Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
Korisnik
Poruka
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 15:39
Sutra ću se zaletiti kod njih pa ih mogu pitati odakle nabavljaju pa ću i to napisati
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 00:05
Ja imam papirnicu i večinu robe nabavljam iz Fokusa na veleprodaji ... one nemaju maloprodajne dučane...hvala ti stenik - sutra ču ga naručiti za sebe ....šta je ova manja bočica na slici?
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
tea_luna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 182
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea_luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 20:23
Smile
 
Ova mala bočica je lak...koji uopće nema sjaja...kupljen u BAUHAUS-u


< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
Na vrh
emiily View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emiily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 01:26

Drage moje tete salvete - pa vi ste čudo jedno!!

Čitam vas,gledam vaše radove...nevjerovatne ste Clap

A sad trebam vašu pomoć...naime,našla sam jednu škrinju koja je ogromna i stara sigurno priko 80 god.u prilično je dobrom stanju iako ima nekih rupica na sebi od crvića (što mi je onako baš šik Tongue ),e sad..kupila sam mislim sve što mi je potrebno..akrilne boje,lak,bitumen ili kako se već zove..crakle,kistove,valjke...ma sve..bilo mi je jeftinije otić u muzej i kupit ''kupit'' neku staru kutiju Wink.

Sve imam,al ideje nemam Confused..što napravit,kako napravit??

Ta kutija već na sebi ima neki stari smeđi premaz,tj.obojana je,al ja sad to zamišljam drugačije..Smile

Nakon što sam je dobro oprala,i našpricala wd (da poubijam eventualne crviće), izglaspapirala bi je,premazala tamno smeđom bojom (dipi),prešla na dijelovima sa voštanom svijećom,onda bi na nju nanijela bijelu akrilnu boju (betonton),pa bi opet glaspapirala..da dobijem onaj starinski izdrti izgled (neznam kako se to u pravilu zove) Confused..ispravite me ako griješim u postupku.

E sad me zanima,kako na poklopcu dobit crakle izgled i kad nanijeti salvetu..volila bi probat i s pastama al je nemam ovdje kod nas gdje kupit,dali mogu pomiješat sodu,drvofix i boju i koji je omjer svega tog..uh,stvarno sam se raspisala al što ću kad sam uzela toliki zalogaj a moje znanje je Cry...hvala na svakom savjetu..

Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:36
Originalno poslano od člana emiily emiily napisao:

Drage moje tete salvete - pa vi ste čudo jedno!!

Čitam vas,gledam vaše radove...nevjerovatne ste Clap

A sad trebam vašu pomoć...naime,našla sam jednu škrinju koja je ogromna i stara sigurno priko 80 god.u prilično je dobrom stanju iako ima nekih rupica na sebi od crvića (što mi je onako baš šik Tongue ),e sad..kupila sam mislim sve što mi je potrebno..akrilne boje,lak,bitumen ili kako se već zove..crakle,kistove,valjke...ma sve..bilo mi je jeftinije otić u muzej i kupit ''kupit'' neku staru kutiju Wink.

Sve imam,al ideje nemam Confused..što napravit,kako napravit??

Ta kutija već na sebi ima neki stari smeđi premaz,tj.obojana je,al ja sad to zamišljam drugačije..Smile

Nakon što sam je dobro oprala,i našpricala wd (da poubijam eventualne crviće), izglaspapirala bi je,premazala tamno smeđom bojom (dipi),prešla na dijelovima sa voštanom svijećom,onda bi na nju nanijela bijelu akrilnu boju (betonton),pa bi opet glaspapirala..da dobijem onaj starinski izdrti izgled (neznam kako se to u pravilu zove) Confused..ispravite me ako griješim u postupku.

E sad me zanima,kako na poklopcu dobit crakle izgled i kad nanijeti salvetu..volila bi probat i s pastama al je nemam ovdje kod nas gdje kupit,dali mogu pomiješat sodu,drvofix i boju i koji je omjer svega tog..uh,stvarno sam se raspisala al što ću kad sam uzela toliki zalogaj a moje znanje je Cry...hvala na svakom savjetu..

Dobro si opisala sve postupke. Umjesto struktur paste možeš koristiti mješavinu drvofiksa, sode bikarbone i akrilne boje.
Glede cracklea, postupak ti ovisi od laka do laka, obično ti piše u uputama na njemu ali najčešće ide tako da na dijelovima gdje želiš pukotine prvo naneseš boju koju želiš da se vidi ispod pukotina (najčešće je to neka tamna boja), onda naneseš crackle lak, ostaviš ga da se osuši (pročitaj u uputama koliko) i onda odozgo naneseš gornju boju (obično svjetlu boju) koja se počne raspucavati kada započne proces sušenja. S nanosom gornje boje moraš biti brza i ne smiješ ju nanositi u dva sloja inače se neće raspucati. Najbolje isprobaj postupak nekoliko puta na nekoj drvenoj podlozi dok se ne uvježbaš. 
Kada je i gornja boja raspucana i potpuno suha, možeš lijepiti salvetu preko svega.
Na vrh
emiily View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emiily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 22:58

Hvala Bogu da se javio netko više smile79 s objašnjenjem :)

uglavnom,ja već napravila svoje kutijice..još kad bi znala učitat slike...bilo bi divno Tongue

Na vrh
Pegasos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pegasos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 03:04
Kao prvo dobro vece svima.
  Od pre par minuta sam sa vama na forumu, a od pre par dana se zainteresovala za dekupage i mozda mogu pomocji...
...naime surfujucji po net-u sam naisla na recept koji je zamena za krakle gel za raspucavanje.
 ...pa evo ako neko zeli da proba primer je za rad na staklu, sto znaci ako z:
elite slikanje na licu predmeta sve ide naopacke)
"  1.nacin.....
  Površinu premazati gustim nerastvorenim drvoksom 2 puta. Svaki sloj dobro osušiti. Premazati željenom bojom i osušiti. Preko opet drvofiks nerastvoren. Kada je prosušen, ali lepljiv na dodir, premazati drugom bojom i odmah sušiti fenom. Pukotine se odmah pojavljuju. Što su deblji slojevi boje i lepka pukotine su veće.
 
    2. način.....
    1 kašiku želatina prelijte čašom hladne vode i ostavite da nabubri. Zagrejte do potpunog rastvaranja pa ohladite. Na površinu koju ste prethodno premazali željenom bojom i osušili, premažite želatin, koji je ohladjen ali još uvek židak. Na potpuno suvi premaz nanesite drugu boju.
    Može i da se preko farbe premaže mlak želatin, preko njega druga boja u malo gušćem sloju i da se odmah suši fenom.
    Nadalje se mogu lepiti motivi, slikati... Po završetku rada sve pažljivo izlakirati
     Najbolje je probu rada obaviti na parčetu kartona. Od debljine premaza, toplote i pravca povlačenja četke zavisi i oblik pukotina. Lako je za rad, pa se već posle jedne probe, tehnika savlada.
Pozdrav :)
Na vrh
emma28 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emma28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2013 u 20:52
Pozdrav svima,
nova sam na forumu i vec vam moram u startu rec da ste zakon!
Vec sam napravila 2-3 rada i uocila neke nedostatke pa je vrime da postavim koje pitanje. Preuredila sam dva nocna ormarica i prelakirala lakom za drvo, ostao je zuckasti odsjaj. S obzirom da se uskoro bacam na veliki posa sa komodom tila sam pitati da li je netko od vas koristio lak za brodove ili nek drugi lak koji ce mi dati cistu bjelu boju bez zutih tragova?

Do sad sam uvik radila manje komade za sto su mi mali kistovi bili ok, ali sad se bacam na veci komad namjestaja pa me zanima koje kistove preporucujete? Ne bi bas htjela ostariti farbajuci komodu malim kistom. Citala sam da netko koristi mali valjak sa spuzvom, probala sam ga na malom komadicu drva i ostaju tockice od spuzve sto ne izgleda bas lipo.

Hvala


Na vrh
Karoll View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2013
Lokacija: Ilok
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karoll Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2013 u 10:27
Pozdrav,ja sam nova ženica koje se Baca u ovaj divni hobby...sve  sam pročitala,kupila korisne informacije.
 
Sada na posao,nadam se uskoro nekoj slikici:-D
 
Tatjana bg ima super volju I talentWink
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2013 u 22:10
Pozdrav novim kreativkama!smile73
Emma 28, nikako nemoj lakirati lakom za čamce, jer on vremenom dobije žutu boju.
Najboje (barem ja tako radim) običnim akrilnim lakom ( ja svoj kupim u Bauhausu).
Za namještaj koristim, obične penzline, jer kistom nema smisla raditi velike površine! Pozdrav
Na vrh
IvaT View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Prosinac 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvaT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2013 u 12:16
Pozdrav svima, moli vas za informaciju u vezi ovih zamjnskih boja za akrilne boje iz hobby shopova. Znaci spominjali ste boje za beton ili fasadne boje. To su isto akrline boje ili? I da li su isto primjenjive na svim podlogama, drvo, staklo, plastika, možda tkanina...? Hvala.
Na vrh
IvaT View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Prosinac 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvaT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2013 u 12:23
I da, još nešto. Je li netko radio decoupage sa običnim papirom, odnosno sa slikama koje su isprintane na običnom papiru. Ono umakanje u vodu i to... Kakva su iskustva, kakav je krajnji rezultat. Hvala hvala. :)
Na vrh
ina034 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ina034 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 21:23
večerrr!!!! da li netko od cura zna neku zamjensku foliju koja može pomoći u tehnici Sospeso transparente dekupaž...orginalne su skupe kao i sve što je orginal!!Wink...hvala na pomoćiiHug

Na vrh
ina034 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ina034 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 20:48
evo ja ču ti reći svoje iskustvo sa obićnom parirom...Wink..des mi se da trebam neki motiv kio nemogu nači na salveti i onda da spasim samu sebe nađem na neti i sprintam i zaljepom jednako kao i salvetu na predmet koi ukrašavam..bude jako dobro jer si dam još truda i dodam boje akrilne na motiv da izgleda bolje i nije šablonski..Big smile ..Znači pojaćam sliku tako da akrilnom bojom u odgovarajučoj boji na slici označim detalj i tako mi bolje izgleda a papir se ne uočava...radila sam na drvetu ,terakoti kartonu i platnu na sraklu i plastici nisam...Smile-... nadam se da sam ti pomogla WinkShockedSmileHeart
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 18:13
Iva T dobro došla! Tek sad sam vidjela pitanje, ja sve radim sa fasadnom ili betonskom bojom. To je isto akrilna boja, piše na njoj. Radim na svim podlogama. Original boje koristim samo one koje ne mogu napraviti ( neke zelene, zlatnu, srebrnu, crnu, ugolavnom tamnije). Puno je jeftinije, naravno.
Printeve koristim na nekim stvarima, ali ne na tanjurima, kad radim odozdo, neznam kako bi to ispalo.
Sve što te zanima je na ovim stranicama već rećeno, samo treba vremena da se pronađe u kojoj temi ili galeriji.
Pozdrav
Na vrh
stenik View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stenik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 21:15
ja printeve koristim i na tanjuru jer baš zato što ga radim odozdo lakše i jednostavnije mi ga je uklopiti
Na vrh
Fifika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2014
Lokacija: Kuca
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2014 u 01:46
Pozdrav, ima jedno mjesec dana kako sam se zainteresovala za dekupaz. I imam nekoliko problema. Prvo, koristim ljepilo za tapete i nikako ga ne znam razrijediti kako spada, nekad mi pregusto, a nekad mi rijetko... Angry Odlucila sam probati drvofix, ali ne znam koji, moze li mi iko reci koji tacno drvofix, koja marka? Za koji god sam pitala u prodavnici boja i lakova, kazu da kad se osusi je bijeli. Vidim da ga svi koristite, ali ne znam koji. Pomozite mi, molim vas, podera salvete sa ljepilom za tapete, a ne lijepi dobro.
Drugo, koristim boju za beton, Zoralux, i nanosim je spuzvicom. Ali kako da mi povrsina ne ostaje hrapava, nekad me to jako nervira?
Trece, vidim da koristite aqua lak, jel moze i marka tog laka? Big smile Ja sam probala lakirati lakom za camze, ali to mi je grozno koliko smrdi i dugo mu treba da se osusi, a smrdi cak i kad se osusi. Probala sam i lak za auto u spreju, ali nekako sa njim imam osjecaj da nije dobro zasticeno, i nekad hocu da je sjajno, a auto lak nikako ne mogu nanijeti ravnomjerno u vise slojeva. POMOZITE, molim vas!
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2014 u 02:55
Ja koristim razne drvofixe domaće i strane i ništa nije bijelo nego prozirno kad se osuši.Treba staviti par kapi vode.Kad se radi spužvicom treba paziti da je što finija.Lakiram sa akrilnom bojom iz BauhausaSwingcolor"Aqua lak zagasito svilenkastog sjaja.Nije loš i Aqua zaštitni premaz za drvo i pluto.Ako hoću da je više mat presprejam sa mat auto-lakom.Ljepilo koje ne dere salvete je Viva.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2014 u 03:05
Lidl.Flomasteri za drvo.10 kn komad.Odlična i brzinska zamjena za bitumen i slično.Jedan mi je od ranije.Malo mi je bio precrven pa sam danas kupila boje OAK i WALLNUT.


Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2014 u 10:10
Kiki- hvala za informacije o ovim flomićima.

Fifika - ako ti obojana površina ostane hrapava finim brusnim papirom pobrusi i biti će ok. Nikako nemoj štediti na ljepilu za salvete, zamjenski nikada ne lijepe dobro kao originali. I ja sam u početku pokušavala s njima, ali sam vidjela da za to ipak nema zamjene. Ja koristim ArtPotch ljepilo, super sam zadovoljna i jaaaako dugo mi traje.
"Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze, a ona koja zaslužuje neće te nikada rasplakati"
Gabriel Jose Garcia Marquez
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.