poslano od člana anđelka anđelka napisao:

 
Imam jedno pitanje, ako mi netko može pomoći. Imam onaj dvokomponentni lak za raspucavanje GOYA sa onim uljanim bojama (bijelom i smeđom). Probala sam raditi s tim lakom, ali mi nisu nastale pukotine. Interesira me da li taj lak ide na akrilnu boju ili samo na praznu podlogu i da li se nanosi prije ili poslije ljepljenja salvete. Ja sam stavila lak na akrilnu boju, čekala da se osuši, premazala drugim lakom, ponovo čekala da se osuši i nakon toga utrljala ulaju boju, ali mi pukotine nisu vidljive. Ne znam šta se dogodilo. Molim pomoć [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot101.gif" height="60" width="60" align="absmiddle" alt="smile43" />!!!!!!

 

Imam i ja isti lak ...s njim sam baš radila onaj okvir za sliku, možeš vidjeti kod mene. Radim na slijedeći način. Predmet prebojam akrilnom bojom, ukoliko želim zaljepim salvetu. kad se osuši stavim prvo step 1...čekam dok lak postane na dodir suh, ali je još uvijek onako mliječno bijeli. Ne smije se osušiti do kraja. Onda staviš step 2 i pustiš da se osuši. Kad se osuši utrljaš ili uljanu boju ili onaj prah ( umjesto toga kako su cure već pisale možeš utljati, pronto, sjenilo, ) Pogledaj još jednom to što si radila, tj. pokušaj nešto utrljati, možda su se pukotine pojavile, ali su sitne . u tom slučaju samo nanesi više jedne i druge faze kad budeš radila. Osobno ništa ne dodajem u to.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />. nadam se da sam ti malo pomogla.


u step 2 se stavi (ako imas onaj goyin krakle uza ulje) jedna kap detergenta na 10 ml...
Na vrh
frezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 167
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 12:05
Draga anastazija ja sam sve radila kako su mi rekli i step 2 nanila u debljem sloju ali čorak...
 
Vidim gore su cure dale detaljan proces rada sa Goya dvokomponentnim lakom, moj je sotile i nije Goya pa nesmin dodat deterdžent....
Čin uvatim vremena isprovat cu po treći put pa ce se javit...
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 15:33
frezija, ni ja nisam radila sa goyom. ja sam sa onim medium, a sotile i je kao predviđen za sitne nježne pukotine. možda samo ne vidiš dobroLOL.
šala mala.
no samo ti nemoj odustati. i testiraj sotile dok ne dođeš do rezultata pa ćeš onda ti meni pomagati kad ja probam s njime raditi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.