Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Upomoc gusjenice mi napale cvjece
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Upomoc gusjenice mi napale cvjece

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Upomoc gusjenice mi napale cvjece
    Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 18:31
Pomagajte molim vas gosjenice su mi napale na cvijece
i to sve ono koje je napupalo da cvjeta
sta da radim sinoc sam ih trjebila do 12 h
ali sad sam izasla na balkon i ostala sam

pojele su mi kadifice,vodeniku,nocnnu damu (koju sam neki dan kupila),ukrasnu papriku -nju su svu pojeli ,bamnju

sta da radim
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 18:31
fuj tako su odvratnei gadne
pojavljuju se samo nocu
i to ispod listova
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 21:03
ima li iko od vas ikakvu ideju
kako da se rijesim napasti
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 21:52
pa niko da mi pomogne
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 21:54
Ja se nikako ne mogu sjetiti šta je dobro za uništiti ih no našla sam nešto pa ako imaš rabarbaru ondasmiley_158ili je kupi.
Rabarbara je odlično sredstvo protiv raznih biljnih štetočina npr.GUSJENICA,mrava..
1kg.listova rabarbare usitniti i kratko kuhati u 5l.vode(e sad ak ti bude to puno tekućine smanji)pokriveno ostaviti 1sat.procjediti i pošpricati napadnute biljke a može se i zaljevati bilje time.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.Ako se sjetim još čega javim ti.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 21:56
oki hvala ti
samo sta je rabarbara
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:05
idi na plac i tamo ti bakice to sigurno prodaju.
A to ti je neko povrće,lisnato.Lišče se koristi
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:07
evo sad sam gldeala na netu
moram sutra kod travara da trazim
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:11
odoh vidjeti ima li koja
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:12
brzo se vracam
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:20
do sad sam sest ubila
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:36
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2007 u 22:38
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2007 u 22:31
i evo ih opet i veceras poludit cu
pa koliko ih ima
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2007 u 22:31
a niko nema lijek za njih
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2007 u 22:57
A jesi li pitala uopće u kakvoj apoteci?
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2007 u 07:52
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Pomagajte molim vas gosjenice su mi napale na cvijece
i to sve ono koje je napupalo da cvjeta
sta da radim sinoc sam ih trjebila do 12 h
ali sad sam izasla na balkon i ostala sam

pojele su mi kadifice,vodeniku,nocnnu damu (koju sam neki dan kupila),ukrasnu papriku -nju su svu pojeli ,bamnju

sta da radim
kao prvo gusjenice su se iz nečega izlegle, dakle u zemlji ili negdje blizo su bila jajašca a  sad ti ne preostaje nego u apoteku po neopitrioid, ili  u flašu nadrobi  par cigareta, i  nakon 12 sati s tim  pošpricaj biljke, ali bolje je naprašiti ih neopitroidom i ostaviti da djeluje, zatim nakon 6 sati bikljčice temperiranom vodom  pošpricati (da dobiju boju).. gusjenice će s enegdje začahuriti i iz njih će ponovo izaći leptiri i krug će se ponoviti ako ne sada ono na godinu... treba prekinuti taj lanac gusjenica-larva-leptir
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2007 u 08:05
Gusenice se najlakše suzbijaju dok su male, kada porastu insekticidi na njih deluju slabije. Insekticid neće škoditi biljkama, a oslobodiće ih napasti. U poljoprivrednim apotekama ima dosta sredstava za uništavanje gusenica (Turcid, Baktospein...)
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2007 u 16:54
hvala na savjetima probala sam sa cigarama i vodom nije uspjelo a onda sam par pepelnica sa opuscims
pokiselila i stavila ispod saksije
a kako nisam bila ovih par dana kuci izgleda
da je uspjelo jer nema novih ostecenih listova
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2007 u 12:12
glavno da si se rijesila napasnika 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.