Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 52>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 20:19
Ne pretjerujte s pohvalama, pocrvenit ćemo poput paradajza.
Pomoglo je nama pa zašto nebismo podijelili s ostalim forumašima.
Admin, nema ljutnje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 01:20
Nemojte se mučiti sa printanjem slika i naziva, kad ulovimo vremena staviti ćemo sve na CD i poslati ćemo ga zainteresiranima.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 15:16
To bi zbilja bilo super, ali znaš onaj starinski način, knjigica, tekica na stolu i onda je listam, ne moram se pripremiti, staviti CD u komp, nekako mi je to draže, zato si to radim, jer knjiga je knjiga, a takve knjige su preskupe da bi ih čovjek sve mogao imati. Ustvari takvih knjiga niti nema. Slika i naziv i najkraći mogući tekst o biljci.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 11:26
super stvar,sad i mi znamo kaj imamo!Thumbs%20Up
e sad da su još i sukulenti i mesožderke................smile57
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 13:27
najdraže moje Božikovine. Preporučam se za CD. Kod sukulenata se snalazim ali kaktusi mi pomalo sliče jedan na drugi. Koji put je razlika u broju rebara ili boji iglica. Najbolje mi je kad kao karakteristiku stave broj bodlji na svakoj aureoli. Neka broji tko voli. CD bi meni lijenoj jako dobro došao.smile79smile159
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 14:10
U veljači ću imati više slobodnog vremena i onda se bacam na posao.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 18:56
super,zdušno te podržavamoClap
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 06:57
Hvala na trudu i pomoćiHeart  Sad će i moj kaktus napokon cvasti.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:34
Cvetlin, neznam dali će kaktusi zbog toga cvasti no barem ćemo pokušati identificirati svoje ljubimce.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:36
Veselim se jako ovoj temi, kao da sada sa još više žara gledam kaktuse po rasadnicima, vi ste zato krivi naravnosmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:40

Ma znam da hoće,jer kad znaš koji je, onda ga lijepo njeguješ kak mu paše pa i cvate.

Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 18:09
smile227E stvarno svaka čast to nam je i trebalo
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 22:50
Pozzz.Ovo sa CD-eom je za svaku pohvalu.Ako se može ja bih se predbilježio  .Imamo nešto kaktusa ali ,ne bi baš rekao da znam koji je koji.Neke poznajem  ,a za neke mislim da su isti dok ne procvijetaju.Ova zbirka bi me izvela iz mraka nagađanja.Unaprijed zahvalan.
Na vrh
saan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 19:20
Tako ja zovem ovaj moj kaktusic




Ne znam mu ime, trazila sam u enciklopediji, ali ga nisam nasla. On je sada star 14 godina, a ovako je izgledao kada je bio mlad :)





Rado bih znala njegovo pravo ime! Hvala!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 15:24
Izgleda kao aporocactus
Na vrh
saan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 15:57

Hmmm...pa ne znam. Nije mi jos nikada cvao, tako da ne znam da li uopce cvate.
Malo sam googlala za aporocactus ali mislim da nije taj. Cini mi se da oni nemaju takvu stabljiku.
A izgleda da ce ostati hobocactus Smile.
Na vrh
KRISTIJAN View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KRISTIJAN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 12:57
Tvoj kaktus je Cleistocactus winteri f. cristata (kristatna forma). Nakon što je počeo rasti očito je da raste kao normalna forma. To nije ništa čudno jer se zna dogoditi da se iz kristatane pretvaraju u običnu formu ili obrnuto.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:18
Opa Kristijan, opet jedan ljubitelj kaktusa, tvoja će mi pomoć dobro doći, a i svima ovdje, dobrodošao.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Teehee(R) View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teehee(R) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 13:57
Moze se naci i nesto dobrih knjiga na torrentima:
Cacti - The Illustrated Dictionary, ima fotografije i nazive 1100 kaktusa..(to je nesto slicno ovome sto je bozikovine poslao)

Coryphantha - slike nesto losije, ali knjiga sa toliko teksta obecaje (nisam procitao.. :D), na engleskom

Ima i nesto sto je kod mene pod imenom Uzgoj kaktusa.pdf, al naslovnica je Gajenje kaktusa..ima sve o odrzavanju i uzgoju kaktusa, ali determinacija stane na sistematizaciji.

Ne znam dal smijem staviti link...admini?
Sesvete/Zagreb
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 15:22
BOŽIKOVINE E OVO JE STVARNO ZASLUŽILO SVE POHVALE SAD SAMO IZABEREM KOJI MI SE SVIĐA ZAPIŠEM IMENA I U RASADNIK DA SE KUPI
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.