Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dendrobium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dendrobium

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
Korisnik
Poruka
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 20:41
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

hm jel imas dendrobium ili phalenopsis ili oboje?mozda je dozivio temperaturni sok pa su mu se zato osusili pupoljci?

Imam dendrobium phalaenopsis kako ima dendrobium nobile, tako je moj phalaenopsis,a neznam jel od šoka nadam se da će procvast ponovo,bio je skroz bijeli sad su ostali samo listići i oni su zeleni i ok,a stapke sam odrezala do kraja pa neznam jesam li pogriješila
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 20:46
prvi post od Triše ima sliku takav je i moj bio dok mu nisu cvjetići otišli. :'(
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 13:31
Zvjezdana što se tiče keikija prema mom iskustu zaista sporo rastu i gotovo da se ne miču. I kod mog je prošlo par mjeseci dok je istjerao novi list, tako da budeš strpljiva i s tvojima.
Što se tiče uši poduzela si korake i vjerujem da će se tvoje orhideje oporaviti. Samo ove bolesne stavi u karantenu i nemoj da ti budu blizu ostalih jer će se i one zaraziti.

Vendi nisi pogriješila što si odrezala nakon cvatnje stapku. Kod ove vrste dendrobiuma na toj stapki više neće biti cvijeta. Moguće je da ti zbog promjene temperature otpadaju pupovi i cvjetovi. Ponekad se to zna dogoditi.
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 21:15
Hvala sad mi je lakše kad znam da nisam pogriješila A sad da li će ponovo cvasti vidjet ćemo, sad ću ga prskat i dalje pa kako on odluči, da li ima neka posebna briga oko njega sada još? čitala sam na internetu na stranici o orhidejama da se trebaju sada rijetko zalijevat tek toliko da se ne osuše? pa me zanima da li je to tako ili da ga zalijevam normalno kad se supstrat posuši potapanjem?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 00:06
Danas smo susjeda i ja kometirale ovo ljepoticu a kako ja ništa o njoj ne znam no znam da ti Lana sve znaš,pa aj pomagaj.
Imam je od ljetos,kad je i cvala.Kako je ocvala otpali su joj i listovi na toj,glavnoj,grani.Grana je još uvijek ok,zelena je no nema lišća.Ok to me i ne zabrinjava(jel bi me trebalo???) jer je u međuvremenu 5 mladih grana potjerala.Grane su nekih 15-20cm.Kako meni nikako ne uspjevaju orhideje ja ovoj nisam davala ništa.Ni prihranu(ne znam koju pa onda ništa nije dobila)niti sam je mlijekom zaljevala.Samo voda povremeno.Za sad je ok,lijepo raste,listovi su zdravi i zeleni no mislim da bi joj ipak trebala nešto dati(ili ne?)ako bi htjel,a htjela bi,da cvate.
Vidjela sam da je tvoja procvala i koliko mi se čini ima više grana.Jel na svakoj ima cvijet?Mislim sad,istovremeno?
E da,vidim ovo da ju prskate.Ja svoju nisam preko ljeta a ni sad,iako je suh zrak i mislila sam da će se to vidjeti i na njoj no kako je dobro,nebi htjela ništa početi da ne pokvarim.Jel se baš mora prskati?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 16:58
Shasha to što ti je otpalo lišće na staroj ocvjetaloj grani je normalno, kod moje je isto tako. Na dvije nove velike grane je kao što si vidjela procvjetala sada istovremeno i baš ju je lijepo vidjeti s tako puno cvjetova u ove zimske dane.
Dendrobium nobile voli vlagu imeđu 50 i 60% tako da bi ga trebala povremeno prskati po lišću. Što se tiče zalijevanja sada ga stavi na suhi režim tj. zalij ga tek kad se supstrat dobro isuši na taj način ćeš ga natjerati na cvatnju.
Kad mu prestane cvatnja dobro bi bilo barem jednom u tri tjedna dohraniti ga gnojivom za orhideje. Ako ti se pojave "medene" suze na listovima ne brini to je normalno, samo onda češće pregledaj lišće jer se na te suze jako voli nastaniti crveni pauk.
Nadam se da sam ti uspjela odgovoriti na tvoje nedoumice. Vjerujem da će te i tvoja uskoro obradovati cvjetovima jer prema tvome opisu vidim da sasvim dobro raste i napreduje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 23:49
Ma srce sismile79Znači sad je ni nebi trebala početi prihranjivati?!
Da,ne zaljevam je često,kad se supstrat skroz osuši onda zalijem.Ja je ne potopim u vodi,samo je zalijem i nakon nekog vremena bacim višak vode.Ovo za suze nisam znala.Nikada ih nisam na orihidejama vidjela.U stvari,kod mene se pojave samo na difenbahiji ponekad.No,pripazit ćuWink
Na vrh
Vendi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vendi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 21:47
molim za pomoć imam dendrobium phalaenopsis imao je tri one stabljike na kojima je bilo lišće na dvije je skroz otpalo a na trećoj su ostala 4 lista, zasada još zelena. Svi ostali su polako žutili i otpadali, nije mi jasno zašto i cvijeće mu je brzo otpalo, a jedna cijela cvjetna grana se uopće nije ni otvorila.Ima li mu još spasa?? korjenje mu nije trulo i pazila sam kako ga zalijevam,i sada umire molim za mišljenje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 22:12
Za razliku od dendrobiuma nobile kod kojeg je normalno da otpada lišće kod dendrobium phalenopsisa nebi smjelo otpadati lišće, nekoliko listova nije problem ali ako je više onda definitivno nešto nije u redu. Ne smiju biti velike razlike u temeperaturi između dnevne i noćne.

Imaš ovdje na 1. stranici opisano pa malo pogledaj.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 21:42
slike suprekrasne
 
 
parim oči gledajući ih smile71
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 20:24


evo i mog dendrobiuma kupljen na akciji za 20 kn. malo je malecki u odnosu na vaše , ali mi je baš sladak zbog svoje veličine.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 20:31
evo ga u usporedbi veličine sa ostalim cvijećem


/7241.aspx">
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 14:17
Matilda zaista je lijep,u kakvom je sad stanju pošto je prošlo više od 3 mj.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2010 u 22:13
hvala mandevila! nakon što je ocvao, premjestila sam ga na drugo mjesto, koje rijeđe posječujem. s obzirom da volim često provjeravati svoje biljke, te promatrati svakodnevne promjene na njima. na dendrobiumu nije bilo neke promjene, a ja vrlo nestrpljiva pa ponekad pretjeram sa zalijevanjem i prihranom. nakon što si me podsjetila na njega otišla sam u provjeru i ugodno se iznenadila. pun je mladih izdanaka. nadam se da će biti i koji cvjetić



Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 16:08
joj,sram ga bilo kak je krasan a imat ćeš i podmladak
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 14:38
Evo mog dena-jel to phalenopsisorhideja%2008.08orhideja%2008.08
Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2010 u 17:21
Imam pitanje...... moja sveki je dobila pred cca godinu i pol, bijeli dendrobium nobile. Nema jednu stabljiku, nego jedno pet, šest stabljika sa čvrstim listovima. Od onda nije pustio ni cvijetić. Do njega se nalazi druga orhideja (phal) i on cvijeta luđački. Uvijeti su idealni i identični. Kad zalije jednog, zalije i drugog. Ne znamo  šta mu raditi.
Daleko je on od toga da ugine samo....toliko je ljepši kad cvijeta..........  hvala unaprijed

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2010 u 09:20
Dendrobium nobile ne cvjeta često kao phalenopsis. Prema mom iskustvu cvjeta otprilike jednom godišnje, cvjeta bogatim cvatom ali cvatnja ne traje dugo (otpriike mjesec dana), za razliku od phala čija cvatnja traje i po nekoliko mjeseci. Što se tiče njege održavam ga isto kao i phalenopsis orhideje osim u periodu mirovanja kad ga pustim da se supstrat dobro isuši prije novog zalijevanja.

Moj dendrobium mi je o.g. cvjetao u siječnju i sad se opet sprema na cvatnju.
Meni osobno se kod njega jedino ne sviđa što cvjeta samo na novim granama, a stare nakon cvatnje ostanu gole bez lišća.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 16:35

Pozdrav, ja bi dodala svoje iskustvo.Upravo mi cvjeta bjeli s ljubićastim jezikom i vrhovima latica, cjelo ljeto bio je vani pod balkonom dok nisu poćeli pupovi izlaziti na grani koja je ove god. izašla .U njela sam ga prošli mj. ukuću na svjetlo mj. tj. klizna stjena južni prozor, ima oko 40cvjetića na 12pupova.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2010 u 12:12
Gordana102, može slikaCool
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.