Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:26
U pravu si Anaida, a on mene veseli jer dozrijeva kada još nema našeg domaćeg voća, osim jagoda...
Jučer sam Bergeniji obećala poslikati moju lucifericu, pa počenjem sa njom
crocosmia lucifer
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:36
Silvekine/moje rudbekije
Picture%20778
jedna od preživjelih verbena cvjeta
Picture%20779
Lantanina/moja sirotica ( aptenia cordifolia)
Picture%20780
i konačno procvali i moji noćurci
Picture%20781
i jedan od ostića koji nije stradao od Reinog guzanja po mom cvjetnjaku
Picture%20782
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:45
Drugi cvat klematisa dr. Ruppel Unhappy
Picture%20784
pored njega je mladi ovogodišnji Rouqe Cardinal pa si je valjda umislio da mora i on "pocrveniti" ili se srami što ovaj mladac ima više cvjetova od njega, tko bi ga znao...
Picture%20785
 a evo i mladca... klematis Rouqe Cardinal
Picture%20788
prije mjesec dana kupljena matiola lijepo cvjeta
Picture%20789 mirta jenešto kasnije kupljena, ali drži se...
Picture%20790
crveni rododendron kaže da mu je tu dobro
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:48
smile227Crocosmia licifer !!!!!!!!!!!
 
Prošle godine kupila crocosmiu, posadila i čekala, čekala (obično se kaže: tko čeka, taj i dočeka) ali nikada nisam dočekala ni da izviri iz zemlje. Uopće je nije bilo ni u zemlji, ne znam da li ju nešto pojelo.
Tražila u trgovinama i ove godine i nisam našla.smile43 smile220
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:51
ovakve posude su dvije, sa identičnom kombinacijom
Picture%20791
 crvena begonijica je poklon od Retriver Sare, bijelu kupio MM a najmanja roza je lani nikla u teglama sa žutim begonijama... sad da li je sjeme bilo u kupljnoj zemlji ili na gomoljima...tko bi ga znao
Picture%20792
 krumpirko
Picture%20793
 Lantanina lantana
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:58
U starom cvjetnjaku procvjetao plamenac lani kupljen
 P.S. sliku sam uvećala da se bolje vidi boja, ali opet se ne vidi baš najbolje, uglavnom zeleno/roza je boje
Picture%20761
 ehinacee purpuree se raspojasale
Picture%20762
 cvatu žutozelene hoste na kojima je netko napravio sitan vez
Picture%20765
Picture%20763
 koraljna zvončika u cvatu
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 22:05
moja najcrvenija i najmirisnija ruža
Picture%20766
od 4 azaleje koliko ih je bilo u kupljenoj teglici samo je jedna preživjela
Picture%20773
 a ako se netko sjeća mog "projekta stablašica" evo 1/3 koja čist solidno izgleda
Picture%20774 to je ona posađena u teglu... tjera i iznad flaše i u flaši
Picture%20775
 ja bih pokušala malo razrezati i "otvoriti flašu", a opet se bojim da nije preranoQuestion.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 22:10
Lilie i ja sam crocosmiu lani kupila, ali ju nisam posadila direkt u zemlju ili bolje rečeno ne bez zaštite, nego u košaricu za lukovice i tako je ostala i preko zime u zemlji, samo sam zaštitila sa grančicama crnogorice, ali kako je ona bila na dijelu koji je ove godine doživio drastične promjene, u proljeće sam opet sa košaricom sve izvadila iz zemlje i tako je čekala dok nisam mogla posaditi na mjesto gdje je sada... zato sam presretna što mi cvjeta Big%20smile.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 22:45
Nisam razmišljala da ju stavim u košaricu pa ju je sigurno nešto pojelo.
 
smile43
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 23:13
I ja sam tako ostala bez mnogo lukovica... tulipani , ljiljani... prošlo proljeće sam naletila na košarice i kupila ih, a u jesen u nedostatku kupovnih mi je MPS izrezao kutije od sladoleda, odnosno napravio rupe na njima da se voda ne zadržava i ovu zimu su poslužile. Ma voluharice su opake, sve požderu...
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 23:16
Sada znam za ubuduće. Hvala na savjetu!!!!smile73
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 23:31
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 08:06
Ta luciferka je baš lip cvit,a i ostalo ne zaostaje,sve je lipo rascvitanosmile64A sada vidim kako sa bocama se zakorjenjuje ruža,nisam znala,od mene ti hvala na slikamaSmile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 08:28
Vratila sam se opet par stranica natrag i divila se tvojoj gliciniji, baš takva je savršena!

A ovo je pravi ljepotan!
Time is something you can never get back..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 16:34
Miro nisam ni ja do sada tako zakorijenjivala, ali slušajući cure i čitajući, probala sam. A od ove ja hoću napraviti stablašicu, zato šiba viri iz flaše Wink, a kako sada izgleda, valjda je i korijenje pustila ako tjera lišće ovako...
Misty, neznam na koju gliciniju misliš, jer ih imam 3, ali pretpostavljam ovu koja je i stablašica i penjačica LOL, a ljubičina ili matiola osim što je lijepa i prekrasno miriši.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 17:52
prvi put sam u tvom vrtu i oduševio me.smile79
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 18:13
Katić, lijepe si nam i danas slikice pokazala.. Bravo za domaću stablašicu!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 01:05
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

banana
Picture%20731
Kat.rea ... sve sve ti je divno ali bananos... uuuuu, divna je! Ja je imam u tegli i mala je, nekako me strah posaditi u vrt, a zimi sva ode k vragu u kući Confused, da je posadim van?
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 06:52
Kate , opet kod tebe svega lipog u vrtu Clap! Lucifer, hm Wacko, ja ih ovog proljeća kupila par paketa, sve posadila, u međuvremenu mi susjeda iz vrta izvadila aršovom 4-5 grumena nekih mini sabljica kak to ona zove, ne možeš zamisliti moju radost kad sam skužila da su moje crocosmie i njene mini sabljice jedno te isto LOL i sad ih imam u vrtu ko u priči Big%20smile...I da, ona ih preko zime uopće niti vadi niti štiti, valjda su već preduboko u zemlji da bi smrznule jer su dugo tamo, voluharica na svu sreću nemamo ovdje...
Projekt ti vidim jako lijepo napreduje Clap ali ovaj put tipujem na ehinaceu purpureu , izgleda mi fantastično!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 17:21
I moje crocosmie koje sam posadila prošle godine (10 lukovica) su jednostavno nestale!CryCryCry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9091929394 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.