Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - sušeno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


sušeno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 23:20
Grančica lovorvišnje stavi su u glicerin pa nakon nekog vremena dobije lijepu smeđu boju, a listovi ostanu sjajni. Isto se tako može napraviti i s drugim lišćem koje je malo punije, odnosno "kožasto".
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2012 u 23:51
anabistrica...vidis nisam to znala. Radeci sa suvim cvijecem stekla sam dojam da je sve bolje necim zastititi, makar to bio i samo lak za kosu. Ipak je to prirodno, podlozno moljcima. Prosle godine meni su psenicu i raz pojeli moljci.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 15:24


Evo jedan aranzman od caura maka i psenice.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 23:44
Krasni ti je aranžman, ljepši ne može biti !
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 06:27
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Sad pokusavam da osusim i ruze, citala sam na jednom kanadskom sajtu kako se to radi. Trebam da nabavim bornu kiselinu, a uz pomoc nje se moze osusiti skoro sve...samo nisam skontala koliko takvo cvijece moze da "opstane". Kao ostane kao prirodno pa vidjecu...Ako uspijem, javicu vam. Znam samo da suvo, jesenje lisce trajno ostane takvo ako se premaze sandolinom. Tim sandolinom sam premazala i caure maka, psenicu, raz i triticale. Em sto da lijepu boju, em biljke bivaju zasticene od moljaca, ne kupe prasinu i djeluju vrlo interesantno, pogotovo kada se naprimjer caure maka premazu sa vise boja sandolina. Jedina mana je sto se sporo susi...nekoliko dana...Vidjecete, slikacu odmah cim napravim aranzman.


jesi li vidjela metodu sušenja u pijesku?
http://ginaceramics.blogspot.com/2011/12/pomanders-and-much-more.html

aranžmani su ti prekrasni Clap



Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2012 u 09:23
Ja susim ruze, ali tako da ih samo uberem kao pupoljak, malo rascvjetali i okrenem prema dolje i objesim u garazi. Boja bude malo tamnija, i uglavnom treba koristiti crvene ruze. A borax treba nabaviti u praskastom stanju, tada se biljka umoci i ostavi da se osusi u uspravnom polozaju, onakvom u kakvom ce biti u aranzmanima.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2012 u 21:13
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 15:37
Natalija...sad sam pogedala metodu... djeluje dosta lako, pokusacu. Ja u pijesku susim kaktuse dok se ne ozile, cuvam cetke od lakiranja da se ne skore pa zasto se ne bi moglo i cvijece osusiti.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 15:39

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 22:05
Zo, zgodni su ti i ineteresantni aranžmani s makovima i pšenicom. Jesi li uspjela osušiti ruže pijeskom ili bornom kiselinom? Pokaži ako jesi, jako me zanima kako ispadnu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 23:50
Sušenje cvijeća,posebno ruža u pijesku mi je interesantno, samo mi se po slikama čini da to nije obični pijesak. Kao da ima nekeprimjese,kvarca ili nešto tako ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 13:11
Anabistrica...nisam jos pokusala susiti u pijesku. Ova psenica *uzimam Triticale, ona je mnogo ljepsa od obicne psenice)i caure maka sam lakirala sa nekoliko boja sandolina i lakom za camce pa sam dobila vise boja. A kada mi zatrebaju ruze napravim ih od kukuruzovine...nekako su mi ti aranzmani ljepsi, kada je sve u istom fazonu. Ruze susim okrenute prema dolje u garazi, i uspijem da dobijem lijepe cvjetove, narocito ako susim ove sad hibridne koje imaju veoma krupno cvijece, ali nekako mi se ruze sa psenicom i caurama maka ne uklapaju. Pokusacu i u pijesku.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 21:42
Draga moja ZO, ti biraš koju ćeš pšenicu brati za sušenje, a tu kod mene je više uopće nema. Mojim se Zagorcima ne isplati sijati pšenicu, još samo rijetki siju ječam, a jedino kukuruza ima puno. Lani sam htjela nekoga moliti da si malo pšenice uberem za božićne aranžmane ali je nisam našla nigdje.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 06:08
zelena oaza aranžmani su divni Clap

anabistrica,  što napraviš sa božićnom pšenicopm?
mislim na onu koja se sije za svetu luciju, da bi za božić bila zelena

ja je zadnjih par godina bacim svekinim kokama, ali prije bi je stavila u neki kutak gdje neće smetati (i gdje nema koka) pa bi lijepo narasla i kasnije samo pobereš klasje pa ga iskoristiš za ponovno sijanje ili suhe aranžmane
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 14:00
Anabistrica...i ja tesko dolazim i do maka, psenice, pa cak i slame, a kukuruz ove godine nisam uopste mogla nabaviti...i ovi sto su ga imali nisu mi mogli poslati klip da je zdrav. Ne mozes vjerovati, ali obidjem Vojvodinu i jedva sakupim malo materijala...Sad mi je rekla sestra poslati iz Kanade ukrasni kukuruz, ukrasne tikve, raznu vrstu psenice...to kod njih uzgajaju Indijanci...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 19:51
Bože, na šta smo došli, da ne možemo ubrati pšenice ili kukuruza, ne mogu vjerovati. Natalija, nije loša ideja, mogla bi ja u djelić vrta posijati malo pšenice samo kad bi našla manju količinu od vreče.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 21:50
Ana, u dućanima zdrave hrane i za mokrobiotičare ima žitarica u pakovanju od 1kg.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Lily89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2014
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lily89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 15:10
Meni je ovo cvijeće definitivno najbolje za sušiti....ovo je ubrano prošlog ljeta a boje su mu još uvik divne Smile

[/URL]
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 23:16
Hvala Dadinice, potražit ću. Lili, ovo je lijepo suho cvijeće, nikad mu ne znam naziv. Posijala sam i ja lani suho cvijeće i sad mi visi na gredi u radioni, nisam ga nigdje iskoristila. Nisam imala ideju.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 23:23
To su štatice, ili slanutak.
Prekrasan je, boja mu ostaje godinama. Koristi se u svim mogućim aranžmanima sa suhim cvijećem, lijep je i u buketima od svježeg cvijeća (naravno i on svjež), znala sam ga imati svake godine.
Moja preporuka je gotov aranžman dobro naprskati lakom za kosu, i onda zaista traje.
Ja sam od njega radila i zidne i prozorske ukrase, sa dječicom na radionicama.
Najljepša kombinacija mi je bio sa slamnatim cvijećem, osušenim šlajerkom i pjetlovom krijestom.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,306 sekundi.