Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vajgelija - Weigela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vajgelija - Weigela

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 18:43
11111 orezuju se grane koje su ti ove godine cvjetale. Način orezivanja imaš opisan na prethodnim stranicama, prošle godine sam opisala način kako orezati. Nemoj se zeznuti i orezati grane koje nisu cvjetale. Te grane će ti cvjetati iduće godine.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 18:05
http://s1189.photobucket.com/user/acer1969/media/Maj%202013/P1050413_zpsc883558c.jpg. -
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 19:02
Originalno poslano od člana Jaca123 Jaca123 napisao:

prošlogodišnja žuta je puna pupova,jedva čekam da se rascvate
Da vas obavijestim da ne čekate slike
moja kupljena pod žuta,procvala je bijelim cvijetom,Angry
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2013 u 08:22
Nemaš brige može i bijela samo ti stavi slike. Tongue
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 08:27
jeli kasno da se sada zasadi,i kako to ide s reznicama,tko zna?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 08:58
Moja sada počela cvjetati.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 11:17
Originalno poslano od člana pahuljica2 pahuljica2 napisao:

jeli kasno da se sada zasadi,i kako to ide s reznicama,tko zna?
reznice se mogu uzimati od kraja vegetacije (cca 15.08) pa sve do snijega.....vrijedi za sve grmoveWink....nadam se da sam pomogla...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 14:17
super,hvala,probat cu zakorijeniti koju :)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 15:48
u ovo vrijeme, za zakorjenjivanje vajgele, se uzimaju drvenaste reznice, debljine olovke.
svaka grančica treba biti 30ak cm sa najmanje 3 pupa.
u zemlju se stavljaju jedna do druge i to tako da su im 2 pupa u zemlji a jedan vani.
poklope se bocom i ostave sve dok ne potjeraju novu grančicu.
prvi listići koji se pojave ne znače da se grančica ukorjenila.
za siguran uspjeh, može se jedan dio grančica posaditi u vrt a drugi u posudu koju treba ostaviti na mjestu gdje nema smrzavanja i održavati vlažnost tokom zime.
Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 13:28
Hvala na detaljnom objašnjenju Smile probat cu oba načina !
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 22:35
Probala sam zakorijenjivanje kako je Slavuj opisala,znači sa bocom i bez boce rezultat isti ... dio se zakorijeni dio ne pa više boce i ne koristim.Bocnem u zemlju i što bude-bude...
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 22:50
sve je dobro dok ne dođu veliki plusevi i veliki minusi.
tek se tada vidi da nije isto sa bocom i bez boce.
a da se dio zakorjeni a dio ne, to je normalno, zato se i stavlja puno grančica.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 22:32
I ruže zakorijenjujem bez boce i uspjeh isto zadovoljavajući a od velikih pluseva i minusa štitim tako da grančice bocnem u zaklonjeni dio vrta.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Vumi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vumi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 12:21
Pozdrav svima svim ljubiteljima ovog lijepog grmića, imam pitanjce:
1. gdje se u Zagrebu može nabaviti vajgelija i u koje doba godine se ona presađuje u vrt?

2. imamo veliko dvorište i mislili smo umjesto klasične žive ograde staviti grmiće ove lijepe biljke, kakva su vaša iskustva? koliko biljka živi? ima li uopće smisla na taj način ju imati?

svaka ideja i odgovor je više nego dobro došla Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 22:28
Vumi to bi ti bila slobodnorastuća živica... Ja ga nebih stavljala za živicu iz više razloga: to je lijepi grm, mislim da ne može postići visinu kao druge živice i preskupa je takva živica.
 
Dio poruke koji se ne odnosi na ovu temu je obisan. Ne zatrpavajte određenu temu podacima nevezanim uz temu. Ukoliko se želi voditi razgovor onda se isti može voditi pozivom forumaša u brbljaoniui ili pak ideje staviti u temu planiranja vrta.
Na vrh
Vumi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vumi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 08:23
Hvala na odgovorima, svakako je mislim imati u kojem god obliku :)

Ali kada je najbolje vrijeme za presaditi je u vrt? Kada se uopće kupuju sadnice?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 15:59
Možeš je na proljeće saditi, ako je sad kupiš može ostati u kontejneru. Ne znam kakvi su klimatski uvjeti kod vas. Nekad budu sniženje u centrima pa možeš uzeti veću količinu. Možeš poslije i pelcati sama.
Vrlo jednostavno održavanje i orezivaje, malo pođubriti. I to je to.
Puno manje brige i muke nego sa cjećemo koje se sije, čupa trava....
Oko većine cvjetnih grmova se može samo kositi trava.

Weigela se koristi za cvjetne ograde, treba joj samo prostora da se razbaca. Kod mene u vjetrovitom gorju je sporijeg rasla i dala sve od sebe uz vrtnu kućicu kao štit od oštrog i hladnog sjeverca.
Kod tebe bi mogla biti predivna.

Dio poruke koji se ne odnosi na ovu temu je obisan. Ne zatrpavajte određenu temu podacima nevezanim uz temu. Ukoliko se želi voditi razgovor onda se isti može voditi pozivom forumaša u brbljaoniui ili pak ideje staviti u temu planiranja vrta.

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 16:14
moja vajgela odgojena kao stabalce




Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 17:41
Moje iskustvo sa vajgelom je super! Mogu reći da dosta brzo raste..od male upelcane grančice prije 2 godine, imam već lijepi grmić od kakvih 70 cm1
Isto tako, od 10- tak pelcanih grančica, promilo se sigurno njih 7-8!
Tak da smatram da za živicu i nije tako loša ideja, samo joj treba osigurati malo više prostora!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 13:13
Moj grmić posađen lani obilato me obdario cvijetićima
 
crveni
 
 
 
roza
 
 
 
malo tamniji
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.