Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rhodochiton atrosanguineum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rhodochiton atrosanguineum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 22:44
Je li jos kome uspjela sjetva Rhodochitona?
Ovo je jedan dio mojih biljaka.




     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 15:47
Ja sam nekad na jednoj od zg kava dobila krasnu malenu biljčicu.. i evo iako sam mislila kako ništa od nje, vani zahladilo, a ona me iznenadila... možda i bude nešto od nje ipak ove godine. Puna je sitno sitnih pupića.Heart




belica,zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 14:16
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Ja sam nekad na jednoj od zg kava dobila krasnu malenu biljčicu.. i evo iako sam mislila kako ništa od nje, vani zahladilo, a ona me iznenadila... možda i bude nešto od nje ipak ove godine. Puna je sitno sitnih pupića.

A ja sam nekad na nekoj Zg kafici podijelila sjeme
Šalu na stranu belica, biljka izgleda jako lijepo.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 18:42
hvala makk, tek očekujem da će biti i još lijepši , samo nek je joooš sunca.
I tko zna... možda taj i je iz tvog sjemena, ali meni ga je R. Sara dala... Heart. to je zato jer je od srca.
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 19:41
je, je...sjeme je od makkClap, a sijala je BB, a ja sam dijelila biljkice osim tebi, nataliji, travi, ne znam još kome, ali nikome nije tako lijepo napredovala kao belici...moj je primjerak živ, ali u jako lošem stanju, samo se nadam da će preživjeti zimu i očvrsnuti do proljeća...mislim da je to biljka kojoj nikako nije odgovaralo dugo, suho i vruće ljeto...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 21:35
Sara, Rhodochiton ne voli često zalijevanje. I moji su bili "mrljavi" kad sam bila brižna i zalijavala ih svaka 2-3 dana.
A onda sam okrenula drugu ploči i moji Rhodochitoni su odjednom počeli rasti.
Svima koji su dobili biljkice jedan savjet. Ostavite ih preko zime u neku, ne tako toplu, prostoriju. Ja imam jednu koja je prezimila prošlu zimu. Možda i vama uspije.
Desno na slici su biljke koje su preživjele prošlu zimu u podrumu, lijevo ovogodišnje biljke.



U jesen listovi mijenjaju boju i vidi se da su prošlogodišnje biljke već promjenile boju za razliku od ovogodišnjih.
I još jedan savjet: mislim da biljci više odgovara kada "pada" tj. kad se uzgaja kao viseća, nego kao penjačica.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 21:47
nažalost, moja klijanac je pokojni već neko vrijeme
nije mu bilo lako po onoj vrućini, a sigurno nije otišao od previše vode, mada je bio redovno zalivan
jednostavno bi počeo malo rasti, pa se osušila grančica, izbila nova... tako par puta, ali korjen mu uopće nije bio razvijen...
na kraju ga je dokusurila ona jaka bura mislim krajem 8. ili početkom 9. mjeseca, a mislim da je i travin "partia"

prelijep je i baš mi je krivo, ali...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 22:07
Natalija jako mi je žao tvoje biljčice. Ja stvarno ne znam od čega su moji ovakvi. Nisam ih ničim prihranjivala, malo sam lijena za to
Jedino što sam im obezbijedila je kvalitetna zemlja.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 06:32
aha onda je to tajni sastojak... jer ja  sam svojeg tretirala baš tako... pustila sam ga cijelo vrijeme da slobodno pada dok je rasao, češće mi se znao i skroz prosušiti ( igrom slučaja ) a ni gnojila ga nisam baš pretjerano i eno ga, svaki dan sve lijepši. Isto sam primjetila da nije neki fan tog ljetnog sunca...
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 07:22
zemlja mu je bila ok, a nije se stigao ni pružiti toliko da ga stavim uz štapić pa nije ni do forme

pretpostavljam da mu je bilo presuho za disati - presuhi zrak,
kod mene uvijek ima vjetra, em ugrije sunce, a još više vjetar isuši i zrak i svaku molekulu vode iz njega

ako se ne varam spada u tropske biljke, ali ne i pustinjske, a takvi uvjeti su najčešće kod mene ljeti


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 10:09
Moje sijance je ubila klima.Ja sam to sve bila iznijela vani u maju,onda je odjednom preko noci zahladilo,nastala prava zima,pao snijeg ..Unijela sam ih još tu noc,ali svi su uginuli..Tek su bili izvirili iz zemlje i zima ih dotukla..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 12:07
Natalija moguće da je od izuzetno suhog zraka i vjetra. Kod mene je ljeto bilo, izuzev 10-tak dana, prilično kišovito. Stalno su se smjenjivali sunce i kiša.
"Sad" ce januar, pa svi na popravni
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 13:33
...i ja se pridružujem nataliji u razmišljanjima da je krivac za loše stanje naših Rhodochitona suhi zrak...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 15:05
Hm... ali moj je jadan stvarno bio doslovce zanemaren... i cijelo je vrijeme bio na istom tom suhom zraku koji krivite... R. Sara pa ti znaš da je moj balkon baš čitav dan na vatrometu sunca... možda je caka baš bila u previše zalijevanja i motanju da se penje... pa zato nije uspio... ja ću svakako pokušat uloviti sjeme pa da probamo i slijedeće godine.

belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 19:25




     evo  mog jadnička, nije se ni pomakao od proljeća:




po savjetu naše makk, stavit ću ga na stubište, tamo će mu biti dosta svježe, jedino ne znam kako sa zalijevanjem preko zime, pretpostavljam minimalno.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 20:18






a vidi moj danas... baš me očarao, čak je i puno lijepši nego na fotkama...

nemogu vjerovati da je tvoj tako malen ostao- šteta, ali narasti će on tebi
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 20:19
Oprostite na veličini slika, ali meni ovaj novi photobucket jednostavno neda da ih smanjim... tj ja ih smanjim i spremim, a on ih opet drži u ovom formatu...
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 20:46
Sara narasti će,glavno da je živ,a tvoj belice je prekrasan Clap
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 22:18

Izvini Sara, ali ovom sam se morala baš nasmijati. To zbilja nije jednostavno, mislim uspjeti održati ga tako malim
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 23:22
Originalno poslano od člana makk makk napisao:


Izvini Sara, ali ovom sam se morala baš nasmijati. To zbilja nije jednostavno, mislim uspjeti održati ga tako malim




...moram priznati da sam se jako trudila, draga makkLOL!...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.