Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 22:40
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Jug Dalmacije.
 
Znači, ipak je to biljka južnih područja.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 02:43
Dal je ovo čkalj? Žuti i plavi



Na kraju ljeta ga samo uberem kao suhi aranžman.

Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:37
dobro vece
posto ne znam staviti slike uslikala sma konopljiku ima je kraj rijeke,zanima me jel ona sta dobra za biljke ili ljude?ako moze neki link o njoj?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 12:34
Konopljika je itekako dobra za sve ginekološke probleme posebno one izazvane hormonalnim disbalansom jer ona uravnotežuje produkciju hormona u tijelu pa stoga pomaže kod neredovite menstruacije, PCOS-a, endometrioze, mioma na maternici,akni....
Ona je službeni lijek u Njemačkoj za PMS i sve menstrualne tegobe pa se tamo hormonalna terapija puno rijeđe propisuje nego kod nas.
Evo link pa se informiraj:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2058&PN=2
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 12:39
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

dobro vece
posto ne znam staviti slike uslikala sma konopljiku ima je kraj rijeke,zanima me jel ona sta dobra za biljke ili ljude?ako moze neki link o njoj?


Za stavljanje slika na forum informiaj se ovdje:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&FID=44&PR=3
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 17:22
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 17:24
hvala F.D.jako mi drago sto naucih slike postavljati :)
dobila sam neku knjigu o bilju i kako sam vidila ova biljka je divlja zova ne konopljika.nadam se da cu i tu konopljiku pronaci kraj rijeke.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2012 u 01:05
Naravno, ovo nije konopljika.Ovo je abdovina, divlja bazga ( Sambucus ebulus ).
Ljekovit joj je podanak sa korijenom.A služi za izbacivanje vode iz tijela.

Ako si iz /oko Rijeke, onda ćeš sigurno naći i konopljiku negdje uz more.

Drago mi je da si naučila stavljati slike.Thumbs%20Up
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 12:25
nisam iz hrvatske,znaci necu naci konopljiku :(
uslikat cu jos neke biljke kad ove vrucine malo se smire i postaviit slike.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 01:14
Konopljika nije hrvatska biljka.Wink
Ima je svugdje na Mediteranu a znam sigurno da je ima i u BH, Crnoj Gori, Makedoniji...
Veselimo se tvojim slikama.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 15:50
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Griva te to pita zato što je zaista nevjerojatno da majčina dušica cvjeta tek sada.Ja sam je brala u travnju!Ali na krajnjem juguEmbarrassed

A evo i mog skromnog odgovora na tvoje pitanje:
-Zečji trn (Ononis spinosa ) čisti krv,izbacuje pijesak i kamence iz bubrega i mjehura, dobar je za jetru i žuć...Najljekovitiji mu je korijen.
- Zlatnica (Solidago virgaurea ),liječi rane , ubode insekata, čireve a naročito je dobra kod teškog mokrenja jer čisti bubrege, jetru, mjehur, pomaže izbacivanju tekućine iz tijela...
Iscitavam malo temu,ponavljam gradivo pred branje bilja pa sam naisla na ovo gdje me pitaju dva veliak znalca Fermina D. i Griva kako da u junu/julu berem kunicu i majcinu dusicu.Da potvrdim kod nas u srednjoj Bosni zaista to pocinje da cvjeta tek pocetkom juna sad nam je pocela kunica,dok majcina dusica nije jos,ona tek krajem juna pocinje.Vi ste mozda vec zavrsile sa branjem na jugu gdje zivite.
I da se pohvalim F.Dazi da sam napravila ulje od nevena sa receptom od 72 u kupki,hvala ti sto ne dijelis svoje znanje Thumbs Up

Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 12:01
Što ne dijelim svoje znanje?
Mislila sam da dijelimWink
jer to uglavnom činim kad imam vremena.

Kod nas je majčina dušica davno prestala cvjetati ( 4. i početak 5. mj. ) a stolisnik upravo počinje (kao i kod vas ).Dakle jedno se poklapa ( stolisnik ) a jedno ne.
Zato bi volila da slikaš tu majčinu dušicu koja cvjeta u junu/ julu.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 13:58
Cuj "sto ne dijelis"LOL izvinjavam se bez toga"ne" kao sto znas uvijek te hvalim i zahvaljujem se na razmjeni iskustava,ja sam bila pocetnik,sad znam stosta zahvaljujuci tebi Fermini i drugima.Thumbs Up
Uslikat cu majcinunu dusicu i drugo bilje koje nadjem u udaljenom selu gdje berem bilje.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Bugarski View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bugarski Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2013 u 08:41
Zalfija.

http://www.zacinskobilje.rs - http://www.zacinskobilje.rs

Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 00:39
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/vlasac_na_vjetru/71923.aspx -

Vlasac
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 11:07
Je li se sjeme vlasca prikuplja i kada?
Upravo mi cvjeta, zapravo je na prolaženju.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 19:43
Sjeme vlasca se stvara u ocvalim cvjetnim glavicama.
Sjemenke su crne kao i kod ostalih vrsta luka, ali puno sitnije.
Na otvoreno se sije u rano proljeće.
Prvu godinu biljke budu male i imaju tanke listove. Slijedeću godinu busen se raširi i procvjeta.


luk vlasac

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 19:58
Konopljika ili fratarski papar (vitex agnus-castus)







Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 16:45
Slavujak zar to uspijeva u vrtovima ta konopljika?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 18:14
pustolovka,
konopljiku imam već treću godinu, bez problema raste, prezimi i donosi plodove koji sazriju i mogu se koristiti za liječenje.
sjeme sam sijala, ali mi nije niknulo.
reznicama se dosta teško razmnožava.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,294 sekundi.