Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rhodochiton atrosanguineum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rhodochiton atrosanguineum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 08:50
dobila sam i ja par biljkica, ali nisu se dugo održale na žalost (izvor je isti Wink) a predivan je ovaj tvoj belice, simpa su mu i listovi sa ovako ofarbanim rubom 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 14:53
Rhodochitoni frizirani i spremni za podruma.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 16:02
uh tako i moj nekak trenutno izgleda, polusuh s par listića. Držim ga u hladnom hodniku i nadam se da će ipak prezimiti..

belica,zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 17:05
Belice, jesen je.....ove sam ja "ošišala" za zimovanja.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 22:59
draga makk, i u ovakvom jesenskom izdanju itekako su ljepši od onog mojeg jadnikaLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 23:58
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

draga makk, i u ovakvom jesenskom izdanju itekako su ljepši od onog mojeg jadnika[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />...




u plasteniku je ostalo još nekoliko biljaka u malim saksijama. Za njih nisam našla mjesto, a bilo mi ih je žao baciti.
Imam ideju: udružit ćemo tvoj Rhodochoton i moj Achimenes koji je cijelu sezonu narastao 5cm-6cm.
Koji bi to duo bio
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 00:20
Makk, baš bi to bilo divno udruživanje !!!Prava selekcija !! 

 Al i ja imam jedan mali achimentes, od nekin 4-5cm, neka zaostala zvijezdica, i vidi sad, sprema se za cvatnju, ima mići pupoljčić !!!

1ldg0asepm8k9azx2rq.jpg

 A jel i taj vaš Rhodoccc...ima gomoljčiće kao achimentes ili se razmnožava samo sjemenkama ??  I jel se mogu gdje nabaviti ? Možda bi ih i ja križala !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 06:37
...koja bi to ekipa bila, draga makkLOL...nego, reci mi, ako se dobro sjećam, pričala si da bi Rhodochiton trebalo nešto ranije sijati...točno, ili sam nešto pobrkalaWink?

...Free, Rhodochiton se razmnožava sjemenom, kolko mi je poznato, ali ti ja baš nisam meritorna za informacije o uzgoju u vezi njega, hehehe...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2012 u 12:27
Sara sjetvu možeš početi već krajem Januara/početkom februara. I ne zaboravi da klija na svjetlosti, znači sjeme se ne pokriva zemljom, nego se lagano pritisne. Za zalijevanje se koristi flaša s rasprščivačem (ili kako se to već kaže).
Ovo sam ti nekad odgovorila na blogu...zaboravljaš, zaboravljaš .....
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 09:07
...polako se pripremam za sijanje...brojim sjemenkeLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 13:44
I ja planiram sjetvu ovih dana. Iako imam prošlogodišnje biljke ipak ću pisijati 20-tak sjemenki, jer biljkama kao što je Rhodochiton jednostavno ne mogu odoljeti.


     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 14:31
...uvijek me oduševi pogled na tvoje "rodiće", draga makkStarClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 18:52
Jeste li posijali Rhodochitone?
Ja posijala, 2 saksije su Rhodochitoni i 1 Senecio confusus.





     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 20:19
...sve sam pripremila, tegle, zemlju, sjemenke i odlučila sam da će ponedjeljak biti taj svečani danLOL...
...senecio confusus, jako lijepa penjačica, draga makk, proguglala sam, krasna narančasta boja...jesi već imala tu biljku ili je prvi puta siješSmile?...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 20:25
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Jeste li posijali Rhodochitone?
Ja posijala, 2 saksije su Rhodochitoni i 1 Senecio confusus.



želim uspjeha,pa da se opet divimClap

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 20:48
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...sve sam pripremila, tegle, zemlju, sjemenke i odlučila sam da će ponedjeljak biti taj svečani dan[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />......senecio confusus, jako lijepa penjačica, draga makk, proguglala sam, krasna narančasta boja...jesi već imala tu biljku ili je prvi puta siješ[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />?...

R. Sara sretno u ponedeljak, držim ti fige.
Sijala sam Senecio c. prošle godine, ali nije uspjelo. Propustila sam jedno zalijevanje, zemlja se potpuno osušila i onda je već bilo kasno.
Hvala Belina, bez obzira na ovu sjetvu imam dovoljno biljaka za ljeto . Ipak uvijek se radujem novim sijancima.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:29
Rhodochitoni su počeli klijati
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:50
Bravo Mak!Nisam ni sumnjala u to...Biti će to divne biljčice ove sezone :) 
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 09:03
...drago mi je da su ti već niknuliClap, kod mojih još nema naznaka nicanjaWink..
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 10:51
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:


...drago mi je da su ti već niknuli[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />, kod mojih još nema naznaka nicanja[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />..

Mislim da si ti posijala Rhodochiton dan-dva poslije mene, pa bi ti ovih dana trebali početi klijati.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.