Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jaja sarana sa voskom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jaja sarana sa voskom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 13:24
ovo je prekrasno, tako precizno, a koliko ih je ,pa to si sigurno radila danima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 11:17
sve zavisi da li radim samo sebi ili ne...
ali ne pada mi tesko,volim to da radim
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 10:37
Prava omjetnost!!!!
Bravo majstorice!!!!Clap
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 11:18
Ova gojina jaja su prekrasna. Ja ne znam tako lijepo crtati. To je prava umjetnost. Evo kako su izgledala  od prošle godine:
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:10
ovogodisnja sarana jaja







Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 14:48
Prekrasna.Prava umjetnost.....smile141smile141smile141
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nada-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1087
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 20:52
Svaka čast, ovoliki broj,ovako pedantno i precizno oslikati,pravi je poduhvat.Prekrasno.
Na vrh
Boby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 09:24
Gioiaa predivna jaja radis. Mozes li mi objasniti postupak bojenja, jer meni se kod bojenja cesto razmaze vosak, pa sara nije tako lepa.    
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 10:28
Boby evo ovako: kad hocu da ih ofarbam,poredjam ih u sito(ne bitno koje je)jedno do drugo da se ne pomeraju i onda ih potopim u vrucu vodu...zato se jaja ne okrecu u vodi i sara ostaje cista
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 12:19
Slučajno sam na ovo naletila, sreća da jesam. Gio, pa nadam se da sačuvaš ta jaja. Prava su umjetnička djela.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 13:44
kako uspijes dobiti tako tanke crte, ja sam pokusavao ali uvijek ispadnu deblje i ne tako ravnomjerne debljine
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 15:27
pero treba da je tanko,ali i iskustvo pomaze ,a uz sve to pred Uskrs nasaram bas puno,i sto vise saram ona su sve bolja i bolja

vera4 ,ostavim samo dva kao cuvarkuce,a drugi se izlupaju...nekad sam ih cuvala,vise ne,nesto razdjelim,prije naravno uslikam
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 15:57
divim ti se.... pokusao sam prošle godine a idem u napad i ove godine opet.
 
nece me tako lako pustiti... ne odustajem dok ne budem samo 10puta gori od tvojih radova. kada to uspijem onda mogu reci da sam zadovoljan sa svojim radom :o))
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 18:29
predivno mi je sve!
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 21:40
Ajme, ova pedantnost, ovako mirna ruka,ova "filigranska" jaja su za mene viša matematika.
Genijalno! Baš su prava mala remek djela! Svaka čast!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2015 u 17:18
Sve je bliže  Uskrs pa da malo obnovimo temu. Kako ćete ove godine šarati jaja?
 Imam pitanje? Kako je najlakše i najbrže skinuti vosak poslije bojanja jaja? Kakva su vam iskustva?...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2015 u 21:24
Milice, kad sam bila mala mi smo doma sarali jaja voskom (doduse ne ovako precizno i lijepo kao sto ovdje vidim) a poslije bojanja smo ih malo stavljali iznad plamena svijeće da se vosak otopi i onda malo potapkali ubrusom. I obavezno smo ih mazali mascu da se sjaje
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2015 u 21:31
Sad kad gledam ova Gioina jaja, dobijem zelju da se ponovo okusam u tome... moram samo "posuditi" pero za tus iz sinovog pribora za likovni
Gioia, svaka cast!
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2015 u 22:21
Mi smo isto skidali vosak uz pomoć plamena svijeće, tako radim ja i sada jer sam tako naučila od moje mame ali to mi se čini dosta sporo.... Mislila sam da možda netko zna brži način....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2015 u 10:22
Milice, ne znam da li pomažem, ali moja baka ih je stavljala na kratko u zagrijanu rernu.
Poslagala bi nekoliko komada na sloj novinskog papira u staru tepsijicu, pa u vruću rernu. Ne sjećam se tačno na koliko vremena, znam samo da je provjeravala da li se vosak otpustio.
Kada se vosak otpusti, pobrisala ih je, pa druga tura u rernu.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.