Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - sušeno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


sušeno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 10:30
Hortenzije se mogu jako lijepo osušiti, lijepe su i onako prirodne, a mogu se i obojiti, npr. zlatnim sprejem za novogodišnje aranžmane
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 13:12
Ima nešto sušenog cvijeća i voća kod mene je uvijek nekakva simbioza i suživot:;
:


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 17:51
Ovaj vjenčić na vratima je strašan,ovako"raščupan"smile94
Daj mi reci,šta ti je ono na prvoj slici sasvim lijevo,crveno ovalno??
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 18:02
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ovaj vjenčić na vratima je strašan,ovako"raščupan"smile94
Daj mi reci,šta ti je ono na prvoj slici sasvim lijevo,crveno ovalno??

 To je mala kutijica u kojoj se drži sušeno cvijeće.Prozračna je da bi iz nje moglo mirisati to sušeno cvijeće u koje se obično doda malo eteričnog ulja!Tongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 18:18
Mislila sam da si ti to radila.Već sam smišljala kako to izvesti domaLOL
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 18:25
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Mislila sam da si ti to radila.Već sam smišljala kako to izvesti domaLOL

nisam , dobila sam na poklon ali imaš ih za kupiti u centrima! 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2009 u 23:23
Baš lijepo Zvokice. Ja isto radim aranžmane od suhoh cvijeća i to stavim u apartmane da gosti ne moraju zalijevati, a ipak ima nešto u vazi, slikala sam samo par pa evo za ideju

Lavanda i pšenica


Sve iz vrta: smilje, luk, mjehurica, lavanda...


Jedna suha grana prekrivena lišajevima i šipci


Jedan stari okvir za slike, omoran bršljanom i dvije male lanterne

život je more
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 13:00
Nikad  dosta ideja, jako lijepo i orStern%20Smileiginalno
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 21:19
Lantana, sviđa mi se ovaj okvir. Zanima me da li znate kako osušiti hortenziju, a da dobro izgleda? Upravo sam pronašla neke stvari na netu, svakako ću pokušati. Ako vas zanima, nadam se da će ovi linkovi poslužiti

http://www.ehow.com/how_5458_dry-hydrangea-flowers.html

http://www.ehow.com/how_2364132_cut-drying-hydrangea.html

http://www.ehow.com/how_2072540_dry-hydrangea-blooms.html


Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2009 u 15:56
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Lantana, sviđa mi se ovaj okvir. Zanima me da li znate kako osušiti hortenziju, a da dobro izgleda? Upravo sam pronašla neke stvari na netu, svakako ću pokušati. Ako vas zanima, nadam se da će ovi linkovi poslužiti

http://www.ehow.com/how_5458_dry-hydrangea-flowers.html

http://www.ehow.com/how_2364132_cut-drying-hydrangea.html

http://www.ehow.com/how_2072540_dry-hydrangea-blooms.html




Bok!
U ovo doba godine, pred ljeto odnosno ljeti, cvatovi hortenzije se neće dobro osušiti jer su puni vode.
Daklem, cvatovi hortenzije koji se dobro suše su oni poslijednji na grmu, krajem listopada. Ove upute vrijede ukoliko hortenzije namjeravaš sušiti na zraku, u tamnom prosoru, naopako okrenute.

Znam da postoje tehnike sušenja silica-gelom ili pak u microvalnoj pećnici, ali nisam probala, pa neću savjetovati.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 08:16
Baš kao što kaže Perla - nemoj sad rezati hortenzije za sušenje, nego kad se već malo posuše na samom grmu.
Osim sušenja na zraku, okrenute naopako, ja sam probala i ovako -
odrezane cvjetove hortenzija staviti u vazu sa vodom i pustiti da voda ishlapi, a hortenzije se osuše. Na ovaj način hortenzije su mi imale ljepšu boju nego kad ih se suši na zraku.
Meni su zapravo najljepše kad ih se ostavi dugo tako suhe, pa na laticama ostane samo kao neka mrežica, kao paukova mreža.
 
Ako ne uspiješ da sušene hortenzije imaju lijepu boju, može ih se obojati sprejevima (potpuno ili samo malo poprskati).
 
Jedne sam godine sušenim hortenzijama ukrasila novogodišnju jelku, baš su bile lijepe te kugle.
Na vrh
sun of eart View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sun of eart Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 08:12
Imam jedan mali probl. imam jedno cvijeće već drugu god.ga sadim(poklon od moje mame) al neznam kako se zove! Može se sušiti i tako ostaje do iduće sadnje.Preljepo je.Nisko je a cvijet mu je potpuno identičan kao u crvene djeteline samo što je tamno ljubičaste boje. Koje je to cviječe?Stavila bih i sliku ,al za sad nema trenutno tehničkih mogučnosti,možda nađem negdje na netu sliku.
Znate li koje je to cvijeće?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 08:32
Pogledaj pod gonfrena, možda je to
Na vrh
sun of eart View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sun of eart Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 09:28
E je ,to je to cvijeće .


Uploaded with ImageShack.us

Hvala na savjetu i novim info.Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 17:23
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Sakupljate li kroz godinu cvijeće i sušite li ga za hladne zimske dane za aranžmane?
Ja preko ljeta sakupljam sve što mi može koristiti za aranžmane,pogotovo božićne i novogodišnje.

A vi??


Upravo tako. Pravo zadovoljstvo mi je skupljati suhu travu i cvijeće. Danas smo kćerka i ja napravili nekoliko aranžmana suhog cvijeća i tri adventska vjenčića



Na vrh
Piaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Piaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 08:03
Okvir mi je prekrasan
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:17
Obozavam suvo cvijece. Ovih dana lakiram caure maka, triticala, psenice, razi, berem crvene lampioncice, sakupljam lijepo, veliko suvo lisce, trazim ukrasne tikve, klipove kukuruza...i pocinjem da pravim sebi aranzmane da me uveseljavaju kad dodje zima. Ovi aranzmani na slikama su od prosle godine.





Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:18
Novi aranzmani bi trebali biti ljepsi jer imam dosta materijala a i nabavila sam korpice od pruca, trske itd. Kada ih zavrsim, saljem slike.    
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:40
Bravo Zo, majstorski ti to radiš. Krasni su ti aranžmani.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 21:51
Sad pokusavam da osusim i ruze, citala sam na jednom kanadskom sajtu kako se to radi. Trebam da nabavim bornu kiselinu, a uz pomoc nje se moze osusiti skoro sve...samo nisam skontala koliko takvo cvijece moze da "opstane". Kao ostane kao prirodno pa vidjecu...Ako uspijem, javicu vam. Znam samo da suvo, jesenje lisce trajno ostane takvo ako se premaze sandolinom. Tim sandolinom sam premazala i caure maka, psenicu, raz i triticale. Em sto da lijepu boju, em biljke bivaju zasticene od moljaca, ne kupe prasinu i djeluju vrlo interesantno, pogotovo kada se naprimjer caure maka premazu sa vise boja sandolina. Jedina mana je sto se sporo susi...nekoliko dana...Vidjecete, slikacu odmah cim napravim aranzman.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.