Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vajgelija - Weigela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vajgelija - Weigela

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 09:27
moja se isto lijepo primila, ali ne vjerujem da će biti cvijeta ove godineErmm
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:43
ovako sada izgleda


Na vrh
lana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 12:22
Haj
Ja sam novi član na forumu ,i moram vam priznati da bez ovog foruma ne bi znala ni šta ni gdje posaditi ,a uz to pružate obilje korisnih savjeta za uzgoj .
Jedno pitanje : Uzela sam dvije sadnice vajgelije ,i prije nego što ih posadim zanima me da li traži posebne uslove ili se može uzgajati u običnoj vrtnoj zemlji na sunčanom mjestu ?
Unaprijed hvala
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:14
lana30  dobro nam došla .Tongue
Vajgeliju slobodno posadi u običnu vrtnu zemlju na sunce. Što više sunca ima to bolje cvjeta. Šiša se nakon cvjetanja, a  cvjeta na jednogodišnjm i dvogodišnjim granama.Znači što više jednogodišnjih i dvogodišnjih grana imaš na grmu biće više cvjetova.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:22
upssss, jedan lapsus mi se potkrao .smile157, a to je da cvjeta na prošlogodišnjim i dvogodišnjim granama.
Na vrh
lana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 16:16
hvala na dobrodošlici ,i na savjetu Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 20:45
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

moja se isto lijepo primila, ali ne vjerujem da će biti cvijeta ove godineErmm


Hej, pozdrav! Koje je boje tvoja Weigela ili vajgelija?
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 23:21
Mira K. evo moje, ipak je dala cvjetiće, a u međuvremenu je i porasla, po savjetima cura nisam ju obrezivla pa se nadam veeelikom br cvjetića ove godine. Kupila sam je pod nazivom Bristol ruby i trebala je biti crvene boje...
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 23:21
Pozdrav svima. Molim ako mi možete poslati reznicu ili zakorjenjenu Weigelu, minimode, arim  i drugi koji imaju. smile143
smile78
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 15:31
Ja sam bocnula grančica pa ako što bude javim se ili me potsjeti možda zaboravim do jeseni.
Evo moja se sprema procvijetati jedvačekam.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 07:56
Tu grancicu sto si bocnula samo odrzaji vlagu i nema problema sa oziljavanjem.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 14:57
I ja bi molila grančicu šarenolisne vaigele?
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 21:56
Eehehe i ja bi sarenosne, bas je lijepa.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 00:33
Poznatije vrste vejgelije:

Weigela florida - blijedoružičasti cvijet - 1.8m
Weigela florida "Variegata" -blijedoružičasti cvijet,krem obrubljeni listovi - 1.2m
Weigela florida "Follis Purpureis" - tamnoružičasti cvijet,purpurno obojeni listovi - 75cm
Weigela florida "Versicolor" - žućkasti cvijet koji starenjem prelazi u crvenu - 1.8m
Weigela middendorffiana - žutonarančasti cvijet
Weigela praecox "Variegata" - žutoružičasti cvijet,žuto obrubljeni listovi - 1.8m
Weigela "Bristol Ruby" - crveni cvijet - 2m
Weigela "Styriaca" - ružičasti cvijet - 2m
Weigela "Looymansii Aurea" - ružičasti cvijet,listovi žuti u proljeće
Weigela "Eva Rathke" - crveni cvijet - 1.5m
Weigela "Newport Red" - svijetlocrveni cvijet - 2m
Weigela "Candida" - bijeli cvijet - 2m
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 21:58
Na kutiji moje weigelie je pisalo Weigela "Bristol Ruby", a ona izgleda ovako, koja je onda moja

život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 22:03
I na mojoj je pisalo Bristol Ruby, a moja ima crveni cvijet
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 16:22
Drage moje, shvatila sam  da se more razmožavati reznicama (drvekastim, ne zelenim???), ali kada, prosim vas , u kojem mjesecu????
Kod mame imam crvenkastu, a kod bake roznu.
Kod sebe- nikakvu, šmrc!
I naravno, ako tko hoće grančice, nek javi u pogodno vrijeme!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 18:09
Nisam znala da taj grmić podnosi minuse.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 19:57
Weigela prezimljuje u Gorskom kotaru.Thumbs%20Up
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 20:00
A jesu li ti cvjetale , Nataly?
Imam pelc od Jagode od prošle godine. Smrznuo se do dna i potjerao iz korjena nakon prošle zime. O cvatu ni naznaka, narasla je neka mala biljčica. Možda što je mlada, da je tako jadničak.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.