Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 52>
Korisnik
Poruka
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 08:18
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

molim da mi neko kaze sta da radim sa ovim malim bebicama na kaktusu,imam jedan ovakav pa me zanima?unaprijed hvala.jpg">



Ako želiš umnožiti kaktus pusti ih nek još rastu pa ih ne proljeće odvoji. Ako želiš da ti matična biljka bude veća i jača onda ih odmah odvoji, a ako hoćeš imati hrpu kaktusića ostavi ih tako ali će ti onda sporije rasti. Pa sad ti odaberi. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 23:25
ok!Ovako: moja maticna biljka je vec promjenila boju kao da ce brzo da uvene pa bih ja najradije umnozila ali me zanima konkretno kako se to radi tj.sam postupak jer nemam bas nekog iskustva sa kaktusima.Unaprijed velika hvala na savjetima!Embarrassed
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 23:34
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

ok!Ovako: moja maticna biljka je vec promjenila boju kao da ce brzo da uvene pa bih ja najradije umnozila ali me zanima konkretno kako se to radi tj.sam postupak jer nemam bas nekog iskustva sa kaktusima.Unaprijed velika hvala na savjetima![IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />


Ako hoces odvojit bebice, samo ih lagano skidaj s maticne biljke. Ja to obicno radim u rukavicama, i s pomocu neke lopatice, lagano ga klimaj dok ne vidis da je poceo popustati. Tada lagano povuci, trebala bi vidjeti i mali korijen koji obicno izadje zajedno s kaktusicem. Ja imam slicnog, i to san puno puta radila, cak i ovako mali kaktusi su uspjesno rasli, nakon sto bi ih presadila. Ako hoces, sutra cu jednog svog bas sredjivati, pa ti mogu slikati tokom postupka..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 23:35
Nisam sigurna ipak da ce oni najmanji bas uspjeti, ali ovaj prednji mi se cini dovoljno "snazan"..
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 00:02
HVALA ti velika a sto se tice slika veoma se radujem ali ako ti je to problem nemoj da se zamaras sa slikanjem.smile57
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 11:32
Uskoro ću smjestiti na web literaturu o kaktusima i ostalim sukulentima(pdf format) pa će se moći skinuti i koristiti.   
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 16:51
Originalno poslano od člana neimarlija neimarlija napisao:

HVALA ti velika a sto se tice slika veoma se radujem ali ako ti je to problem nemoj da se zamaras sa slikanjem.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot114.gif" height="147" width="147" align="absmiddle" alt="smile57" />


Evo sam slikala par koraka, stavila sam u temu di je moje cvijece, mislim da ovdje tim slikama nije bas mjesto, nisam znala di bi drugo, pa evo tu, link: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3734&PID=275698#275698
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 16:13
evo mojeg starog lisnatog kaktusa.prošle godine je cvao do jeseni na balkonu a u sobi još do poslije nove godine,sad na balkonu opet tjera pupove
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 16:46
ovdje se vidi bolje moj glavati kaktus kako cvjeta
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 16:50
baka tebi se sviđaju mali kaktusići,ja ih sve skupa mrzim jer pikaju no ovu trojicu njegujem već godinama samo zato što me razvesele s cvatnjom
Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 22:30
steta sto kod ''glavatog kaktusa'' cvet traje tako kratko a miris mu je predivan.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 23:08
Možda će nekoga interesirati ovi linkovi
 
 
 
Kao i jedan link o minimalnim temperaturama koje podnose kaktusi i sukulenti
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
baba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Studeni 2009
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 13:30
Lora super linkovi posebno ovaj sa minimalnim temperaturama
Na vrh
Točkica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Točkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 13:38


Može li mi netko savjetovati gdje ima najbolji i najveći izbor kaktusa za kupiti, a da je u Zagrebu ili okolici?

Svojedobno sam čitala o čovjeku koji živi negdje blizu Siska ili Petrinje i koji se bavi baš kaktusima. Ima li netko njegovu adresu? kako ga mogu naći?

Hvala unaprijed.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 18:38
Ovo proljeće bili smo mi sa foruma u Žažini kod gospodina Bešlića, ako te zanima evo ti link
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 18:41
U Žažini se nalazi vrtni centar "Kaktusi Bešlić" to je naš najveći uzgajivač kaktusa. Obitelj Bešlić bavi se uzgojem kaktusa već desetljećima. Sve o njima možeš pronaći na njihovim stranicama.
http://kaktusi-beslic.hr/onama.html  Smile
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 21:14
Uaaau.....Clap
Na vrh
Lavinija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavinija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 10:46
Bravo za temu, bas je super, ali zasto nema imena cveca od 341 do 344, 345 ? A bas 344 lici na jedan koji ja imam. 
Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 16:00
Evo,procvjetao kaktus i kod mene, na prozoru!



Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 16:25
Danas sam snimio nekoliko kaktusa vani u botanickom vrtu u Kölnu.





Uploaded with ImageShack.us

















Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.