Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vajgelija - Weigela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vajgelija - Weigela

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 22:35
donata prekrasna ti je

mi u dvoru imamo crvenu, ali nemam slike
cvijet je, cini mi se, i drugacijeg oblika nego rozi


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:14
prije desetak dana sam kupila u pevecu crvenu weigelu, bila je samo 23 kn, a evo već je ovih dana potjerala tri nove grančice
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 23:33
Moja šatiranog lišća je ipak preživjela zimu... smile159
Kad bude u cvijetu uslikam je!!!
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 20:49
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:16
Toni predivna je, Babtok centar svijeta - nema što nema.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 17:24
Oni gore grm roze je weigela imam roze i crvenu,
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 22:22
Ja imam vaigelu, živim u Istri, ali mi još nije procvjetala!
Inače, krasan grmić!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 22:56
Ovo je moja Weigela snimljena danas...još živi u loncu, ali uskoro seli u vrt





Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 19:10
  Tvoja Weigela, Dado, je nešto uistinu dražesno, počevši od dvobojnog lista koji nije karakteristika njenim kultivarima, i nježne ružičaste boje cvijeta ljupkog oblika.
Ja sam svoju Weigelu oblikovala u oblik soliternog stabalca, pustivši jednu povodnicu do određene visine, da bi pri vrhu razvila krošnjastu formu. Tako oblikovana ne zahtijeva veliku površinu, te je pogodna i za skučenije prostore.
Boja koja je upadljiva i odskače od svjetle nijanse Donatine biljke je intenzivno ružičasto crvena, a zastupljena je u mnogim vrtovima, stoga nije ništa osobeno i pretjerano zanimljivo, ali kao i svaka cvatuća grmolika biljka u kasno proljeće odiše ljepotom bogatstva rascvjetanog oblaka.
Ove sam godine malenu reznicu svjetlo ružičaste boje stavila na sjenovito mjesto ne bi li se ukorijenila.
U slučaju pozitivnog ishoda pronaći ću joj prikladno mjesto gdje će moći razviti svoj razgranati šarm, jer ovaj kultivar ako se ne orezuje, može doseći znatnu širinu, ali i visinu, no, može poslužiti i za oblikovni oblik kugle.
 
Ali, Dado, ova koju ti posjeduješ je preslatki "opalčić", ako već nije dijamant (zašto ne!?).
Gdje si je, ako nije tajna, nabavila?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 21:48
On the cloud, ima pravo, moja šatirana vajgelija se tak razgrala, ali imam ja i noviteta.
Uzela sam negdje krajem lipnja ili početkom srpnja reznice i jedan grmček tamnocrvene me razveselio i već procvao. Uslikam ga ovih dana!!! smile159
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:45
Evo moje vajgele koja i drugdje dvaput cvijeta!!!



Obična roza, stara već jako dugo, samo cvjeta jednom u svibnju, tako da me ove novije vrste toliko oduševljavaju!!! Wink
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:42
 
 
 
evo i moje presretna sam s njom. Cvate dva puta godišnje , prvi puta jako bujno drugi puta malo slabije. Ali baš je volim
 smile64.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:49
nama su draže veče slikice /640*480/ svi imamo problema s vidom LOL
pa sam zato prepravila link al si me zezla jer si postavila malu sliku Tongue
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:52
Nema problema ja ču staviti veču sličicu, ali ču napraviti ovako malu u biti na forum, pa se može kliknuti na nju da bude veća....hm, da li sam dobro to objasnila ?? :)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:55
nemoj tako...stavi ovako kao andrea01
lijeni smo...ne da nam se klikat Wink
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 09:27
Staky, da li ti orezijes weigelu? Kod mene se ragranala  i padaju grane i na zemlju.Ide dosta i u visinu.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:31
Nisam nikako orezivala, čak sam je ove godine na proljeće i premjestila u vrtu. Tamo joj nije odgovaralo jer mi se nije vidjela od Eukaliptusa i Gardenije a ovdje ima puno više sunca. Zato je nisam ni dirala.
Malecka je bila kako sam je kupila, sad je prava ljepotica. Gledam danas a još uvijek ima dva cvjetiča :)
Vidjeti ču na godinu ako če se jako razgranati pa možda je i cvaknem ako ništa da si ju razmnožim.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 18:01
Fatka, slobodno je poreži kako želiš. Dobit ćeš kompaktniji i gušći grm iduće godine.
Na vrh
mali-vrt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali-vrt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:53
pozdrav svima. ja sam kupio nedavno dvije vaigele i to vine tj zagasito crvenu i ovu standardnu sa svih prethodnih slika. ova tamna se odmah udomacila i podigla. negdje sam procitao da voli puno vode te je svaki dan zalijevam. da li da je polijevam po listovima dok je zalijevam. ova mladja je nekako jos sva nikakva. drzim je jos u saksiji i cekam lipe dane da je presadim.
iz slika vidim da ce biti rascvalo prolječe i kod nas.
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 10:57
Može li rasti u loncu ili mora biti u vrtu?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.