Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 00:08
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

kuham ga , nešto prodam a njveći dio podjelim rodbini i prijateljima, mm svaki dan nosi par komada na posao na pauzi podjeli sa kolegama, a one koji počmu trunuti pojedu kokoši
 
E, da si mi bliže, kupila bi par kila za zimnicu jer je kod mene tek tu i tamo neki crveni paradajz. Veliki su ali još uvijek zeleni Unhappy
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 17:00
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

kuham ga , nešto prodam a njveći dio podjelim rodbini i prijateljima, mm svaki dan nosi par komada na posao na pauzi podjeli sa kolegama, a one koji počmu trunuti pojedu kokoši
 
E, da si mi bliže, kupila bi par kila za zimnicu jer je kod mene tek tu i tamo neki crveni paradajz. Veliki su ali još uvijek zeleni Unhappy




e da smo bliže dala bih ti ga ja , sazorit će ti oni imam i ja još dosta zelenog, nadam se da će 9. mj biti lijep
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 19:04
Ja sam razrijedila puno listova, ostavila sam samo plodove i pokoji list i sada mi brze crvene preostali paradajzi. Ova sezona mi je bila dosta dobra, ali nije kao prosla.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 17:50
Nekoliko dana je padala kiša, narednih dana se očekuje stabilizacija vremena. Nešto poluzrelih paradajza mi je popucalo pa sam ih ubrala no ostalo je još dosta zelenih. Većinom su ostali cijeli pa se nadam da još ima nade za njih. Kada paradajz pukne da li to znači kraj priče za njega?!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 16:42
Hocemo razmijeniti koju sjemenjku prije sljedece sezone? Bas preturam sjemenje i spremam...ove godine sam dosta toga skupila pa imam viskova.
Postala sam ovisnik o rajcicama:).

Ako netko zeli, na pp mu posaljem koje sjeme imam.

Evo i nesto slicica od ove sezone.









Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 19:02
Sve ove rajcice su sada u kecapu i slicnim zimnicama, njam.
Evo jos slika.








Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 21:48
Magdan baš su ti lijepe rajčice. Drago mi je da je sezona bila uspješna. Kod mene je također bilo tvojih rajčica...Dobro si rekla da si postala ovisnik o rajčicama, jer sam i ja to postala...Spremila sam dosta sjemena oko 12 vrsta i ja se uključujem u razmjenu..
Moram još pronaći slike da vam malo pokažem kakve su bile...Wink
sutra je novi dan
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 08:33
Super Jagoda, dakle ovisnost se siri, veselim se tvojim slikama.
I drugi, slobodno stavite koju sliku sad kad je sezona gotova, da se malo divimo:).
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 22:46
Stump Of The World...ove godine sam ga prvi put sadila i oduuusevljena sam njime. Imao je toliko plodova, samo su se stvarali, a preukusni, svjezeg slatkog okusa. A sad na jesen kad je vec pocelo zahladjivati, dao je jos novih jedno 30 tak plodova...samo sto nisu stigli izrasti pa sam ih ukiselila.




Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2013 u 22:52


I ova rajcica ROMA me odusevila. Jako rodna i plodovi slatki i socni. Imaju dosta sjemenjki u sebi, ocekivala sam da ce ih biti manje jer je to kao rajcica za kuhanje, al ocito je ovo Roma cherry jer je sitnija. Odlicno se suse kad im se izvade sjemenjke. Ja sam ih susila na suncu.




Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2014 u 13:36
Ljubitelji paradajzića, gdje ste?

Gledam Vaše prelijepe slike, pa se sjetim prošlog ljeta i svog malog vrta punog paradajza. Bio je dobar urod.

Kako je rekla moja kćerkica, idemo brati u šumu paradajza... A šuma su bili paradajzići volovsko srce, narasli dva metra u visinu.

Samo, nisam ništa poslikala, to mi je velika mana, morati ću početi.

Da li sijete sami svoje sjeme ili kupujete flance?
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 21:35
Originalno poslano od člana magadan magadan napisao:

Pozdrav svima! Evo vec drugu godinu uzgajam paradajz na balkonu i u vrtu. Ovo su oni na balkonu:



red cherry
pink brandywine
black from tula
black krim
brown berry

Puno sam proucavala na forumima kako uzgajati na balkonu i nasla dosta korisnih savjeta. Gnojim s Plantella peletama i glisnjakom. Sada bi prvi put spricala s mlijekom pa me zanima treba li natopiti cijelu biljku i ostaviti da se sama osusi?


Ovo je moj stari post iz 2012. Mislim da vam dugujem slike kako su konacno uspjele ove rajcice. Ta sezona je bila predobra. 2013. mi je bila puno losija sto se tice rajcica na balkonu; zarazile su se crvenim paukom.

Ovo je Pink Brandywine. Na gornjoj slici drugi s lijeva.

Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 21:48
Evo jos jedna slika Pink Brandywine-a :).



Jos malo drugih plodova...mislim da je ovo Black From Tula



Caspian Pink





Paul Robeson



Nepoznata rajcica.


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 01:20
Ova nepoznata ,,,goooglaj Angora supersweet ali neznam ...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 07:03
magadan, što reći...odlični paradajzi, lijepe slike... Od koliko litara su tegle u koje ih sadiš?
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 10:00
Ne znam koliko je litara, ali znam da je promjer manje tegle 30 cm (tih imam najvise) i vece 40 cm. Ovaj Pink Brandywine i Paul Robeson su bili posadjeni u vecu.
Primjetila sam da se manja brze susi pa je potrebno i vise nego redovno zalijevanje, pogotovo ovdje kod mene gdje su na juznoj strani.
Sto se tice rodnosti iako su bile veeelike vrucine, bili su jako rodni svi odreda.
Slike ostalih nazalost nemam.
Mjesala sam zemlju iz vrta i bilo koju kupovnu zemlju za povrce u omjeru 1:1 + glisnjaka šaku obavezno.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 14:15
magadan, hvala... Ove sezone ću prvi puta probati saditi naopačke ( u teglu ) dva paradajza, baš me zanima rezultat. Spremam se i za par komada crne vrste, ne znam im okus, nisam nikada probala. Jesu fini? Kupuješ flance ili siješ?
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 15:25
Nisam probala jos posaditi naopacke, mozda ove godine. Ne znam koje vrste crnih paradajza imas. Nisu svi istog okusa. Ja sam ih dosta isprobala. Ima jako finih.
Uzgajam svoje flance jer tako znam sto posto o kojoj se biljci radi.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 15:33
Još nisam nabavila sjeme crnih, ni sama ne znam koje bih. Nekako se više razumijem u crvene sorte. Prekjučer sam posijala volovsko srce, marglobe, marmande i cherry Ronitu i sad su u "inkubatoru", toplom klijalištu.

Prošle godine imala sam svoje odlične i zdrave flance, nadam se istom i ovu sezonu.
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 15:36
Black Prince mi je jako ukusan od crnih. Imas plastenik pa si tako rano sijala rajcice?
Ja sam uvijek sijala krajem 2. mjeseca, a sad cu jos kasnije jer mi je i to bilo prerano.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.