Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik mojih planova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik mojih planova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 24>
Korisnik
Poruka
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:06
Pazi sad, došao poštar iz Siska - slika će Vam pokazati šta mi nije bilo isporučeno:
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:24

Haha, vidim da nas je sve više koji se borimo protiv "sistema".

Ma i ja se često pitam gdje mi to živimo. Zar je toliko teško donijeti poštu i odraditi svoj posao? Zar je problem biti ljubazan trgovac? Zar je problem biti uslužan, ako radiš na šalteru u nekoj državnoj službi? Zar se baš mora uništiti sve što se novo napravi u gradu, tvornici, školi?.... ima puno tih zašto.

Ti si napravila pravi mali rasadnik u kući Tongue
Kod tebe će bit zgodno doć na kavu, kad to počne nicat. Dok sve pokažeš i objasniš što je niklo, prođe popodne dok si reko keks. Savršeno!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:50
Haha Gogo pomalo se osijećam kao Matija Gubec --ali već sam umorna od takvih bitaka. Zašto ja radim svoj posao korektno, trudim se biti na usluzi privatno, a oko mene čista zona sumrakaConfused
 
Ma nema veze, dosta jadikovanja. Idemo na biljkice - a sad si zamisli brajdu i hlad ispod nje --- ptičica pjev, žabe krekeću LOL
 
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:53
Prošle godine sam radila hladno klijalište na vrtu (cca 1,8 x2,20), međutim ove godine ga nisam pripremila, a i vani je hladno a ja moram biti u kući - pa sam onda jednostavno posao preselila k sebiWink
Puna sam ja takvih bisernih ideja
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:36
Još mi je ostalo pripremiti koverticu za Lilly. S obzirom da sam obećale komentar, ovdje ću napisati ono što znam. Ako pogriješim, a vjerojatno hoću, slobodno me ispravljajte:
 
Neven - biljka naših baka, danas već pomalo zaboravljena, vrlo je zahvalna, vrlo lijepa  i u cvjetnjaku i u vrtovima. Pripisuju joj se ljekovita svojstva - cvijet se koristi u izradi masti. Cvijet je karakteristične intenzivne žuto naranđaste boje. Voli sunčana mjesta Naraste od 20  do 40-50 cm. Vrlo je zahvalan što se tiće sjemena, i za skupljanje i samorasijavanje.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:38
Ideje si vidim sprovela u djelo, biljkica ćeš imati za djeljenje - ha-ha- uvijek me to veseli kad mogu dobiti nešto što meni nije niklo, a tebe možda hoće.
Smjeh me ulovio, jer i ja to radim u kući, samo na stolu - pa ludilo je još nešto raditi vani.
Sve izgleda jako uredno i s puno uloženog truda - uspjeh sigurno neće izostati.
Za mamusmile79smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:43
Statika - cvijet miješanih boja po meni malo nekompatibilan s ostalim cvijećem, ja ga volim izdvojiti, možeš ga saditi direktno ili presađivati (ja sam radila i jedno i drugo). Cvate ti cijelo ljeto, naraste do cca 30 cm i voli sunce.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:47
Hvala Triša. Pa naravno da ako kome zaškripi a kod mene ima treba samo reći Wink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:54
Slamnato cvijeće - koliko znam još ga zovu i suho cvijeće. Ima ga u bojama (ja znam za bijelu, kremastu, rozu, crvenu, žutu, naranđastu).
Možeš sijati direktno, ili presađivati, cvate ful cijelo ljeto (od početka 6 mj pa do kraja 10-og)- obožava sunce.
Ne znam zašto se reže u podne (rekla mi moja stara susjedaWink) do pola rastvorene cvjetove i onda ih sušiš naopačke (ako su prejako rastvoreni onda se razleti prilikom sušenja).
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:56
Mamaa, svaka ti častsmile57 Jedva čekam da vidim tvoj ovogodišnji vrt dok sve to poraste.
Borba s sistemom - smile156pogledaj početak mog dnevnika, imala sam i ja svoje borbe prošle godneTongue Ali bitno je da se nisi predala, jer jedini način da se nešto promijeni je angažman svakog pojedinca, biti borac, a ne prihvatiti ulogu žrtveSmile
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 16:58
Ma bravo Mamaa kako si to sve ljepo sortirala. Bit će cvijetića ovo ljeto,jedva čekam da ti vidim okućnicu kad će biti u šarenilu. Ja sam već posijala dragoljube,nisam mogla čekati i čak mi je večina - 18 kom izašlo i ljepo rastu. Cure drage,a što bi rekle da vidite moju kuhinju,vi bar imate kuće a meni je sve ovdje,nemam više kuda što stavljati-od posijanog do vanjskog i sobnog cvijeća.. A spremam se sutra opet u shoping!!!!!!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:03
?- visoki grmić sa tamno rozim grozdastim cvjetovima (pomalo nalik na božur), obavezno treba potporanj. voli sunčani položaj, moram mu otkriti ime. Naraste do cca 1.30
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:12
Hvala SilveK - budem išla do tvog dnevnikaSmile samo da završim pakirati za Lilly - to je ono što sam malo na brzinu prošle godine uspijela nabaviti i posaditi za sjemeWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:14
Cinija niska - neznam šta reči o njoj. Ima je u raznolikom spektru boja i mislim da je skoro svaka kuća ima. Meni su stalno na suncu i ne bune se ništa, cvatu negdje od sedmog-osmog mjeseca do kraja desetog, jedanaestog meni baremWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:17

?!! -još jedan kojem neznam ime, također cvijet naših baka, raste grmoliko do preko metar u visinu, obićno ga ima posađenog pokraj kapelica. Ima fine nježne tamno roze cvjetiće, mene pomalo na ivančicu podsjećaju. Možda ima ćak i neko ljekoviti svojstvo, jer suhi cvijet ima specifićan miris.... Meni je također na suncu i ne smeta mu. Obavezno vezanje i/ili potporanj.

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:24
Karanfilček- ne znam koji, rozkasti cvat, naraste do cca 50 cm, po meni što ih je više u grupi to su ljepši. Kao i sve kod mene je na suncu, al mu ne smeta. Meni cvate od sredine ljeta do skoro po prosinca
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:29
Komorač - s obzirom na mlade snage mislim da bi ti bilo zgodno da ga negdje posadiš, nakon toga će ti i sam sljedeće godine nicati. Raste ti grmoliko a grm može biti preko dva metra - može biti i na suncu ili polusjeni.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:33
Perunika - bar mislim da je, u svakom slućaju ima prekrasan maleni koketni plavi cvjetak. Kolko znam može se zamnožavati i dijeljenjem a ja ulovila sjemenkice.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:39
Vučika - lupinus ili vučji zub. Također cvijeće naših baka Smile
Naraste cca metar, cvijet u bojama (žuta, crvena, bijela, roza, lila), ima jak korijen, zahvalna za samorazmnožavanje (odrediti joj stalni položaj).
Dobro ju je imati i u vrtu - a sad me ubijte zašto - u njenoj blizini određeno povrće bolje uspijeva.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 17:40

I to je to. Lilly sutra ti to šaljem.

Napomena za mene:

napravi popis biljaka koje trebam nabaviti!!!!

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.