Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoc oko uredenja vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoc oko uredenja vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 11:52

Primorje i Dalmacija prvo asociraju na bijelu boju i crvenu boju terakote. Njih najviše koristi.

Ovaj sivi ružni zid dominira cijelim prostorom.
Stoga bi bilo zgodno obojati ga u bijelo ili boju slonove kosti da se prikrije to betonsko sivilo. Bijelo se savršeno slaže sa zelenim biljkama.
Koliko vidim zid je samo složen, nije upotrebljavano vezivo. Možda da presložiš gornja dva reda tako da ga učiniš nepravilnim, da se doima kao da se radi o ruševini neke stare kuće. Možeš ugraditi i ostatke nekih zahrđalih željeznih rešetki od prozora. Toga uvijek ima na otpadu. Ili imitaciju razbijenih drvenih vrata? Poslije završenih radova zid pošpricaj otopinom uree da potakneš rast zelenih kišnih algi po zidu.
 
Ispred bi bilo zgodno ubaciti dosta kamena koji će se stapati s kućom i također pojačati taj izgled stare ruševine.
Između kamena možeš posaditi cvijeće.
Tu i tamo ubaciš koji oveći ćup od terakote, neki stari neobični panj ili korijen i sl.
 
Narcise rasadi u grupe, ali izbjegavaj ravne redove kao što je do sada posađeno. Ruže mogu ostati gdje jesu.
 
Zvrk je odlično rekla. Prošetaj po okolici i pogledaj koje biljke dobro uspijevaju. Takve sadi u najvećem broju. Imat ćeš manje problema sa održavanjem.
Ne znam točno gdje je međa tvog vrta, ali možeš omeđiti zemljište živicom od šimšira da se dobije malo na skrovitosti i intime. Ovako je vrt previše otvoren prema susjedu.
 
I da, obavezno stavi kakvu klupicu ili panj da možeš sjesti i uživati u svom komadiću raja.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 23:07
hvala..uzet cu u obzir sve ideje..
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 07:48
Predlazem kadifice oko ruza jer njima ne smeta ako su tlo iscrpile ruže
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 15:06
vec su mi kadifice posadene...a zemlja je odlicna samo je raspored bio bezveze pa sam morala vadit van al ruze ne mogu previse su stare...sad je kako je...slikat cu kako je sada pa kad cu iduci put moci prebacit cu na komp pa cete vidjeti... u vrtu su najvise bile narcise,ruze i jesenske margaretice...  i nista drugo nije ni moglo rasti...sad sam ja to premjestila,presadila i posadila novog pa cemo vidjeti...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.