Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vajgelija - Weigela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vajgelija - Weigela

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 20:06
A moja cvjeta i sada


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 20:31
ClapPredivna boja.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 20:35
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

A jesu li ti cvjetale , Nataly?
Imam pelc od Jagode od prošle godine. Smrznuo se do dna i potjerao iz korjena nakon prošle zime. O cvatu ni naznaka, narasla je neka mala biljčica. Možda što je mlada, da je tako jadničak.




I ja imam problem što mi je biljčica mlada, pa je smrznula do korijena, kao i tvoja. Ali moja sestrična, u Vratima, ima prekrasnu weigelu već nekoliko godina. Jako joj je bujna i prepuna cvjetova.
Bit će pelcera....Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 21:06
Izgleda da biljke trebaju malo ostariti i ojačati, pa će biti nešto od njih. Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 21:13
Ma jel' moguće Otok!
Prekrasan grmi zbilja je ukras u ovo doba godine!Thumbs%20Up
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 21:26
Zloćke jedne, molm vas odgovorite mi kad je najbolje vrijeme  da posadim reznice!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 21:41
Ovo je prekrasan cvjetni grm. Veseli me što je Korijenko napisala da ju ima, što znači a ju i ja mogu imati u vrtu, samo ju još trebam nabaviti.
 
Otok tvoja je prekrasna, a ovo joj je pretpostavljam druga cvatnja ove godine...divno
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 07:01
Moon, mogu ti poslati par grančica što je vjetar otkinuo (da pokušaš ukorijeniti). Iako to nije najpravilniji način, ništa ne košta probati...
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2010 u 07:53
Mislim da sastav tla utjeće na boju cvijeta. S toga nemojmo biti previše sigurni da ćemo dobiti baš istu nijansu koja piše na deklaraciji, prije će biti slična, a ne ista.
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 14:39
Ja se isto pridružujem raspravi, mada nemam previše za reći o ovom prekrasnom grmiću, jer sam tek ove godine saznala za njega, ali da bih ga posadila i bi...tražim od jeseni reznice ili ukorijenjenu biljčicu, a kako još nemam (zbog malo poruka) pristup oglasima, mogu u zamjenu ponuditi englesku ružu, koju moram izvaditi zbog nedostatka sunca i posaditi nešto sasvim drugo...još se učim (i tako cijeli život LOL).
pa ako je netko zainteresiran neka mi pošalje pp i sve ćemo se dogovoriti.
pozdrav svima!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 14:31
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

Moon, mogu ti poslati par grančica što je vjetar otkinuo (da pokušaš ukorijeniti). Iako to nije najpravilniji način, ništa ne košta probati...
 
Srce si, vidimo se na kavi danas smile76
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 19:59
 
Moram se zahvaliti dragoj Nataly koja mi je poslala par "sniježnih" grančica 2 dana prije Božića i evo već su pomalo niknule.
Nisu još velike, ali čovjeka veseli smile57. 3 od 4 se primile, ali se baš i neće vidjeti na slikama, samo mikroskopom.
Ima li još netko veselih vijesti?
 
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 07:04
Nisam baš previše vjerovala da će se grančice otkinute sa grma prekrivenog snijegom, ipak primiti. Mora da si bacila neku čaroliju...Wink
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 09:38
he he, čak ih nisam stavila niti u supstrat za zakorijenjivanje, ništa. To je
bila neka tvoja snježna čarolija Smile
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 09:42

da li netko zna hoće li cvjetati još ove godine?

Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 20:48
trebale bi,barem jedan cvijetić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 21:33
Ja sam dobila sadnicu malu doduše, ali s korjenom - na žalost nije cvala iste godine, tek slijedeće, no možda tvoja hoće - držim fige.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ljubiteljica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubiteljica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 12:23

hvala vam, vidjet ćemo, neka se samo održe.

Triša, koliko raste godišnje?
Na vrh
audrey View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje audrey Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 15:01
da li se u ovo doba godine mogu posaditi reznice? Molila bih nekog tko zna kako se to točno radi, da mi ne propadnu? S kojih grana da ih uzmem? Koliko dugačke trebaju biti?
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 16:35
Ja imam dvije vrste weigela. Jedna je ova "crvenkasta", na slici lijevo u prvom planu. A druga je iza na slici, u sredini i zelena je. 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.