Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Drvo-prigodna sadnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Drvo-prigodna sadnja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Drvo-prigodna sadnja
    Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 20:03
Sigurna sam da među nama ima ljudi koji su posadili drvo, ružu, palmu ili neku voćku nekom prigodom. Pa ako ima evo jedne zgodne teme, gdje se možete pohvaliti.
Osobno mislim da bi svaki čovjek trebao u svom životu posaditi barem jedno pravo drvo.
 
Kad mi se pred 11 godina (20.5.1998.) rodio unuk posadila sam u dvorištu kuće gdje su njegovi roditelji i on stanovali palmicu koja je imala 10 cm.
To na žalost nije danas dom mog unuka, a palmu ne možemo preseliti, jer je prevelika, ali ćemo zato za 11. rođendan posaditi u naše dvorište novu, tako smo odlučili svaku deceniju jedno drvo.
 
 
Danas slikano: Moj unuk i njegova palma.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 23:32
ovo je baš lijepa tema
zar nitko više nema takvo drvo..
moja je mama sadila orah kad se rodilo jedno unuče ima više od 30 god ali ne znam točno koje je to bilo(unuče)jer ih ima 10-tero
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 09:27
stvarno lijepa tema, Triša stvrno se imaš čime pohvaliti, čista petica i za unuka i za palmu!
moji mama i tata su posadili dva čempresa kada su se vjenčali u vrtu moje bake- bili su stvarno ogromni, ostao je samo jedan (ili sačuvao se jedan) jer sagradila se kuća na tom mjestu......
planiram i ja sadnju ali nikako do drva....mislim da sam to već negdje napisala....
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 10:41
Ja volim saditi drveće,i to najviše ono koje sam sama uzgojila od sjemena.Pa tak imam javor visok 2 m i star 14 godina,uspomena na jedan rođendan na Jarunu,na grobeku moje pesice je paulovnia,isto iz sjemena,trenutno pošumljavam brijeg s drvećem iz sjemena.Ne treba poseban povod,lijepo je posaditi drvo i pratiti njegov razvoj.Pa makar malo,ako nema mjesta za grandiozu.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 23:17
 Odlična ideja!Thumbs%20Up
 
Znam da će se djeci svidjeti pa ćemo smisliti kojom prigodom ćemo saditi. Inače ove godine počinjemo sadnjom u naš novi vrt (ako prođe zima LOL) i djeca se stvarno vesele. Čak daju prednost našem budućem voću svake vrste, u odnosu na kojekakve gluposti koje se danas djeci pokušava prodati, prilozima iz svoje kasiceHeart
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 01:49
Posadila sam nekalemljenu mimozu u rujnu ove godine, čim sam dobila svoj vrt, a danas sam kupila prekrasnu kavkasku jelu (abies nordmanniana) koja će mi ukrasiti sve Božiće i Nove godine počevši od sada. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 12:01
da malo oživim ovu temu ako nekoga zanima, prije 4 i po godine kad se rodio naš prvi unuk Enrico ja sam bila kod njih u Italiji ali je mm kupio crvenolisni javor i on mms i mpt posadili ga 17.3. na njegov dan rođenja, kiša je padala , kasnije smo ga zalijevali redovno međutim nije se primio, drugi unuk Fabio se rodio lani 28.11. nismo ništa posadili bilo je već kasno za jesensku sadnju, sada 11.10. kad se rodila Tara mm i ja smo tražili da nešto kupimo i posadimo i nećete vjerovati ali nismo imali gdje kupiti , nadamo se da u četvrtak ona i mama izlaze iz bolnice planiramo taj dan nešto kupiti i posaditi ako uopće nađemo ....
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 00:06
Nona dobro da si ozivila ovu interesantnu temu. Drvca je najbolje saditi na jesen pa sve dok zemlja nije smrznuta. Mi smo bozicne smreke sadili u 1.mjesecu, a na moje 60-e me podsjeca jedna lijepa lipa u mojem vrtu.
I ovaj Crataegus l. je jedan od rodendanskih poklona
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 09:28
kupila sam magnoliju , za našu Taru
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 16:27
Kako je ovo lijepo, prigodna sadnja nečega. Vidjela sam da je EN posadila magnoliju za svoju unuku. Da bude štos veći, ja za taj običaj znam, to je stara stvar, a kad se moja unuka rodila, totalno sam zaboravila za to. Nekad su sadili ružmarin kad se žensko dijete rodilo i uzgajao za njene svatove koje će kititi. Za rođenje sinova su se boce punile rakijom i voskom "zapečatili" do svatova.
Kako će moja unučica uskoro napuniti godinu dana, moram naći nešto lijepo i posaditi samo za nju. Nikad nije kasno za tako nešto.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 18:24
Dobra ideja za prinovu koju očekujemo, unučića Smile
 
Svakako ću zasaditi neko  drvo ( mislim da bi to bila magnolija grandiflora) i napuniti bocu rakijom i odložiti do pira, pa ako Bog da i dočekam biti ću još sretnija smile71
Rijeka

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 20:48
evo kupila sam acer palmatum u zemlju ga sadimo kad se rodi Tarin brat

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 23:47
Bravo nona,imat ćeš i pomoć!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2014 u 12:39
evo posađen u zemlju, Maksimov javor

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.