Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vajgelija - Weigela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vajgelija - Weigela

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 21:08
Weigela Rosea
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:00
Cimi, lijepo društvo si je odabrala tvoja veigela!
Monn, jel ona šarenolisna ima i sitnije cvijetiće ili samo tak izgleda na slici?...
Milice, probaj naći par reznica u susjedstvu, direktno u zemlju, možeš dodati i malo kupljene i malo pjeska,  i pod flašu...sigurno se budu primile...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:19
Lovro...šarenolisna ima sve cvjetove jednake veličine, samo su ovisno o vremenu cvatnje tamnjije i svjetlije roza boje
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:31
Meni na slici izgledaju sitnije  od drugih vrsta...a da ovisi o suncu, naravno, moja promijeni boju u toku dana od čisto bijele do nježno roze...


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:50

Lovro...moja je tako gusto rascvjetana da je cvijet na cvijetu kod te šarenolisne i u onda je to sve skupa buketić po buketić cvjetova na grani

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:53
Prekrasne su vam Weigela,Clap
moja je mlada,prezimila u vrtu i cvala je,druge godine će i moja u ljepotaniceWink
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 23:29
Belina, kod mene je drugu godinu



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 08:38
Prelijepe su kao uvijek!
Lovro pa kod  tebe ima bijela???
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 09:36
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Prelijepe su kao uvijek!
Lovro pa kod  tebe ima bijela???


...pa i ja čudim!LOL...lani sam je zapelcala od svijetlo roze!
U mom vrtu sve pobijeli...kupili magnoliju boje vanilije, a ona svake godine sve bijelija!Ovo s vajgelom je dobro ispalo, al nam je za magnoliju žal!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 10:25
da ne iščitavam cjelu temu, neđe mi zvoni da je poslije cvatnje treba orezati.
znalci, molim pojašnjenje, sve grane, malo, puno....
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 20:17
Belina, mimar i moja Rosea je stara dvije godine, a šarenolisna jednu godinu.
 
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 20:20
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

da ne iščitavam cjelu temu, neđe mi zvoni da je poslije cvatnje treba orezati.
znalci, molim pojašnjenje, sve grane, malo, puno....
 
Nisam neki znalac, ali sam pronašla kako ju treba orezati, evo ovako nekako:
 

Reže se nakon što odcvjeta i to tako da se odreže iznad mladih izboja koji su izrasli u proljeće smještenih što je moguće niže.

Ako je izrasla koja potpuno nova grana, skratiti ju do polovice.

Odstrani stare i suhe grane i one koje rastući guše središte grma.

Kad orezuješ onda reži iznad pupa ili izboja koji ide prema vanjskoj strani grma. Tako će ti središte grma ostati prozračno, svjetlo će u njega lako prodirati i pridonosit će obilnoj cvatnji.Big%20smile

 

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 19:48
moja krenula pomalo



predivan mi je njen cvijet

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 20:57
...i bogata grana! Clap
...kontinentalke su još "ćelave"! Wacko
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 08:11
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

moja krenula pomalo

[IMG]http://i45.tinypic.com/2m5fbbc.jpg" />

predivan mi je njen cvijet

[IMG]http://i50.tinypic.com/m7j40.jpg" />


Prekrasmo

U mojem vrtu je još sve tiho i voli moja weigela spavati
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 15:03
moon....na prvoj slici - vidim li ja ono povaljenicu???.... ja sam lani tako zakorjrnila dvije povaljenice... prije neki dan sam jednu geančicu otkinula od matične biljke...samo san precvikala škarama granu...za dva dana se osušila ova mlada ....druga koju nisan dirala je super...kad je malo potegnem osječam da ima čvrste žile
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 17:08
11111...nije to povaljenica, to je grana puna cvjetova pa se savila. Nisam zakorjenjivala povaljenicama. Drago mi je da ti se jedna primila, neka ojača, ima vremena za sadnju.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 20:59
Ja sam mnoge zakorijenila grančicama,bocnem grančicu u zemlju negdje u blizini rine(oluka) i polu hladovinu pa kad god koja kap kiše dođe zalije je i ja se ponekad sjetim pa dodam koju kap vode.Kažem kap ali zalijem ja nju dobro... Wink
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 21:46
evo moje ..posadila ih lani ...više su u hladu nego na suncu hmm

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 21:47
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.