Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Senecio angulatus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Senecio angulatus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 22:36
Miro, opet ja!!! Wink Ali prilika se ne propušta, pa je red da je probam iskoristiti: i ja imam malu biljčicu sa 4 listića-zahvaljujući lantani  smile78, ali se bojim da mi se ne osuši jer je jedan listić već požutio, pa ako se odlučiš na orezivanje, ja bi pokušala zakorijeniti je iz mladica!  Ali ako imaš kaj zakorijenjenoga, preporučam se!!!!

Nemoj se ljutit ako ti još koji put uletim sa ovakvim uletom ali nemogu se zakočiti kada su takve ljepotice u pitanju!!!  Velika  smile79
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 22:50
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 00:32
Otok, tvoj je super! Vjerovatno je slikan malo prije ovog snijega koji je i kod tebe, nešto pao koliko sam vidjela. Kako je sada?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 08:31
Ovo je slikano kod mog susjeda, ima mi baš lijepi kuglast oblik.
Slikano je dan poslije snijega, doduše kod nas to baš i nije bio neki snijeg - ono što je napadalo popodne, drugo jutro se već otopilo
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 08:51
Zaista prekrasno žutilo, meni je lantanina smrzla, ali sada imam pelcerić od Mire k, pa čekam da se zakorjeni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 20:46
Prekrasne su sve, ova kod Otokinog susjeda ima jako lijep oblik. Zbog Mire K smile79 imam i ja pelcer. Triša ti kažeš da ti se smrzla, znači da bi se i meni smrzla....morat će u pitar.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 11:37
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Miro, opet ja!!! Wink Ali prilika se ne propušta, pa je red da je probam iskoristiti: i ja imam malu biljčicu sa 4 listića-zahvaljujući lantani  smile78, ali se bojim da mi se ne osuši jer je jedan listić već požutio, pa ako se odlučiš na orezivanje, ja bi pokušala zakorijeniti je iz mladica!  Ali ako imaš kaj zakorijenjenoga, preporučam se!!!!

Nemoj se ljutit ako ti još koji put uletim sa ovakvim uletom ali nemogu se zakočiti kada su takve ljepotice u pitanju!!!  Velika  smile79


E tako, onda sam je imala a sada je nemam!!!!smile220
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 13:11
Ovu biljku je vrlo lako uzgojiti, ako joj grane puze po zemlji ona se sama zakorjeni.
Samo malo strpljenja da ipak malo zagrije
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 09:55
E da znate kako mi je žao kaj se mi je osušila, a još mogu, kada zatvorim oči, osjetit prekrasan miris po samom medu, tako da za sada dok je namam mogu o grančicama koje lako puštaju korjenje samo maštat i to samo ako zatvorim oči!!!!Approve
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 11:50
i prošle i ove zime su propali oni koji su bili vani, oba nakon snijega, koliko god on ove godine kratko trajao (1 dan)

na sreću, sačuvala sam 1 grančicu na balkonu, to je van kuće, ali zaklonjeno od padalina i pod flisom
nadam se da ću je sačuvati još mjesec dva, ali očito nema šanse da prezimi nezaštićena kod mene pa će najesen opet s posudom na balkon
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 14:13
....od  kada  me  nema  po  ovim  temama,  moja   zutka  je  posla  na  otok....preko  ljeta  je  podivljala,  rasirila se  ali malo  cvjetala....hladna  bura  i  minusi  u  prosincu  su  joj  sprzili  grane,  ali  je  jos  uvijek  dobro  pri  zemlji....
....ipak  sam  je posadila  na  krivo  mjesto....da  je  3  m  dalje  ne  bi   joj  bilo  nista.....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 21:12
Mislim da je jedino bitno da je u zavjetrini, ja imam dvije jedna je na udaru bure i slabije i kasnije cvjeta od ove u zavjetrini.  Tko bude htio na proljeće samo neka se javi. Evo jedne friške slike, ova je na udaru bure i tek je nedavno procvala


život je more
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 21:35
divne su ove biljke na slikama, ja nažalost nisam dočekala cvijet
lanjskog je kuća štitila od bure, bio je na suncu, u tegli, a ovogodišnji je bio malo niže, zidom podruma velikim dijelom zaštićen od bure, u vrtu, ali ni njemu nije bilo pomoći

lantana ipak je kod vas južnije puno povoljnije zimsko doba

kod nas je velika razlika npr. tu di sam ja (sjeverozap. dio zadra, "na brigu" izloženom vjetru) i otoci koji su manje na dometu

puno toga kod mene ne prezimi, dok njima uglavnom sve ostane
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 21:49
...Lantana ,  tvoj    grm  na  buri   super  izgleda...moj  je   sparusten i pocrnio...ma  bas  cu  ga  slikat  kad  opet  podjem....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 23:05
Manči na proljeće joj samo oreži oštećene grane i ona će opet potjerati, ima jako duboke korjene. 
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 23:46
Lantana super ti izgleda ovaj grm žute
a ja sam sačuvala onu koju si mi poslala prošle godine u jednom pitaru skupa s drugim biljkama, možda ću ju na proljeće posadit vani u vrt, sam o ne znam kako bi je natjerala da kod mene procvateTongue

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 20:52

....evo,  me  na  pravom  mjestu...

...dakle ,  taj  rod  Senecio  je  cudesan -  koliko  razlicitih  biljaka...

...kod  prijateljice  sam  nasla  Senecio  macroglossus...vrlo  slican  S. angulatus...listovi  su  mu  isti  kao  u  brsljana  ali  na  dodir   mesnatiji  a  cvijet  veci,  kao  neka  njezna  ivancica....prijateljica  ga  je  kupila  kao  brsljan  Hedera  i  nemalo  se  iznenadila  kad  je  procvjetao....

 

 
 
...ovo je  slika  sa  neta...
 
...nasla  sam  na  nekim  stranim  forumima  da  ga  popularno  zovu  africki  brsljan.....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 01:09
Triša , moon , freeland44 i ostale cure kojima sam podjelila jesu li vam se zakorjenili pelceri? Bila bih sretna da jesu i znam da nije težak za zakorjenjivanje. Ja sam dobila od Lantane i evo kako je to lijepo da opet kruže reznice. Vjerujem da će biti još puno reznica za sve koji nemaju samo da odem u Njivice... Smile
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 19:41

Miro, moja-tvoja žuta je prava bilderica, jako krasno se drži, a kako i nebi kada si mi poslala grančicu sa korjenjem, prekrasna je već sada, grana je ljubičasto zelene boje, sa krasnim zelenim lističima, fantastična je!!!  Mladica sa Tri nove grančice uživa u mom zimskom vrtu, a sunce koje je grije navodi je na misli da je još na Jadranu, a Tonguejoš nije primjetila da ruka koja je mazi nije tvoja!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 20:25
....stvarno  se  jako  brzo  ozile...danas  gledam  grancicu  u  vodi  i  vec  ima  lijepe  zilice  nakon  2  sedmice...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.