Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dendrobium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dendrobium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 21:00
Izdanci kod dendrobiuma naočigled rastu. Usporedbe radi možete pogledati sliku na prethodnoj stranici od prije 20-tak dana.
 
Na vrhu stabljike sa strane izrasla je grančica na kojoj se pojavio danas jedan cvjetić.Ovo mi je prvi dendrobium nobile pa nisam sigurna da li je to mali keiki jer se ispod vidi nešto kao zračni korijen.
Mali korijen najbolje se vidi na posljednjoj slici.
Molim znalce da pomognu kod identifikacije o čemu je ovdje riječ?
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 21:33
Draga Lana, fascinira me ova tvoja orhideja.
Ja imam dendrobium kakav ima i Triša a fotka je na prvj stranici, samo nije toliko velik. Upravo mu se posušio poslijednji cvijetić. Znam da trebam odrezati cvjetnu stapku, ali nisam sigurna gdje. Recimo 5 cm od lista?
Što dalje? Što bi značilo pustiti je da se odmori, da miruje? Trebam li je prestati zalijevati? Kako dugo? Što je s vlaženjem listova? Do sada sam ih vlažila svaki dan dva puta: ujutro i navečer (ponekad i preko podneva, ako bih za to imala vremena. Da li će mirovanje posčješiti stvaranje pupova?

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 22:24
Perla moj je dendrobium nobile i kod njega nema cvjetne stapke. Čini mi se da je tvoj dendrobium phalenopsis a za njegovu stapku zaista neznam kako odrezati i do sada nisam nigdje taj podatak uspjela pronaći. Ja bih za sada ostavila stapku kakva je pa ćeš vidjeti kako će se dalje ponašati.
Moj je dendrobium nobile i cvjetovi rastu direktno iz debla, posuše se i otpadnu. Tragovi gdje su bili cvjetovi vide se gore na mojim slikama. Dendrobium ne trebaš toliko puta dnevno špricati. Nakon prestanka cvatnje dovoljno je svakih 2-3 dana. U periodu nakon cvatnje smanji zalijevanje na svakih 12-tak dana.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 07:36
Još uvijek nikoga da mi pomogne o čemu se radi kod mog dendrobiuma?!smile68
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 10:56
Saznala sam od znalaca s orhideje.net o  čemu je riječ kod mog dendrobiuma. Ona grančica sa strane je bebica (keiki). Dakle moja orhideja će imati prinovu.smile91 Sad treba čekati da zračni korijenčići narastu do 3 cm i krećem u akciju odvajanja bebice od matične biljke. 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 12:12
e bas sam i ja to htjela pitat i moj je tako potjerao cvijetove i te korjencice i to na dva mjesta :) i jos sastrane tjera isto mlade normalno kao i tvoj :)
hvala za info znaci kad malo poraste morat cu ga odvojiti :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 12:08
Prije nešto više od mjesec dana obavila sam odvajanje bebe dendrobiuma od mame orhideje. Slika bebe je gore na slici pa se vidi razlika onda i danas. Nova orhidejica naočigled napreduje. Nadam se da će i dalje nastaviti tako. Ovo mi je prvi keiki pa sam jako happy. Evo kako moja beba deja danas izgleda.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 12:31
Lana preslatka je i zbilja napreduje. Moja velika nema mladice, lijepa je zelena, ali ne cvate, s čim da je dohranim?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 12:35
Triša možeš sada svaka dva tjedna gnojivom za orhideje. Ja koristim Compo gnojivo, ali svejedno je od kojeg proizvođača kupiš bitno je da je baš gnojivo za orhideje. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 16:04
Hvala Lana napravit ću baš tako pa ću čekati dok procvjeta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 10:52
moji ti kekiji su cvjetali ali nemaju listove samo korjenje... sad je ocvjetao ali nema listova pa neznam hoce li ista biti od tih kekija :(

inace sastrane mi rastu 3 mlada iz zemlje a ova dva gore sad stoje bas me zanima sta ce biti
Per aspera ad astra.



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 15:34
Zvjezdana stavi nam sliku tvojih keikija da ih vidimo. Ove nove izdanke koji rastu samo ostavi da lijepo napreduju i popune posudu. 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 11:33
Evo lana slikice...
ne kuzim sad hoce li oni pustiti lisce ili su gotovi, svaki od njih je imao prije po 3 cvijeta koji su ocvjetali i sad tako stoje vec neko vrijeme


Per aspera ad astra.



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 14:53
zvjezdana zaista čudni neki keikiji. Moj je isto imao cvijet ali i listiće, a tvoji samo stabljiku i korijenje. Ja bi sačekala još malo da vidim da li će možda pustiti koji list i onda lagano skalpelom odvojila od matične biljke jer što se tiče veličine korijenja biljka je spremna za odvajanje.
Možda nam se javi netko od znalaca da nam pomogne u ovoj dilemi?!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 10:11
pa da bas su cudni kekiji ne kuzim ih bas :D vidjet cemo sta ce bit pustti cu ih pa sta bude... bas me zanima oce li prezivit 
Per aspera ad astra.



Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 16:34
evo samo da kažem kupila sam dendrobium ima 4 cvijetne stapke i skroz je bijeli.Nadam se da će se naviknut na mjesto u dnevnoj sobi i da će još dugo dugo cvjetati.kupila sam ga danas u maloj teglici (prmaloj) on je viši od pol metra a teglica je bila takva da se mogao prevrnut iz nje. stavila sam ga u broj veću teglicu i samo nadopunila sa korom.Znam da ih nije dobro presađivat dok cvatu,ali onako ga nisam mogla stavit jer je bio pre nestabilan. još sam zavezala sa mašnicom za stalak na kojem je da ga slučajno netko od mojih ne sruš :) a kad ocvate onda vjerojatno dobije veću posudu i novu koru jer sam vidla sad da je ova njegova skroz sitna al nisam htjela ga previše sad šokirat :)) puno pozdrava pa vam javim kako napreduje =)
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 17:12
Imam par pitanja u vezi dendrobiuma phalaenopsis, kupila sam ga u mbm-u i donjela doma sve je bilo ok prvih tjedan dana nakon toga su mu počeli žutit pupoljci i svi su popadali imao je 4 grančice koje su rasle iz vrha, cvjetovi koji su se otvorili nisu trajali duže od tjedan i pol, nije mi jasno u čemu je probem??Listovi su još uvijek zeleni i čvrsti jedan je ispao i korjenje izgleda ok.Kako da ga natjeram da ponovo procvate i ima li još nade za njega???Cvjetne stapke sam odrezala do kraja nadam se da nisam pogriješila ali počele su se sušit
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 20:10
hm jel imas dendrobium ili phalenopsis ili oboje?

mozda je dozivio temperaturni sok pa su mu se zato osusili pupoljci?
Per aspera ad astra.



Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 14:56
Btw Zvjezdana kako je prošlo s tvojim keikijima?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 17:19
neznam jos su isti onakvi posadila sam ih pored i ne micu se....
btw pospricala sam danas sve jer su se pauci vratili opet... sve iznjela van i dobro pospricala i vratila nazad kad se osusilo bilo toplo pa...
i jos pobola stapice za njih isto unutra... valjda cu ih spasit...
i jos mi novu orhideju napale vunasti crvci (ili su vec bili na njoj ko zna)... bas sam baksuz u zadnje vrijeme sto se tice cvijeca...

valjda ce se oporavit jadno...
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.