Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dendrobium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dendrobium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 17>
Korisnik
Poruka
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 19:52


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 13:48
predivan je i moj je cvjetao sada prije bozica :)

vidim ni tvoj nije uspravan moji svi izdanci tako se iz vitopere na sve strane mislim da mu bas treba svjetlo odozgora jer brzo raste
Per aspera ad astra.



Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 14:13
Hvala Zvjezdana!!!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 22:43
Cure, moje drage znanice orhideja imam pitanje:
Ovo je moja  Nobile, cvjeta na dvije grane a treća je imala cvijeća kada sam je dobila, sada ne.  Ima pri vrhu lišća.Šta da radim sa trećom granom? Da je odrežem  ili će ona iduće godine opet cvasti pa da je pustim. Ne baca mlade stabljike iz korjenai neznam zašto?
Evo slike:
 
 
 
 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 09:24
pa u pravilu se stare ne rezu mada stare ne cvijetaju više  ali ti moze stara pustiti  mladog dendrobiuma bilo odozdola bilo na njemu bas tako da ja to u pravilu ne režem uopće

moj dendrobium pošandrcao pustio je na toj jednoj stabljici valjda 5-6 mladih jedan mladi mi čak i procvjetao neznam uopće kako da ih odvojim jer nemaju basš neki korijen a već su veliki
Per aspera ad astra.



Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 19:38
Slažem se sa Zvjezdanom, tek kad ti posmedji cjela grana onda je možeš odsjeći.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 22:42
Danas sam na rasprodaji kupila dendrobium phalaenopsis sa uvelom stapkom i cvijetom .
Barem mislim da je to ta orhideja ,jer na njoj piše Polar Fire 1R.
Imala je jednu stapku i na njoj par uvelih cvijetova .Stapku sam odrezala.
Svašta sam trenutno pročitala o  dendrobium phalaenopsis,pa imam dvojbe .
Mislila sam ju smjestiti odmah pokraj ostalih orhideja phalaenopsisa i prskati ju 2-3 puta dnevno kao i phala.
A sada nisam više sigurna .
Ostale orhideje su mi na istočnom prozoru i kada je jače sunce spuštam roletnu da im listovi ne požute ,a za dendrobij sam pročitala da voli istočnu stranu i dosta sunca .
 
Molim vas za savjet ! Tongue 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 22:43
Kupila sam jedan dendrobium Nobile,ali ne znam kakve je boje jer je odcvao i bio na akciji.Izgleda lijepo i zdravo i ništa nisam dirala  već sam cijelog sa zemljom izvukla iz tegle i posadila u malo veću teglu i okolo i malo odozgo stavila substrata za orhideje.Da li je to sad ok.i kad mogu očekivati slsmile126ijedeću cvatnju.Obitava na sjevernom prozoru na temperaturi od oko 10-12 °C.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:20
Po uvelom cvijetu moja bi orhideja mogla izgledati ovako
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 07:59

D

Smilesmile169
DRAGE MOJE,
moram postati vlasnica dendrobiuma,ne zvala sa ja belina,to mi je uvjek bila želja,ali dok se nisam došla na forum nisam ništa znala o njemu,a sada kad bude,kupim si ga sama i slikam,pa ćete samnom veseliti,
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 12:40
silvestra stari dendrobium nobile  ti neće više cvjetati znaci cekas dok ne potjera keki ili na stabljici ili pored taj mladi ce ti cvjetati ali starog ostavi svakako jer iako su cvjetovi otišli može na sebi potjerati kekije moji to redovito naprave baš sam nedavno posadila turu kekija nadam se da će mi se primiti svi pa ću ih imati za izvoz :D

anči ako je takav onda je phalenopsis ja sam isto takvog kupila i tjera mi maldog sastrane
Per aspera ad astra.



Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 22:16

Kako da ga održavam kao i phala ?

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:28
Sad i ja svog moram malo bolje pogledati ,po starim cvjetovima izgleda da je kao Ančin,pa onda nije Nobile nego phalenopsis.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 19:07
Imam jedno pitanje, danas sam dobila dendrobium nobile pa me zanima dali on voli više sunčani položaj ili recimo sjevernu stranu kuće gdje nema toliko sunca?
Dream as if you'll live forever , live as if you'll die today
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:52
stefkaja ja bi ti preporućila ne direktno sunce ,moj je trenutno na stepenicama ispred stakla zapad jer na vrhu ima cvjetne pupove što se zimus nisu otvorili a sad su krenuli, kad odcvjeta ide van.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 21:10
Moj dendrić, onaj kaj cvate na vrhu grane, sa dugom cvijetnom stapkom, me iznenadio drugom cvatnjom, a do sada sam mislila da cvate grana samo jednom!!

Uploaded with ImageShack.us

A isti dendrić,na drugoj grani  ima keiki



Uploaded with ImageShack.us

Kod mene je već 4 godine, i ima prekrasne debele grane, kad sam ga kupila imao je 1 granu a sada ih ima 7.  Obično cvate zimi ali ovaj me je zbilja iznenadio, i ovom cvatnjom ali i keikijem!!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 17:20
Moram se pohvalit sa mojom orhidejom...poklon drage prijateljice ali je procvijetala kod mene..








Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 17:49
bromelija, prekrasna ti je ova orhideja.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 12:18
predivni su vam dendroni, moj je tako bio lijep i odjednom mu se lišće pocelo sušit i otpadat al stalno daje male izboje na granama, nadam se da ce doći k sebi.
Dal da mu dam sada prihranu ili da mu smanjim zalijevanje?
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 19:59
Postala i ja vlasnica dendrobiuma.
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.