Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dendrobium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dendrobium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 17>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:30
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Postala i ja vlasnica dendrobiuma.
 
 
 
Koja je to raskošClapsmile120
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:32
Belina,već dugo nisam vidjela tako raskošnu orhidejuClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:33
Predivan!!!  Skoro ga osjetim i kod mene kako miriši Tongue

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:39
 
HVALA VAM,
Samo da znate da se učim stavljati slike,sva sam se oznojila,ali kada vidim da uspijem,sama se veselimTongue
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:15
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

 
HVALA VAM,
Samo da znate da se učim stavljati slike,sva sam se oznojila,ali kada vidim da uspijem,sama se veselimTongue
Obradovala si i nas s ovim ljepotanomEmbarrassed
nikako da skinem oko s njegaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
geceta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje geceta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 13:57
i mom muzicu je takav sad u Kalii zapeo za oko, mislim da cemo morati nazad po njega :-) kak se inace brinuti za jednog takvog?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:44

Da li netko zna zašto se jedan moj dendrobium ponaša čudno? Kako vene posljednji cvijetić, isto tako uvene i posljednji list na njemu i ostane neugledna, suha stapka. Nakon nekog vremena na vrhu gdje je bila cvjetna stapka izbije jedan, nekad i više keikija i tako ga obnovim. Nikad mladicu ne potjera iz korijena....zašto??

Evo kako to jadno izgleda

 

Ovako izgleda u cvatu

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:54
I ja sam prije par godina imala jednog i isto mi se nakon cvatnje skroz posušio.Mislila sam da je mrtav jer se ništa s njim nije događalo neko vrijeme,samo se skroz posušioThumbs%20Down
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:33
Ovaj se tako ponaša od kad ga imam, svake godine se obnovi iz mladice
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:56
Za ovako nešto još nisam čula Embarrassed
Kod mojih, i ako odbace listove sa starih izdanaka, mladi izdanci rastu od dolje...
Čudaka nekog imaš LOL
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 18:02
pa i meni više tjeraju gore nego dolje izdanke neznam zašto :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 18:08
Eto i nje sad... Možda su onda moji čudaci LOL
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 19:07
Dajte se cure dogovoriteLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:16
ja bi radiej da dolje tjeraju da ih ne moram odvajati i strepiti oće se primiti ili ne...

bebi deniće ti pošaljem kad se smiri ova hladnoća da se ne slede putem ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:20
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Eto i nje sad... Možda su onda moji čudaci LOL
Dobri su ti tvoji čudaciLOLLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:21
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

ja bi radiej da dolje tjeraju da ih ne moram odvajati i strepiti oće se primiti ili ne...

bebi deniće ti pošaljem kad se smiri ova hladnoća da se ne slede putem ;)
Čuvaj ih ko Boga te molim, vremenske su prilike nepovoljne
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:27
Drage,
moj dendrobium je sada bez cvijetova,što sad sa njim?
Hvala na odgovoru.
Bebolina tvoj je čudo,a imaš ti i ljepotane.Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:38
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Drage,
moj dendrobium je sada bez cvijetova,što sad sa njim?
Hvala na odgovoru.
Bebolina tvoj je čudo,a imaš ti i ljepotane.Clap
@BelinaHeart pusti ga kako je, nakon kratkog će odmora ponovo krenuti s pupovima. Nobile ponovo krene u cvatnju nakon šokiranja, što ni ja nisam znala, ali naša me @Emilly dobro savjetovala.Clap Ja sam ga držala neko vrijeme vani na zimi, ni kapi mu vode nisam dala i evo ga, pupa na ocvalim granamaLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:41
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Drage,
moj dendrobium je sada bez cvijetova,što sad sa njim?
Hvala na odgovoru.
Bebolina tvoj je čudo,a imaš ti i ljepotane.Clap
@BelinaHeart pusti ga kako je, nakon kratkog će odmora ponovo krenuti s pupovima. Nobile ponovo krene u cvatnju nakon šokiranja, što ni ja nisam znala, ali naša me @Emilly dobro savjetovala.Clap Ja sam ga držala neko vrijeme vani na zimi, ni kapi mu vode nisam dala i evo ga, pupa na ocvalim granamaLOL
 
 
pa kak neće kad ih maltretirate jadne LOL pa si misle bolje da cvatu pa onda na toplo nego da se smrzavaju vaniLOL
 
inače, moji tjeraju mlade i iz korijena i od gore LOL
 
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 20:55
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

 
pa kak neće kad ih maltretirate jadne LOL pa si misle bolje da cvatu pa onda na toplo nego da se smrzavaju vaniLOL
 
inače, moji tjeraju mlade i iz korijena i od gore LOL
 
heheheLOL gle njeLOL ti ih kao ne maltretiraš, jel' LOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,402 sekundi.